IID INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA CZĘŚCI EKOLOGICZNOTECHNICZNEJ WNIOSKU Z DZIEDZINY „GOSPODARKA

GUS – APLIKACJA UBYTKI INSTRUKCJA INSTALACJI UWAGI
INSTRUKCJA OBS UGI PROGRAMU THETA MUSIC COMPOSER V
INSTRUKCJA OBSŁUGI PILOT DO 2

14 K AMERA KOMPAKTOWA DAYNIGHT·INSTRUKCJA OBSŁUGI DS2CC1197P INSTRUKCJA OBSŁUGI
15 NDAP DKN PRZYKŁADOWA INSTRUKCJA W SPRAWIE ORGANIZACJI I
2017OP… INSTRUKCJA ROZLICZENIA KOŃCOWEGO DOTACJI ZE ŚRODKÓW WFOŚIGW W

II.D. INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA CZĘŚCI EKOLOGICZNO-TECHNICZNEJ WNIOSKU Z DZIEDZINY „GOSPODARKA ODPADAMI i OCHRONA POWIERZCHNI ZIEMI”.


o udzielenie pożyczki/dotacji

ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu


Ad. 1. Nazwa zadania.

Należy powtórzyć nazwę zadania z pkt. 2 części I wniosku.


Ad. 2. Charakterystyka zadania:


  1. charakterystyka zadania - opis stanu istniejącego i uzasadnienie konieczności realizacji zadania.


Należy przedstawić krótki, syntetyczny opis zadania uwzględniający stan istniejący przed rozpoczęciem zadania wraz z określeniem podstawowych przesłanek uzasadniających realizację przedsięwzięcia uwzględniając:



  1. opis zadania planowanego do realizacji, w tym podstawowe dane techniczne:



Opis powinien być spójny z harmonogramem rzeczowo-finansowym oraz projektem budowlanym i innymi dokumentami.


  1. planowany efekt rzeczowy zadania.



Opis powinien być spójny z harmonogramem rzeczowo-finansowym, projektem budowlanym i innymi dokumentami.


Ad. 3. Lokalizacja zadania, charakterystyka obszaru objętego zasięgiem oddziaływania:

Należy podać, według obowiązującego podziału administracyjnego miejscowość, gminę, powiat. O ile zadanie jest realizowane lub oddziałuje na obszary cenne przyrodniczo (park krajobrazowy, obszar chronionego krajobrazu, obszary NATURA 2000), należy to również opisać.


Ad. 4. Zgodność zadania z „Kryteriami wyboru przedsięwzięć finansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Wybrać odpowiednie kryterium i zaznaczyć je


Ad. 5. Zgodność zadania z regionalnymi programami i planami ochrony środowiska.

Należy zaznaczyć właściwy regionalny program lub plan, z którym zgodna jest zaplanowana do realizacji (lub będąca w trakcie realizacji) inwestycja oraz wskazać odpowiedni zapis w dokumencie.


Ad. 6. Termin realizacji zadania.

Wniosek może dotyczyć rozpoczętego zadania, ale w ramach pomocy finansowane będą jedynie koszty powstałe po dniu podjęcia decyzji przez Zarząd Funduszu o przyznaniu dofinansowania.


Jako termin rozpoczęcia zadania należy podać datę rozpoczęcia dostaw lub przekazania placu budowy wykonawcy robót budowlanych objętych wnioskiem.


Jako termin zakończenia zadania należy podać datę spisania protokołu odbioru końcowego.


Jako termin uzyskania efektu ekologicznego należy najczęściej podać datę oddania zadania do użytkowania (eksploatacji), która jest równoznaczna z terminem zakończenia zadania lub uzyskania pozwolenia na użytkowanie.


W przypadku zadań, dla których nie dokonano jeszcze wyboru wszystkich wykonawców należy podać terminy w formacie MM.RRRR. Dla zadań, dla realizacji których dokonano wyboru wykonawców należy podać terminy w formacie DD.MM.RRRR w oparciu o zawarte umowy.


Ad. 7. Cele realizacji zadania.

Opisać cele ekologiczne, jakie zostaną osiągnięte w wyniku realizacji zadania.


Ad. 8. Planowany efekt ekologiczny zadania.

  1. dla instalacji:

  1. przy zakupie samochodów specjalistycznych, utylizacji odpadów niebezpiecznych: ilość odpadów wywiezionych na składowisko w Mg/r, zutylizowanych w Mg/r;

  2. dla składowiska – wielkość kwatery w ha i m3.


Ad. 9. Koszt uzyskania efektu ekologicznego.

Należy podać wskaźnik jednostkowych kosztów inwestycyjnych w przeliczeniu np. na 1 m3 składowiska, 1 ha powierzchni zrekultywowanej, 1 m3 oczyszczonych gruntów, 1 Mg zagospodarowanych lub unieszkodliwionych odpadów.


Ad. 10. Potwierdzenie terminu zakończenia zadania oraz uzyskania efektu rzeczowego i ekologicznego.

Należy wskazać spośród wymienionych lub zaproponować inne dokumenty, które będą potwierdzały terminowe zakończenie zadania oraz osiągnięte efekty ekologiczne i rzeczowe.

W zależności od charakteru zadania mogą to być np. protokół odbioru końcowego i przekazania do eksploatacji, pozwolenie na użytkowanie, protokół likwidacji starej instalacji, powykonawcze pomiary geodezyjne określające powierzchnię i pojemność składowiska (nowo wybudowanego, nowo wybudowanej kwatery, zrekultywowanej kwatery lub składowiska), karty przekazania odpadów na składowisko, wyciąg z rejestru odpadów przyjętych na składowisko, wyciąg z ewidencji ilości odpadów poddanych odzyskowi. W wielu przypadkach będzie to jednocześnie kilka z ww. lub innych dokumentów.


Ad. 11. Przygotowanie zadania do realizacji .


Należy opisać stan przygotowania wnioskodawcy do realizacji zadania, w tym:


Do wniosku należy dołączyć potwierdzone za zgodność z oryginałem (przez osobę upoważnioną do reprezentowania wnioskodawcy lub osobę wskazana do kontaktowania się w sprawie wniosku) kopie decyzji administracyjnych, pozwoleń i umów z wykonawcami wraz z kosztorysami. Fundusz może zażądać do wglądu jeden egzemplarz dokumentacji oraz raport oceny oddziaływania na środowisko, które zostaną zwrócone wnioskodawcy po zweryfikowaniu wniosku.


Ad. 12. Harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji zadania.

  1. Należy dołączyć harmonogram rzeczowo-finansowy zgodny z obowiązującym wzorem.

  2. W zależności od charakteru i stopnia przygotowania zadania do realizacji harmonogram rzeczowo-finansowy powinien być opracowany na podstawie następujących dokumentów:

  1. dokumentacji projektowej (w tym audytu energetycznego);

  2. kosztorysu ofertowego wykonawcy, wybranego w drodze postępowania przetargowego;

  3. umów z wykonawcami i harmonogramów realizacji zadania stanowiących ich załączniki;

  4. harmonogramu dostaw itp.;

  5. kosztorysu inwestorskiego (dla zadań, dla których do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie nie rozstrzygnięto przetargu na wykonanie robót i/lub dostawy).

  1. Ostateczny harmonogram rzeczowo-finansowy, który będzie stanowił załącznik do umowy powinien uwzględniać zmiany wynikające z rozstrzygnięć przetargowych lub wyboru dostawców/wykonawców zgodnie z Prawem zamówień publicznych lub zasadami uczciwej konkurencji oraz przyznaną kwotę dofinansowania.

  2. W harmonogramie powinny być ujęte następujące pozycje: dokumentacja projektowa, zakup i zagospodarowanie terenu, obiekty nadzór inwestorski.

W przypadku dużych i złożonych zadań w harmonogramie (jak i we wniosku) należy ująć jedynie te elementy technologiczne, które bezpośrednio decydują o efekcie ekologicznym.

  1. Tok postępowania przy sporządzaniu Harmonogramu rzeczowo-finansowego:

    • harmonogram rzeczowo-finansowy powinien być sporządzony w [zł];

    • w kolumnie 2 należy podać obiekty kompletne (budynki, obiekty inżynierskie, sieci, zakup urządzeń z podaniem typu i producenta);

Wszystkie koszty w danej pozycji harmonogramu powinny być podane w podziale na źródła finansowania (tj. środki własne, środki WFOSiGW, środki unijne, inne). Źródła finansowania powinny być spójne ze źródłami podanymi w pkt. 12 – części I ogólnej wniosku.

  1. W przypadku, gdy przedsięwzięcie lub jego część ma być realizowana siłami własnymi wnioskodawcy do wniosku należy dołączyć odpowiednie kosztorysy, kalkulacje, zestawienia kosztów (poparte dokumentami sporządzonymi bez uwzględnienia zysku oraz kosztów ogólnych zarządu). Po zweryfikowaniu ww. kalkulacji przez Fundusz koszty te mogą być uwzględnione w określeniu całkowitej wartości zadania, nie będą jednak podlegały finansowaniu ze środków Funduszu.

  2. Harmonogram powinny podpisać osoby upoważnione do reprezentowania wnioskodawcy, osoba odpowiedzialna za finanse inwestora, wykonawca(-y) oraz inspektor nadzoru inwestycyjnego.


Do wniosku należy załączyć wymagane załączniki – kserokopie dokumentów potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną do reprezentowania wnioskodawcy lub osobę wskazaną do kontaktowania się w sprawie wniosku. Podpis powinien być czytelny lub opatrzony pieczęcią imienną.

Pozostawić tylko te dokumenty z wykazu załączników, które faktycznie są dołączone do wniosku. Pozostałe usunąć z wykazu.



5



5 INSTRUKCJA GOSPODARKI KASOWEJ W SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ SŁUŻBY ZDROWIA
6.Instrukcja_bhp_obsugi_wentylatora_wolnostojcego
A (R12) INSTRUKCJA O UŻYTKOWANIU URZĄDZEŃ RADIOŁĄCZNOŚCI POCIĄGOWEJ WARSZAWA


Tags: części ekologiczno-technicznej, – części, wypełniania, „gospodarka, dziedziny, ekologicznotechnicznej, części, wniosku, instrukcja