VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS ĮSAKYMAS DĖL VARĖNOS RAJONO









VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS ĮSAKYMAS DĖL VARĖNOS RAJONO

VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS


ĮSAKYMAS

DĖL VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DARBO TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO


2016 m. gruodžio  30 d. Nr. DV-1433

Varėna


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 2 ir 3 punktais, Lietuvos Respublikos darbo kodekso 230 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 200 „Dėl Pavyzdinių valstybės institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“:

1. Tvirtinu Varėnos rajono savivaldybės administracijos darbo tvarkos taisykles (pridedama).

2. Įpareigoju:

2.1. Varėnos rajono savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių ir struktūrinių teritorinių padalinių (seniūnijų) vadovus su šiomis Taisyklėmis supažindinti padaliniuose dirbančius valstybės tarnautojus (darbuotojus);

2.2. Varėnos rajono savivaldybės administracijos Personalo skyrių su šiomis Taisyklėmis supažindinti naujai priimamus valstybės tarnautojus (darbuotojus).

3. Pripažįstu netekusiu galios Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2006 m. rugpjūčio 29 d. įsakymą Nr. DV-394 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės administracijos vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“.

4. Šis įsakymas įsigalioja 2017 m. sausio 1 d.



Administracijos direktorius Alvydas Verbickas


L. e. Personalo skyriaus vedėjo pareigas


Ilona Radzevičienė

2016-12-30







PATVIRTINTA

Varėnos rajono savivaldybės administracijos

direktoriaus 2016 m. gruodžio 30 d. įsakymu

Nr. DV-1433



VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DARBO TVARKOS TAISYKLĖS


I. BENDROSIOS NUOSTATOS


1. Varėnos rajono savivaldybės administracijos darbo tvarkos taisyklės (toliau - Taisyklės) reglamentuoja Varėnos rajono savivaldybės administracijos (toliau - Administracija) vidaus bei darbo tvarką, kurios tikslas – užtikrinti geresnį Administracijos darbo organizavimą, racionalų darbo laiko, žmogiškųjų išteklių naudojimą bei darbo drausmę.

2. Administracija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Varėnos rajono savivaldybės tarybos sprendimais, Administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiomis Taisyklėmis.

3. Taisyklės nustato vienodus reikalavimus visiems Administracijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai).

4. Administracijos veikla grindžiama įstatymo viršenybės, pagarbos žmogui, teisingumo, nesavanaudiškumo, padorumo, nešališkumo, atsakomybės, viešumo, pavyzdingumo principais, apibrėžtais Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, Lietuvos Respublikos valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 24 d. nutarimu Nr. 968 „Dėl Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklių patvirtinimo“, bei šiomis taisyklėmis.

5. Už Administracijos darbo tvarkos taisyklių įgyvendinimą atsako Administracijos direktorius.


II. ADMINISTRACIJOS STRUKTŪRA IR DARBO (TARNYBOS) TEISINIAI SANTYKIAI


6. Administracijai vadovauja Administracijos direktorius. Administracijos direktorius koordinuoja į Administracijos struktūrinius padalinius neįeinančių valstybės tarnautojų ir Administracijos struktūrinių ir struktūrinių teritorinių padalinių veiklą per Administracijos direktoriaus pavaduotoją ir padalinių vadovus.

7. Administracijos struktūrą tvirtina Varėnos rajono savivaldybės taryba (toliau - Taryba). Administracija yra savivaldybės biudžetinė įstaiga, kurią sudaro struktūriniai padaliniai, į struktūrinius padalinius neįeinantys valstybės tarnautojai ir struktūriniai teritoriniai padaliniai - seniūnijos.

8. Administracijos struktūriniai padaliniai, struktūriniai teritoriniai padaliniai – seniūnijos (toliau – struktūriniai padaliniai) darbą organizuoja vadovaudamiesi Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintais struktūrinių padalinių veiklos nuostatais. Struktūrinių padalinių vadovai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai savo darbą organizuoja vadovaudamiesi Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintais pareigybių aprašymais bei teisės aktais, reglamentuojančiais vykdomas funkcijas.

2017 m. gegužės 23 d. Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo Nr. DV-569 redakcija

9. Administracijos direktorius leidžia įsakymus, taip pat gali duoti žodinius ir rašytinius pavedimus struktūrinių padalinių vadovams bei kitiems Administracijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams. Administracijos direktoriaus pavaduotojas, jei Taryba yra paskirsčiusi savivaldybės vykdomosios institucijos funkcijas Administracijos direktoriui ir Administracijos direktoriaus pavaduotojui, gali leisti įsakymus. Struktūrinių padalinių vadovai, kai tai numatyta struktūrinio padalinio nuostatuose, gali leisti įsakymus (potvarkius) padalinio veiklos klausimais. Administracijos direktoriaus, Administracijos direktoriaus pavaduotojo, struktūrinių padalinių vadovų įsakymai (potvarkiai) įforminami pagal Dokumentų rengimo taisykles, patvirtintas Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“.

10. Valstybės tarnautojai ir darbuotojai priimami ir atleidžiami iš darbo vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu bei Lietuvos Respublikos darbo kodeksu.

11. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų tarnybinius ar darbo uždavinius ir funkcijas bei atsakomybę nustato teisės aktai, reglamentuojantys vykdomas funkcijas, struktūrinio padalinio, kuriame dirba valstybės tarnautojas ir darbuotojas, veiklos nuostatai ir valstybės tarnautojo ar darbuotojo pareigybės aprašymas, su kuriais valstybės tarnautoją ir darbuotoją supažindina pasirašytinai Personalo skyriaus valstybės tarnautojas, atsakingas už personalo dokumentų tvarkymą.

12. Priimtam valstybės tarnautojui Personalo skyriaus tarnautojas, atsakingas už personalo dokumentų tvarkymą, išduoda valstybės tarnautojo pažymėjimą, kuris galioja 8 (aštuonerius) metus. Tarnautojo pažymėjimą privaloma nešiotis arba laikyti savo darbo vietoje.

13. Priimtam valstybės tarnautojui ir darbuotojui Personalo skyriaus tarnautojas, atsakingas už personalo dokumentų tvarkymą, išduoda Bendrojo skyriaus parengtą valstybės tarnautojo (darbuotojo) identifikavimo kortelę.

14. Administracijos valstybės tarnautojas, atsakingas už darbo ir civilinę saugą, supažindina pasirašytinai priimtus valstybės tarnautojus ir darbuotojus su darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijomis.

15. Su valstybės tarnautojais ir darbuotojais, einančiais pareigas arba dirbančiais darbą, betarpiškai susijusį su jiems perduotų materialinių vertybių saugojimu, priėmimu, išdavimu, dėl priemonių, perduotų naudotis darbe, sudaroma materialinės atsakomybės sutartis. Materialiai atsakingų asmenų paskyrimas įforminamas Administracijos direktoriaus įsakymu.

16. Atleistam darbuotojui darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės (Lietuvos Respublikos darbo kodekso 129 straipsnyje nustatytais pagrindais), išmokama išeitinė išmoka, nurodyta Lietuvos Respublikos darbo kodekso 140 straipsnyje.

17. Dėl atsistatydinimo iš valstybės tarnautojo pareigų ar darbo sutarties nutraukimo savo noru Administracijos direktoriui pateikia prašymą valstybės tarnautojas – ne vėliau kaip prieš 14 kalendorinių dienų, darbuotojas – ne vėliau kaip prieš 14 darbo dienų. Prašyme nurodoma pageidaujama atleidimo data. Valstybės tarnautojas (darbuotojas) su savo prašymu supažindina tiesioginį vadovą, kuris vizuoja prašymą, pareikšdamas savo sutikimą su pageidaujama atleidimo data arba pasiūlo kitą datą, nurodydamas priežastis, dėl kurių atleidimo data turėtų būti pakeista.

18. Valstybės tarnautojai ir darbuotojai turi teisę atšaukti prašymą dėl atleidimo savo noru ar atsistatydinimo ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo prašymo padavimo dienos. Po to jis gali atšaukti prašymą tik esant Administracijos direktoriaus sutikimui.

19. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų prašymai, sutikimai registruojami Dokumentų valdymo sistemoje (toliau – DVS) „Kontora“.


III. VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ TEISĖS IR PAREIGOS


20. Administracijos valstybės tarnautojai (darbuotojai) turi teisę:

20.1. reikalauti tinkamų, saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų;

20.2. jungtis į sąjungas ir asociacijas, būti partijų bei organizacijų nariais;

20.3. atsisakyti vykdyti užduotį ar įpareigojimą, jeigu tai prieštarauja įstatymams ir poįstatyminiams teisės aktams;

20.4. teisės aktų nustatyta tvarka kelti kvalifikaciją, mokytis, dalyvauti konkursuose į karjeros valstybės tarnautojų pareigas;

20.5. į karjerą valstybės tarnyboje pagal turimą kvalifikaciją. Ši teisė garantuojama tik karjeros valstybės tarnautojams;

20.6. naudotis visomis įstatymų nustatytomis atostogų rūšimis;

20.7. gauti įstatymų bei kitų teisės aktų nustatytą darbo užmokestį;

20.8. teikti Administracijos direktoriui tarnybinius pranešimus ar kitą rašytinę informaciją;

20.9. į kitas teises, nustatytas įstatymuose bei teisės aktuose.

21. Valstybės tarnautojai (darbuotojai) privalo:

21.1. laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir kitų įstatymų bei vykdyti Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus, ministrų įsakymus ir kitus teisės aktus, Tarybos sprendimus, mero potvarkius, Administracijos direktoriaus įsakymus, Administracijos direktoriaus ar jo pavaduotojo žodinius ar rašytinius pavedimus ir užduotis, tiesioginio padalinio vadovo ar jo pavaduotojo žodinius ar rašytinius pavedimus, užduotis bei įpareigojimus, jei jie neprieštarauja įstatymams;

21.2. laikytis tarnybinės ar darbo drausmės ir šių taisyklių reikalavimų;

21.3. tinkamai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir pareigas, laiku atlikti pavedamas užduotis;

21.4. mokytis ir kelti kvalifikaciją;

21.5. ginti teisėtus valstybės ir savivaldybės interesus;

21.6. laikytis saugos ir sveikatos, priešgaisrinės saugos reikalavimų;

21.7. tausoti įstaigos turtą, tinkamai tvarkyti ir prižiūrėti tarnybos vietą, nenaudoti Administracijos turto ne tarnybinei ar ne darbo veiklai;

21.8. laikytis nustatytų darbo valandų ir pranešti tiesioginiam vadovui (padalinio vadovui ar Administracijos direktoriui) apie vėlavimą arba negalėjimą atvykti į tarnybą ar darbą;

21.9. teisės aktų nustatyta tvarka teikti informaciją apie tarnybą (darbą);

21.10. darbo valandomis nustatytu arba nurodytu laiku dalyvauti Savivaldybės institucijų posėdžiuose, mero ar Administracijos direktoriaus rengiamuose išplėstiniuose pasitarimuose, komisijų posėdžiuose, susirinkimuose ir kituose renginiuose;

21.11. nedalyvauti su valstybės tarnautojo pareigomis ar darbo funkcijomis nesuderinamoje veikloje, kitaip nenaudoti tarnybos ar darbo laiko ne tarnybos ar darbo tikslams. Jei įstatymų nustatyta tvarka tarnautojas gali ne darbo metu dirbti kitą darbą ir gauti kitą darbo užmokestį, ši jo veikla turi būti suderinta su tiesioginiu valstybės tarnautojo vadovu ir Administracijos direktoriumi. Norintis užsiimti tokia veikla valstybės tarnautojas pateikia prašymą Administracijos direktoriui. Leidimas įteisinamas Administracijos direktoriaus įsakymu. Nebuvimas darbo vietoje be atitinkamo leidimo laikomas tarnybiniu nusižengimu ar darbo drausmės pažeidimu. Papildoma veikla neatleidžia tarnautojų nuo jo tiesioginių pareigų atlikimo;

21.12. darbo vietoje tarnybos laiku segėti arba nešioti pakabintą ant grandinėlės tarnautojo (darbuotojo) identifikavimo kortelę.

22. Valstybės tarnautojams ir darbuotojams draudžiama:

22.1. nesant teisėto pagrindo pavesti savo pareigas atlikti kitam valstybės tarnautojui (darbuotojui);

22.2. kelti neteisėtus reikalavimus pavaldiems valstybės tarnautojams ir darbuotojams arba skirti jiems nekonkrečius, netikslius, neaiškius ar su jų tarnyba nesusijusius reikalavimus ir užduotis;

22.3. naudotis Administracijos turtu ne tarnybos reikalams, gadinti ar pasisavinti Administracijos turtą;

22.4. naudoti darbo laiką ir galimybes ne tarnybos tikslams, politinei ar visuomeninei veiklai;

22.5. priimti dovanas už pareigų vykdymą, jei to nenumato tarptautinis protokolas;

22.6 rūkyti įstaigos patalpose ir tarnybos vietoje, tarnybinėse transporto priemonėse (išskyrus specialiai tam skirtas ir atitinkamai pažymėtas vietas);

22.7. valstybės tarnautojai (darbuotojai) neturi laikyti jokių asmeninių maisto produktų ir gėrimų matomoje vietoje piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo vietose ir vartoti maisto produktų ar gėrimų piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo metu;

22.8. tarnybos (darbo) laiku būti neblaiviam ar apsvaigusiam nuo toksinių ir narkotinių medžiagų;

22.9. be pateisinamos priežasties anksčiau laiko palikti tarnybos (darbo) vietą ar kitaip pažeidinėti darbo drausmę;

22.10. atvykti į tarnybą nedarbingam (dėl ligos, neblaiviam, apsvaigusiam nuo narkotinių ar toksinių medžiagų);

22.11. teikti klaidingą informaciją apie savo tarnybą (darbą) ar Administraciją;

22.12. be Administracijos direktoriaus suderinimo pirkti, įsigyti darbo priemones, sudaryti sutartis dėl darbų, prekių, paslaugų ir pan.;

22.13. įžeisti, žeminti kolegas ir lankytojus, grasinti tarnybos suteiktais įgaliojimais, vartoti necenzūrinius žodžius;

22.14. darbo laiku išjungti tarnybinį telefono aparatą, užsirakinti darbo patalpoje, palikti darbo vietą nesuderinus su tiesioginiu vadovu;

22.15. sudaryti sąlygas viešųjų ir privačių interesų konfliktui atsirasti;

22.16. pažeisti kitus įstatymuose ir teisės aktuose nustatytus draudimus valstybės tarnautojams ir darbuotojams.


IV. IŠVAIZDOS, APRANGOS IR ELGESIO REIKALAVIMAI TARNAUTOJAMS (DARBUOTOJAMS)


23. Tarnautojų ir darbuotojų etikos taisyklės bei etikos reikalavimai grindžiami pagarbos žmogui ir valstybei, teisingumo, sąžiningumo, nesavanaudiškumo, padorumo, nešališkumo, atsakomybės, viešumo ir pavyzdingumo principais.

24. Administracijos valstybės tarnautojas (darbuotojas) turi laikytis visuotinai priimtų etikos normų:

24.1. gerbti žmogų, jo teises ir laisves, valstybę ir jos institucijas, vienodai tarnauti visiems žmonėms;

24.2. elgtis taip, kad visuomenė pasitikėtų viešojo administravimo institucija bei valstybės tarnautojais;

24.3. valstybės tarnautojo (darbuotojo) viešai išsakyta kritika turi nekenkti valstybės valdžios institucijų prestižui bei neperžengti lojalumo Konstitucijai ribos;

24.4. atsakyti už tarnybinės informacijos, dokumentų tinkamą naudojimą ir konfidencialumą;

24.5. objektyviai nagrinėti prašymus, skundus, pareiškimus, nepiktnaudžiauti jam suteiktomis galiomis, objektyviai priimti sprendimus, neturint išankstinio nusistatymo;

24.6. su piliečiais bendrauti mandagiai ir dalykiškai, visose situacijose išlikti santūriu ir taktišku;

24.7. neturėti asmeninių interesų ir nesiekti naudos sau, savo šeimai, artimiesiems bei draugams, taip pat vadovautis tarnyboje viešaisiais interesais ir vengti viešųjų ir privačių interesų konflikto;

24.8. elgtis nepriekaištingai, nepriimti dovanų, išskirtinių lengvatų ir nuolaidų;

24.9. nesinaudoti kitų tarnautojų ar žmonių klaidomis ar nežinojimu;

24.10. asmeniškai atsakyti už savo priimtus sprendimus, pripažinti savo klaidas ir jas taisyti;

24.11. informuoti bendradarbius apie pastebėtas jų klaidas ir siūlyti jas taisyti, su kitais valstybės tarnautojais (darbuotojais) bendraujant būti mandagiu, taktišku, vengti konfliktinių situacijų, laikytis subordinacijos;

24.12. būti maloniu, mandagiu, paslaugiu ir tvarkingu;

24.13. užtikrinti, kad darbo vieta visada būtų tvarkinga;

24.14. vadovautis ir laikytis visuotinai priimtomis elgesio ir moralės normomis.

25. Tarnautojai ir darbuotojai turi būti tvarkingos išvaizdos, jų apranga – švari, dalykinio stiliaus.

26. Tarnautojai (darbuotojai), tiesiogiai neaptarnaujantys piliečių ir kitų asmenų, nedalyvaujantys posėdžiuose, komisijų ar kitoje veikloje, susijusioje su atstovavimu Tarybai ar Administracijai arba jos reprezentavimu, vieną darbo dieną per savaitę (penktadienį) gali dėvėti laisvadienio stiliaus drabužius.

27. Tarnautojas (darbuotojas) darbo metu privalo aprangos matomoje vietoje segėti arba nešioti ant grandinėlės pakabintą tarnautojo (darbuotojo) identifikavimo kortelę.

28. Administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, kurio nuomone valstybės tarnautojo (darbuotojo) apranga ir išvaizda neatitinka šių taisyklių 25 punkto reikalavimų arba nevykdo šių taisyklių 27 punkto reikalavimo, įpareigoja valstybės tarnautoją (darbuotoją) ateityje rengtis ir tvarkytis tinkamai, segėti arba nešioti ant grandinėlės pakabintą tarnautojo (darbuotojo) identifikavimo kortelę.


V. PATALPOS IR DARBO VIETA


29. Tarnautojai ir darbuotojai dirba patalpose, kuriose yra įsikūrę Administracijos struktūriniai padaliniai. Konkreti darbo vieta yra Administracijos direktoriaus ar padalinio vadovo tarnautojui (darbuotojui) paskirtas kabinetas. Ant kabineto durų arba ant sienos šalia kabineto durų pritvirtinamas užrašas su kabineto numeriu, tarnautojo (darbuotojo) pareigų pavadinimu, vardu ir pavarde.

30. Kabinete gali būti laikomas tik Administracijos turtas bei būtiniausi asmeniniai tarnautojo (darbuotojo) daiktai. Už paliktą be priežiūros asmeninį turtą bei jo apsaugą Administracija neatsako.

31. Valstybės tarnautojams (darbuotojams) draudžiama darbo laiku užsirakinti darbo patalpose, išskyrus tuos atvejus, kai teisės aktuose nustatyta kitaip.

32. Valstybės tarnautojai (darbuotojai) turi užtikrinti, kad jų darbo vietoje pašaliniai asmenys būtų tik jiems esant. Išeidamas iš kabineto, tarnautojas ar darbuotojas, jeigu jame dirba vienas arba tuo metu nėra kito tarnautojo ar darbuotojo, privalo rakinti duris.

33. Išnešiojamoji prekyba Administracijos patalpose draudžiama.

34. Tarnybos vietoje (kabinete), tarnybinėse transporto priemonėse bei kitose įstaigos vietose rūkyti draudžiama.

35. Tarnybos vietoje ir įstaigos patalpose vartoti alkoholinius gėrimus, toksines ir narkotines medžiagas draudžiama.

36. Tarnybos vietoje privaloma laikytis darbų saugos ir sveikatos, priešgaisrinės saugos reikalavimų.

37. Valstybės tarnautojai (darbuotojai) privalo laikyti švarią ir tvarkingą tarnybos vietą, po darbo ją sutvarkyti, racionaliai ir taupiai naudoti darbo priemones ir medžiagas.

38. Poilsio ir švenčių dienomis būti darbo vietose, naudotis telefonais, kompiuteriais, dauginimo ir kita technika draudžiama, išskyrus atvejus, kai tai yra būtina vykdant Administracijos direktoriaus pavedimus.

39. Valstybės tarnautojai (darbuotojai) neturi laikyti jokių asmeninių maisto produktų ir gėrimų matomoje vietoje piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo vietose ir vartoti maisto produktų ar gėrimų piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo metu.


VI. DARBO IR POILSIO LAIKAS


40. Administracijos darbo laikas: pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 8.00 val. iki 17.00 val., pietų pertrauka nuo 12.00 val. iki 12.45 val., penktadieniais – nuo 8.00 val. iki 15.45 val., pietų pertrauka nuo 12.00 val. iki 12.45 val. Jeigu, esant būtinumui, dirbama per pietų pertrauką, tai pietų pertraukai skiriamos 45 minutės tuoj pat pabaigus darbą, dėl kurio nebuvo galimybės papietauti nustatytu laiku. Poilsio dienos – šeštadienis ir sekmadienis. Tarnautojui (darbuotojui) gali būti Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas atskiras darbo ir poilsio laiko grafikas.

41. Atskirų Administracijos skyrių valstybės tarnautojų ir darbuotojų darbo laiką nustato Administracijos direktorius savo įsakymu pagal pateiktą tarnautojo (darbuotojo) prašymą, suderintą su tiesioginiu vadovu, arba pagal struktūrinio padalinio vadovo pateiktą tarnybinį pranešimą, užtikrindamas savaitės nepertraukiamąjį poilsį.

42. Švenčių dienų išvakarėse tarnautojų (darbuotojų) darbo laikas sutrumpinamas viena valanda. Šios darbo laiko nuostatos netaikomos kitiems tarnautojams (darbuotojams), kuriems nustatyta suminė darbo laiko apskaita arba su kuriais susitarta kitaip.

43. Tarnautojas (darbuotojas), negalintis atvykti į darbą nustatytu laiku, privalo apie tai pranešti tiesioginiam vadovui. Kai neatvykstama į darbą dėl ligos ar kitos svarbios priežasties, privaloma apie tai pranešti tiesioginiam vadovui. Į Administracijos struktūrinius padalinius neįeinantys valstybės tarnautojai ir padalinių vadovai (skyrių vedėjai ir seniūnai) privalo apie tai pranešti Administracijos direktoriui pirmą nedarbingumo dieną. Jeigu valstybės tarnautojai ar darbuotojai apie savo neatvykimą dėl tam tikrų priežasčių negali pranešti patys, tai gali padaryti kiti asmenys.

44. Tarnautojai (darbuotojai), darbo laiku palikdami tarnybos vietą, privalo žodžiu informuoti savo tiesioginį vadovą.

45. Specialių pertraukų laikas:

45.1. valstybės tarnautojas (darbuotojas), atsižvelgdamas į atliekamo darbo intensyvumą ir darbo pobūdį (nuolatos dirbantis su ekranu, kaip savo įprasto darbo dalimi, pusę ir daugiau darbo dienos) turi teisę daryti 5 min. trukmės pertraukas po 1 valandos nuo darbo su monitoriumi pradžios;

45.2. nustatomos dvi papildomos 15 min. pertraukos pailsėti: nuo 9.45 val. iki 10.00 val. ir nuo 14.45 val. iki 15.00 val.

46. Kasmetinės atostogos – tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas valstybės tarnautojui (darbuotojui) pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant valstybės tarnautojui (darbuotojui) vidutinį darbo užmokestį. Kasmetinės atostogos gali būti minimalios, pailgintos ir papildomos. Kasmetinės pailgintos ir papildomos atostogos suteikiamos valstybės tarnautojui (darbuotojui) vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu ir Vyriausybės nutarimais.

47. Švenčių dienos į kasmetinių atostogų trukmę neįskaitomos.

48. Už pirmuosius darbo metus kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo Administracijoje. Už antruosius ir kitus darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos bet kuriuo laiku. Nesuėjus šešiems nepertraukiamo darbo mėnesiams, kasmetinės atostogos gali būti suteiktos tik Administracijos direktoriaus ir valstybės tarnautojo (darbuotojo) susitarimu ar kitais teisės aktų nustatytais pagrindais.

49. Už kiekvienus darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos tais pačiais darbo metais. Kasmetinės atostogos suteikiamos pagal Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą atostogų eilę (grafiką).

50. Atostogų eilė (grafikas) sudaroma:

50.1. kasmet iki balandžio 15 d. Administracijos struktūrinių padalinių vadovai, atsižvelgdami į struktūrinio padalinio valstybės tarnautojų (darbuotojų) pageidavimus ir darbų apimtį, sudaro padalinio darbuotojų kasmetinių atostogų suteikimo eilę (grafiką) (Taisyklių 1 priedas) ir per DVS „Kontora“ pateikia Administracijos Personalo skyriui;

50.2. Administracijos valstybės tarnautojų (darbuotojų) kasmetinių atostogų suteikimo eilę (grafiką) sudaro Administracijos Personalo skyrius;

50.3. atostogų eilė (grafikas) Administracijos direktoriaus įsakymu tvirtinama iki gegužės 2 d.

51. Jei atostogų eilė (grafikas) nepatvirtinta arba valstybės tarnautojas (darbuotojas) pageidauja išeiti kasmetinių atostogų ne pagal eilėje (grafike) numatytą tvarką, valstybės tarnautojas (darbuotojas) turi pateikti Administracijos direktoriui prašymą, kuriame nurodo pageidaujamų kasmetinių atostogų laikotarpį, o jei prašymą teikia struktūrinio padalinio vadovas, nurodo ir asmenį, pavaduosiantį padalinio vadovą. Prie prašymo turi būti pridėtas padalinio vadovą pavaduosiančio darbuotojo sutikimas, jei pavadavimas nenumatytas valstybės tarnautojo (darbuotojo) pareigybės aprašyme.

52. Kasmetinės atostogos gali būti suteikiamos dalimis. Viena kasmetinių atostogų dalis negali būti trumpesnė kaip 14 kalendorinių dienų. Į kasmetinių atostogų laiką neįskaičiuojamas laikotarpis, kai tarnautojas (darbuotojas) yra laikinai nedarbingas ir kasmetinės atostogos pratęsiamos. Kasmetines atostogas pratęsus, apmokėjimas už jas neperskaičiuojamas.

53. Atšaukti iš kasmetinių atostogų leidžiama tik valstybės tarnautojui (darbuotojui) sutikus. Dėl atšaukimo nepanaudotos kasmetinės atostogos suteikiamos tais pačiais darbo metais.

54. Valstybės tarnautojo (darbuotojo) prašymu arba sutikimu nepanaudotų kasmetinių atostogų dalis gali būti perkeliama į kitą laiką tais pačiais darbo metais arba pridedama prie kitų darbo metų kasmetinių atostogų.

55. Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta atostogų eilė (grafikas) gali būti keičiama valstybės tarnautojo (darbuotojo) prašymu. Prašymas dėl atostogų, prieš jį pateikiant Administracijos Personalo skyriui, turi būti suderintas su padalinio vadovu.

56. Valstybės tarnautojas (darbuotojas), pageidaujantis gauti tikslines atostogas, pateikia Administracijos direktoriui prašymą, kuriame nurodo pageidaujamų tikslinių atostogų tikslą ir atostogų laikotarpį, o jei prašymą teikia struktūrinio padalinio vadovas, ir jį pavaduosiantį darbuotoją. Prie prašymo turi būti pateikti jį pagrindžiantys dokumentai bei atskirais atvejais padalinio vadovą pavaduosiančio darbuotojo sutikimas, jeigu pavadavimas nenumatytas valstybės tarnautojo (darbuotojo) pareigybės aprašyme.

56.1. Mokymosi atostogos valstybės tarnautojams (darbuotojams) suteikiamos pagal mokymo įstaigų pažymas ir valstybės tarnautojo (darbuotojo) prašymą. Valstybės tarnautojams (darbuotojams), kurie mokosi, laiko egzaminus į aukštesniąsias ar aukštąsias mokyklas turėdami Administracijos siuntimus ir sutartis, už suteikiamas mokymosi atostogas Administracija moka ne mažesnį kaip vidutinį darbo užmokestį. Prašymas dėl mokymosi atostogų, kai prašoma jas apmokėti, turi būti raštu suderintas su Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėju.

56.2. Nemokamos atostogos valstybės tarnautojo (darbuotojo) reikalavimu suteikiamos Lietuvos Respublikos darbo kodekso 184 straipsnyje numatytais pagrindais.

56.3. Valstybės tarnautojo ir Administracijos direktoriaus susitarimu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 37 straipsniu, gali būti suteikiamos iki trijų mėnesių nemokamos atostogos dėl šeimyninių ar kitų aplinkybių. Į šių nemokamų atostogų trukmę įsiskaičiuoja ir šių taisyklių 54 punkto pagrindu suteiktos nemokamos atostogos.

56.4. Darbuotojo ir Administracijos direktoriaus susitarimu gali būti suteikiamos iki trisdešimt kalendorinių dienų nemokamų atostogų dėl šeimyninių ar kitų aplinkybių, nenurodytų šių taisyklių 56.2 papunktyje.

57. Darbuotojo ir Administracijos direktoriaus susitarimu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 143 straipsnio 2 dalies 2 punktu, gali būti duotas sutikimas neatvykti į darbą Administracijos leidimu, bet ne daugiau kaip keturiasdešimt darbo dienų per kalendorinius metus.

58. Prašymai dėl visų rūšių atostogų pateikiami Administracijos direktoriui ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki atostogų pradžios.

59. Prašymai dėl atostogų suteikimo su vizomis (tiesioginio vadovo, Personalo skyriaus vedėjo, – tik dėl kasmetinių atostogų, Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjo, – tik dėl apmokamų mokymosi atostogų) registruojami DVS „Kontora“.

60. Darbo užmokestis už kasmetines atostogas mokamas ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios. Jei valstybės tarnautojas (darbuotojas) pageidauja, kad darbo užmokestis už kasmetines atostogas būtų sumokėtas 63 punkte nurodytais terminais, prašymą pateikia Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui.

61. Valstybės tarnautojo (darbuotojo) ir Administracijos direktoriaus susitarimu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 214 straipsniu, gali būti suteikiamos papildomos lengvatos asmenims, auginantiems vaikus. Papildomas poilsio laikas suteikiamas tokia tvarka:

61.1. Valstybės tarnautojas (darbuotojas), pageidaujantis pasinaudoti papildomomis lengvatomis asmenims, auginantiems vaikus, pateikia Administracijos direktoriui prašymą, kuriame nurodo papildomos(-ų) poilsio dienos(-ų) terminą(-us), o jei prašymą teikia struktūrinio padalinio vadovas, ir jį pavaduosiantį darbuotoją (pavadavimas gali būti numatytas valstybės tarnautojo (darbuotojo) pareigybės aprašyme).

61.2. Prie valstybės tarnautojo (darbuotojo) prašymo turi būti pridėta:

61.2.1. jį pagrindžiantys dokumentai (prašymą teikiant pirmą kartą);

61.2.2. padalinio vadovą pavaduosiančio darbuotojo sutikimas (jei pavadavimas nenumatytas valstybės tarnautojo (darbuotojo) pareigybės aprašyme);

61.3. Prašymas derinamas su struktūrinio padalinio vadovu, suderintas užregistruojamas DVS „Kontora“.

61.4. Prašymas su Administracijos direktoriaus pritariančia rezoliucija per DVS „Kontora“ pateikiamas Administracijos Personalo skyriui, Buhalterinės apskaitos skyriui ir atitinkamo struktūrinio padalinio vadovui, kuris jį nukreipia padalinio darbo laiko apskaitos žiniaraštį pildančiam valstybės tarnautojui (darbuotojui).

62. Valstybės tarnautojų (darbuotojų) darbo laiko apskaitą tvarko struktūrinių padalinių vadovai ar jų įgalioti tarnautojai (darbuotojai), kurie pildo darbo laiko apskaitos žiniaraščius ir paskutinę mėnesio darbo dieną turi pateikti Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui.



VII. DARBO APMOKĖJIMO SISTEMA

63. Darbo užmokestis Administracijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams mokamas ne rečiau kaip du kartus per mėnesį – 16 dieną mokamas einamojo mėnesio avansas, kito mėnesio 2 dieną mokamas darbo užmokestis. Jei kito mėnesio 2 diena ir 16 diena yra poilsio ar šventinės dienos – mokama pirmą darbo dieną, einančią po poilsio ar šventinės dienos. Darbo užmokestis Administracijos Merkinės seniūnijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams mokamas ne rečiau kaip du kartus per mėnesį – 11–14 d. mokamas einamojo mėnesio avansas, 28–29 d. mokamas darbo užmokestis.

Jei yra valstybės tarnautojo (darbuotojo) raštiškas prašymas, darbo užmokestis mokamas kartą per mėnesį. Esant finansinėms galimybėms, darbo užmokestis už gruodžio mėnesį sumokamas iki einamųjų metų gruodžio 31 d.

64. Darbo užmokestį sudaro:

64.1. darbuotojų – pareiginė alga (pastovioji ir kintamoji dalys arba pastovioji dalis), priemokos, mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą, budėjimą ir esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų, premijos;

64.2. valstybės tarnautojų – pareiginė alga, priedai, priemokos, mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą ir budėjimą.

65. Pareiginės algos koeficiento vienetas yra lygus Lietuvos Respublikos Seimo nustatytam pareiginės algos baziniam dydžiui.

66. Valstybės tarnautojams (darbuotojams) ligos pašalpa mokama 2 pirmąsias kalendorines nedarbingumo dienas. Ligos pašalpa yra 80 procentų darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio dydžio.

Darbuotojų pareiginės algos pastoviosios dalies nustatymo ir didinimo kriterijai

67. Darbuotojų, išskyrus pareigybių priskiriamų D lygiui (toliau – darbininkai), pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pareiginės algos koeficientais. Darbininkų pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma minimaliosios mėnesinės algos dydžio.

68. Darbuotojų, išskyrus struktūrinių padalinių vadovų ir jų pavaduotojų bei darbininkų, pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo (toliau – Įstatymas) 3 ir 4 priedus, atsižvelgiant į pareigybės lygį ir profesinio darbo patirtį. Darbuotojų – Struktūrinių padalinių vadovų ir jų pavaduotojų – pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal Įstatymo 2 priedą, atsižvelgiant į pareigybės lygį, vadovaujamo darbo patirtį ir profesinio darbo patirtį.

69. Darbuotojų pareigybėms, atsižvelgiant į pareigybės lygį, vadovaujamo darbo patirtį ir (ar) profesinio darbo patirtį, nustatomas pareiginės algos koeficientas, pagal Įstatymo atitinkamame priede numatytą minimalų pastoviosios dalies koeficientą.

70. Naujai priimamiems darbuotojams šių taisyklių 69 punkte nurodyti pareigybės algos pastoviosios dalies koeficientai gali būti didinami:

70.1. atsižvelgiant į jų turimus profesinio darbo atestatus atitinkamoje srityje – iki 2 koeficientų;

70.2. atsižvelgiant į jų turimą kvalifikaciją – iki 2 koeficientų.

71. Darbuotojams nustatyti pareigybinės algos pastoviosios dalies koeficientai gali būti didinami:

71.1. atsižvelgiant į veiklos sudėtingumą – iki 2 koeficientų;

71.2. atsižvelgiant į darbo krūvį – iki 2 koeficientų;

71.3. atsižvelgiant į atsakomybės lygį – iki 2 koeficiento;

71.4. atsižvelgiant į specialių žinių ir įgūdžių reikalingumą nustatytoms funkcijos atlikti, į darbo pobūdį, susijusį su rizika sveikatai ar gyvybei – iki 3 koeficientų.

72. A1 lygio pareigybėms pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas didinamas 20 procentų.

73. Atsižvelgiant į biudžetinių metų Savivaldybės finansines galimybes ir Savivaldybės tarybos patvirtintą Administracijos darbo užmokesčio fondą, Administracijos direktoriaus įsakymu gali būti didinami darbuotojams nustatyti pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai, vadovaujantis šių taisyklių 70 ar 71 punkte nustatytais kriterijais ir tai atitinkamai nurodant darbo sutartyje.

74. Darbuotojai turi teisę pateikti Administracijos direktoriui motyvuotą prašymą dėl pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento padidinimo. Prašyme nurodyti motyvai ir argumentacija turi atitikti vieną iš kriterijų, nustatytų taisyklių 71 punkte. Prašymas privalo būti suderintas su tiesioginiu vadovu. Tiesioginis vadovas ant pavaldaus darbuotojo prašymo turi užrašyti, kaip įvertina prašyme nurodytus motyvus bei argumentaciją ir įrašyti savo rekomendaciją. Įvertinęs prašyme nurodytas aplinkybes ir darbuotojo tiesioginio vadovo rekomendaciją, Administracijos direktorius priima sprendimą dėl pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento padidinimo.

Darbuotojų pareiginės algos kintamosios dalies mokėjimo tvarka ir sąlygos

75. Darbuotojų pareiginės algos kintamosios dalies nustatymas priklauso nuo praėjusių metų veiklos vertinimo pagal darbuotojui nustatytas metines užduotis, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius.

76. Darbuotojo tiesioginis vadovas pateikia darbuotojo veiklos vertinimo išvadą Administracijos direktoriui. Kai darbuotojo tiesioginis vadovas įvertina darbuotojo veiklą labai gerai ar gerai, tada veiklos vertimo išvadoje skiltyje „Siūlymai“ įrašo siūlomo mokėti darbuotojui pareiginės algos kintamosios dalies dydį.

77. Įvertinus praėjusių kalendorinių metų darbuotojo veiklą:

77.1 labai gerai, nustatoma kintamoji dalis nuo 10 iki 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio (įskaitant ir padidintą pareiginės algos pastoviąją dalį);

77.2. gerai, nustatoma kintamoji dalis nuo 0 iki 20 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio (įskaitant ir padidintą pareiginės algos pastoviąją dalį);

77.3. patenkinamai, vienus metus nenustatomas kintamoji dalis;

77.4. nepatenkinamai, vieneriems metams nustatomas iki 5 procentų mažesnis pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas, tačiau ne mažesnis nei įstatyme nustatytas tai pareigybei pagal vadovaujamo darbo patirtį nustatytas minimalus koeficientas.

78. Atsižvelgdamas į biudžetinių metų Savivaldybės finansines galimybes ir Savivaldybės tarybos patvirtintą Administracijos darbo užmokesčio fondą, į darbuotojo veiklos vertimo išvados siūlymą, Administracijos direktorius priima sprendimą dėl pareiginės algos kintamosios dalies dydžio.

79. Paskirtas darbuotojui pareiginės algos kintamosios dalies dydis mokamas vienerius metus (skaičiuojant nuo einamųjų metų vasario 1 d.).

80. Darbuotojo priėmimo į darbą metu, atsižvelgiant į darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir jam keliamus uždavinius, gali būti nustatyta ir mokama pareiginės algos kintamoji dalis ne didesnė kaip 20 proc. pareiginės algos pastoviosios dalies ir ne ilgiau kaip vienerius metus (skaičiuojant nuo priėmimo į darbą dienos).

Priemokų mokėjimo tvarka ir sąlygos darbuotojams

81. Tarnybinius pranešimus dėl priemokų skyrimo Administracijos direktoriui teikia per DVS Kontora darbuotojo tiesioginis vadovas, suderinęs tarnybinį pranešimą su Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėju. Tarnybiniame pranešime turi būti nurodytos priežastys, kodėl yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas neviršijant darbo laiko trukmės, ar nurodomos papildomos pareigos ar užduotys, nenustatytos pareigybės aprašyme, bei siūloma, iki kada mokėti priemokas darbuotojui, siūlomas priemokos dydis. Jeigu planuojama pavesti papildomas pareigas ar užduotis, neįrašytus į pareigybės aprašymą, ant tarnybinio pranešimo turi būti rašytinis darbuotojo sutikimas.

82. Priemokos dydis gali siekti 30 proc. pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio. Priemokų ir pareiginės algos kintamosios dalies suma negali viršyti 60 proc. pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio. Priemokos dydis nustatomas atsižvelgiant į atliekamų papildomų pareigų ar užduočių apimtį, padidėjusį darbų mastą bei į darbo laiko trukmę.

83. Atsižvelgdamas į biudžetinių metų Savivaldybės finansines galimybes ir Savivaldybės tarybos patvirtintą Administracijos darbo užmokesčio fondą, į darbuotojo veiklos vertimo išvados siūlymą, Administracijos direktorius priima sprendimą dėl priemokos dydžio.

84. Priemoka mokama darbuotojui terminuotą laiką, tačiau ne ilgiau kaip iki einamųjų metų gruodžio 31 d.

85. Papildomos užduotys turi būti suformuluotos raštišku Administracijos direktoriaus pavedimu. Darbuotojams priemokos gali būti mažinamos arba panaikinamos, jeigu pablogėja jų darbo rezultatai arba nevykdo minėtų darbų. Tokiu atveju tiesioginis vadovas pateikia Administracijos direktoriui motyvuotą tarnybinį pranešimą. Sprendimą dėl priemokos darbuotojui sumažinimo ar panaikinimo priima Administracijos direktorius.

Premijų mokėjimo tvarka ir sąlygos darbuotojams

86. Darbuotojams premijos gali būti mokamos ne daugiau kaip vieną kartą per metus:

86.1. atlikus vienkartines ypač svarbias įstaigos veiklai užduotis;

86.2. įvertinus labai gerai darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą.

87. Tarnybinius pranešimus dėl premijos skyrimo, kai atlikta vienkartinė ypač svarbi įstaigos veiklai užduotis, Administracijos direktoriui teikia darbuotojo tiesioginis vadovas. Tarnybiniame pranešime turi būti nurodyta užduotis ir pateiktas pagrindimas, kaip ji siejasi su įstaigos tikslais, bei siūlomas premijos dydis.

Tiesioginis darbuotojo vadovas gali darbuotojo veiklos vertinimo išvadoje pasiūlyti skirti premiją už labai gerą darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą.

88. Premijos dydis negali viršyti darbuotojui nustatytos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio. Premija neskiriama darbuotojui, kuriam per paskutinius 12 mėnesių paskirta drausminė nuobauda.

89. Atsižvelgdamas į biudžetinių metų Savivaldybės finansines galimybes ir Savivaldybės tarybos patvirtintą Administracijos darbo užmokesčio fondą, į tiesioginio vadovo tarnybinį pranešimą ar į darbuotojo veiklos vertimo išvados siūlymą, Administracijos direktorius priima sprendimą dėl premijos dydžio.

Priemokų mokėjimo tvarka ir sąlygos valstybės tarnautojams

90. Tarnybinius pranešimus dėl priemokų skyrimo Administracijos direktoriui teikia per DVS Kontora valstybės tarnautojo tiesioginis vadovas, suderinęs tarnybinį pranešimą su Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėju. Tarnybiniame pranešime turi būti nurodytos priežastys, atliekami papildomi darbai (funkcijos), siūloma, iki kada mokėti priemokas valstybės tarnautojui, siūlomas priemokos dydis. Jeigu planuojama pavesti papildomus darbus, neįrašytus į pareigybės aprašymą, tarnybiniame pranešime turi būti rašytinis valstybės tarnautojo sutikimas.

Kai ilgiau kaip 5 darbo dienas laikinai nėra valstybės tarnautojo, laikinai nesančio valstybės tarnautojo funkcijų (pareigų) vykdymas, esant tiesioginio vadovo tarnybiniam pranešimui, gali būti pavestas kitam valstybės tarnautojui, jeigu jo pareigybės aprašyme nėra nurodyta, kad jis pavaduoja šį valstybės tarnautoją jam laikinai nesant darbe, ir mokama priemoka iki 30 procentų, o jei laikinai darbe nėra valstybės tarnautojo ilgiau kaip vieną mėnesį, tai priemoka gali būti padidinama iki 40 procentų.

Už darbo krūvį viršijančią veiklą valstybės tarnautojams gali būti mokama priemoka. Priemokos dydis nustatomas atsižvelgiant į atliekamų papildomų darbų apimtį bei į darbo laiko trukmę. Ši priemoka gali būti išmokama po papildomų darbų atlikimo pabaigos.

91. Papildomos užduotys turi būti suformuluotos raštišku Administracijos direktoriaus pavedimu. Valstybės tarnautojams priemokos gali būti mažinamos arba panaikinamos, jeigu pablogėja jų darbo rezultatai arba nevykdo minėtų darbų. Tokiu atveju tiesioginis vadovas pateikia Administracijos direktoriui motyvuotą tarnybinį pranešimą. Sprendimą dėl priemokos valstybės tarnautojui sumažinimo ar panaikinimo priima Administracijos direktorius.

Valstybės tarnautojų skatinimas

92. Valstybės tarnautojai gali būti skatinami padėkomis bei vienkartinėmis piniginėmis išmokomis iš darbo užmokesčio fondo.

93. Vienkartinė piniginė išmoka valstybės tarnautojui gali būti skiriama Vienkartinių piniginių išmokų valstybės tarnautojams skyrimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 19 d. nutarimu Nr. 1167 „Dėl Vienkartinių piniginių išmokų valstybės tarnautojams skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, numatytais atvejais.

94. Vienkartinė piniginė išmoka neskiriama valstybės tarnautojui, kuriam per paskutinius 12 mėnesių paskirta tarnybinė nuobauda.

95. Tarnybinius pranešimus dėl vienkartinės piniginės išmokos skyrimo, kai atlikta vienkartinė ypač svarbi įstaigos veiklai užduotis, Administracijos direktoriui teikia darbuotojo tiesioginis vadovas, suderinęs tarnybinį pranešimą su Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėju. Tarnybiniame pranešime turi būti nurodyta užduotis ir pateiktas pagrindimas, kaip ji siejasi su įstaigos tikslais, bei siūlomas premijos dydis.

Tiesioginis darbuotojo vadovas gali valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo išvadoje pasiūlyti skirti vienkartinę piniginę išmoką už labai gerą valstybės tarnautojo praėjusių kalendorinių metų veiklą.

96. Atsižvelgdamas į biudžetinių metų Savivaldybės finansines galimybes ir Savivaldybės tarybos patvirtintą Administracijos darbo užmokesčio fondą, į tiesioginio vadovo tarnybinį pranešimą ar į valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertimo išvados siūlymą, Administracijos direktorius priima sprendimą dėl vienkartinės piniginės išmokos dydžio.

Materialinių pašalpų mokėjimo tvarka ir sąlygos

97. Materialinė pašalpa dėl sunkios materialinės būklės valstybės tarnautojui gali būti skiriama Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 43 straipsnio 11 dalyje numatytais atvejais, o darbuotojui – Įstatymo 13 straipsnyje numatytais atvejais.

98. Mirus valstybės tarnautojui (darbuotojui) ar jam sergant sunkia liga, kai pats valstybės tarnautojas (darbuotojas) yra komos būsenoje ar paralyžiuotas, materialinė pašalpa išmokama jo šeimai.

99. Materialinei pašalpai gauti valstybės tarnautojas (darbuotojas) prašymą kartu su patvirtinančiais dokumentais turi pateikti Administracijos direktoriui.

100. Teisę gauti materialinę pašalpą patvirtinantys dokumentai yra šie:

100.1. mirties atveju – mirties liudijimas, taip pat dokumentai, patvirtinantys gyvenimo kartu ar vaiko auginimo faktą;

100.2. sunkios ligos atveju – dokumentai iš gydymo įstaigos apie ligos eigą bei dokumentai dėl išlaidų gydymui;

100.3. stichinių nelaimių ir turto netekimo atvejais – atitinkamų tarnybų išduoti dokumentai, seniūnų pateikti dokumentai;

100.4. valstybės tarnautojo ir darbuotojo mirties atveju – mirties liudijimas, duomenys apie materialinę pašalpą gausiantį šeimos narį.

101. Materialinė pašalpa skiriama per tris mėnesius nuo Administracijos direktoriui pateikto valstybės tarnautojo (darbuotojo) prašymo su pateisinamais dokumentais.

2017 m. gegužės 23 d. Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo Nr. DV-569 redakcija


VIII. TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ MOKYMAS


102. Tarnautojų ir darbuotojų mokymo prioritetus formuoja Administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo.

103. Darbuotojų mokymą pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Valstybės tarnautojų mokymo strategiją, Administracijos direktoriaus suderintus mokymo planus organizuoja Administracijos Personalo skyrius ir kartu su Buhalterinės apskaitos skyriumi planuoja su mokymu susijusias išlaidas.

104. Buhalterinės apskaitos skyrius, atsižvelgdamas į darbuotojų mokymui būtinas išlaidas, paskirsto lėšas ir atsako už tikslingą jų panaudojimą.

105. Administracijos tarnautojai ir darbuotojai gali asmeniškai pasirinkti mokymo programas.

106. Valstybės tarnautojo (darbuotojo), siunčiamo mokytis ir kelti kvalifikaciją vienai darbo dienai Lietuvos Respublikos teritorijoje, išvykimas kelti kvalifikaciją įforminamas įstaigos vadovo arba jo įgalioto asmens rezoliucija, patvirtinančia, kad tarnybinis pranešimas išvykti iš nuolatinės darbo vietos suderintas.

107. Valstybės tarnautojo (darbuotojo), siunčiamo mokytis ir kelti kvalifikaciją dviems dienoms ar ilgesniam laikotarpiui arba į užsienio valstybę, išvykimas kelti kvalifikaciją įforminamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

108. Valstybės tarnautojas (darbuotojas) privalo:

108.1. grįžęs iš mokymo, ne vėliau kaip per penkias darbo dienas pateikti kvalifikacinio pažymėjimo kopiją Administracijos Personalo skyriui;

108.2. lankyti visą mokymo kursą nuo pradžios iki pabaigos. Neatvykimas į mokymą ar pasišalinimas jam nesibaigus traktuojamas kaip drausmės pažeidimas ir už tai tarnautojui (darbuotojui) gali būti taikoma tarnybinė (drausminė) nuobauda.

109. Jei tarnautojas Administracijos direktoriaus įsakymu siunčiamas mokytis ilgiau kaip 3 mėnesius ir mokymas finansuojamas iš valstybės ar Savivaldybės biudžeto, su valstybės tarnautoju turi būti sudaroma sutartis dėl mokymui skirtų lėšų grąžinimo. Sutartyje turi būti numatyta, kad lėšas valstybės karjeros tarnautojas grąžina į Savivaldybės biudžetą, jei jis:

109.1. savo noru atsistatydina iš valstybės karjeros tarnautojo pareigų anksčiau negu po vienerių metų nuo mokymo pabaigos;

109.2. dėl tarnybinės nuobaudos atleidžiamas iš pareigų.


IX. TARNAUTOJŲ (DARBUOTOJŲ) TARNYBINIO TRANSPORTO IR MOBILIOJO RYŠIO TELEFONŲ NAUDOJIMAS


110. Tarnybiniai automobiliai skirti tik tarnybiniam naudojimui. Jų naudojimo tvarka nustatyta Varėnos rajono savivaldybės tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo bei kompensacijų mokėjimo taisyklėmis, patvirtintomis Tarybos sprendimu.

111. Tarnybinis automobilis nuolatiniam tarnybiniam naudojimui be vairuotojo skiriamas Administracijos direktoriaus įsakymu, atsižvelgiant į pareigybių, turinčių teisę naudotis tarnybiniais automobiliais, sąrašą, patvirtintą Administracijos direktoriaus įsakymu. Tarnybinio automobilio perdavimas valstybės tarnautojui (darbuotojui) įforminamas perdavimo-priėmimo aktu.

112. Administracijos valstybės tarnautojas (darbuotojas), kuriam Administracijos direktoriaus įsakymu yra paskirtas tarnybinis automobilis, gali leisti naudotis šiuo automobiliu ir kitiems Administracijos struktūrinio ar teritorinio struktūrinio padalinio darbuotojams tarnybinių funkcijų vykdymui. Šiuo atveju už padarytą žalą įstatymų nustatyta tvarka atlygina asmuo, vairavęs tarnybinį automobilį.

113. Tarnybiniai automobiliai ne darbo metu turi būti Administracijos direktoriaus įsakymu nustatytose vietose.

114. Valstybės tarnautojai (darbuotojai), kuriems priskirti tarnybiniai automobiliai, yra atsakingi už jų saugumą bei eksploataciją. Tarnybinių automobilių naudojimą bei priežiūrą kontroliuoja Administracijos Ūkio skyrius.

115. Valstybės tarnautojai (darbuotojai) savo darbo vietose aprūpinami fiksuotojo ryšio telefonais. Administracijos struktūrinių padalinių vadovams suteikiami mobilieji telefonai, kitiems darbuotojams taip pat gali būti išduodami mobilieji telefonai. Mobiliųjų telefonų perdavimas valstybės tarnautojui (darbuotojui) įforminamas perdavimo-priėmimo aktu.

116. Tarnybinių mobiliųjų telefonų išdavimą ir jų naudojimosi limitus nustato Administracijos direktorius įsakymu. Viršijus nustatytus limitus, valstybės tarnautojui ir darbuotojui jo sutikimu iš darbo užmokesčio išskaičiuojama suma, kuria jis viršijo limitą. Tarnybinių mobiliųjų telefonų išdavimą kontroliuoja Administracijos Bendrasis skyrius, jų naudojimosi limitus ir juos viršijančių sumų išskaičiavimą iš darbo užmokesčio – Administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius.

2017 m. gegužės 23 d. Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo Nr. DV-569 redakcija


X. VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ ATSAKOMYBĖ


117. Tarnybinės nuobaudos gali būti skiriamos tik tarnybinį nusižengimą padariusiems valstybės tarnautojams. Drausminės nuobaudos gali būti skiriamos tik darbo drausmės pažeidimą padariusiems darbuotojams. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų tarnybinę ar drausminę atsakomybę reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas ir Lietuvos Respublikos darbo kodeksas. Įstatymuose ir kituose darbo drausmę reglamentuojančiuose norminiuose darbo teisės aktuose tokia atsakomybė gali būti nustatyta ir už kitus pažeidimus.

118. Už vieną darbo drausmės pažeidimą ar tarnybinį nusižengimą skiriama tik viena nuobauda. Nuobauda skiriama atsižvelgiant į valstybės tarnautojo (darbuotojo) kaltę, nusižengimo padarymo priežastis, aplinkybes, į veiklą iki nusižengimo padarymo ir kt.

119. Administracijos direktoriaus iniciatyva arba gavus oficialią informaciją apie galimą valstybės tarnautojo tarnybinį nusižengimą ar darbuotojo darbo drausmės pažeidimą, pradedamas tarnybinio nusižengimo (darbo drausmės pažeidimo) tyrimas. Oficiali informacija yra Administracijos ir kitų valstybinių institucijų raštai, pažymos, tarnybiniai pranešimai, privačių fizinių ar juridinių asmenų skundai apie galimą valstybės tarnautojo (darbuotojo) tarnybinį nusižengimą (drausmės pažeidimą).

120. Tarnybinius nusižengimus ir darbo drausmės pažeidimus tiria Administracijos Personalo skyriaus vedėjas (jo nesant – pavaduojantis asmuo) arba Administracijos direktoriaus paskirtas kitas valstybės tarnautojas, arba Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Komisiją privaloma sudaryti esant pagrindui manyti, kad valstybės tarnautojas ar darbuotojas padarė tarnybinį nusižengimą (drausmės pažeidimą), už kurį gali būti paskirta tarnybinė (drausminė) nuobauda – atleidimas iš pareigų. Komisija sudaroma ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po to, kai Administracijos direktorius gauna oficialią informaciją apie galimą valstybės tarnautojo tarnybinį nusižengimą ar galimą darbuotojo darbo drausmės pažeidimą, iš ne mažiau kaip 3 asmenų: valstybės tarnautojo ar darbuotojo tiesioginio vadovo (jo įgalioto asmens), Personalo skyriaus vedėjo, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus valstybės tarnautojo, kitų Administracijos valstybės tarnautojų.

121. Valstybės tarnautojas, įtariamas padaręs tarnybinį nusižengimą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo pranešimo apie tarnybinį nusižengimą gavimo dienos gali pateikti Administracijos Personalo skyriaus vadovui (kitam valstybės tarnautojui) arba komisijai rašytinį paaiškinimą dėl tarnybinio nusižengimo. Jeigu valstybės tarnautojas nurodytu laiku paaiškinimo nepateikia, surašomas aktas.

122. Darbuotojas, įtariamas padaręs darbo drausmės pažeidimą, gali per nurodytą pranešime laiką pateikti Administracijos Personalo skyriaus vadovui (kitam valstybės tarnautojui) arba komisijai rašytinį paaiškinimą dėl darbo drausmės pažeidimo. Jeigu darbuotojas nurodytu laiku paaiškinimo nepateikia, surašomas aktas.

123. Komisija, Administracijos Personalo skyriaus vadovas (kitas valstybės tarnautojas), tirdama(-as) tarnybinį nusižengimą (darbo drausmės pažeidimą), turi teisę tikrinti ir reikalauti pateikti su tyrimu susijusius Administracijos dokumentus, registracijos žurnalus, reikalauti, kad kiti Administracijos tarnautojai (darbuotojai), turintys informacijos apie tyrimą, žodžiu ar raštu paaiškintų su tyrimu susijusias aplinkybes. Tokių reikalavimų vykdymas yra privalomas.

124. Valstybės tarnautojo (darbuotojo), kurio tarnybinis nusižengimas (darbo drausmės pažeidimas) tiriamas, tiesioginis vadovas (jeigu jis nėra įtrauktas į komisiją) privalo atvykti į posėdį ir informuoti tarnybinį nusižengimą (darbo drausmės pažeidimą) tiriantį asmenį (komisiją) apie ją dominančias tarnybinio nusižengimo (darbo drausmės pažeidimo) aplinkybes, pagal kompetenciją išaiškinti teisės aktus ir užtikrinti, kad per nustatytą laiką komisijai, Personalo skyriaus vadovui (kitam valstybės tarnautojui) būtų pateiktos visų reikalaujamų dokumentų kopijos (kartu pateikiami ir dokumentų originalai, kad būtų patikrintas kopijų autentiškumas).

125. Kai tarnybinis nusižengimas nustatomas atliekant auditą, piniginių ar kitokių vertybių reviziją (inventorizaciją), tarnybinį ar kitą kompetentingos institucijos patikrinimą, tarnybinis nusižengimas pradedamas tirti nuo oficialios informacijos apie šį nusižengimą gavimo dienos ir tiriamas laikantis visų teisės aktais nustatytų procedūrų.

126. Ištyrusi tarnybinį nusižengimą ar darbo drausmės pažeidimą, komisija ar Personalo skyriaus vadovas (kitas valstybės tarnautojas) raštu pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui motyvuotą išvadą apie tyrimo rezultatus.

127. Administracijos direktorius, atsižvelgdamas į pateiktą motyvuotą išvadą, priima įsakymu įformintą sprendimą:

127.1. pripažinti, kad valstybės tarnautojas (darbuotojas) padarė tarnybinį nusižengimą (darbo drausmės pažeidimą), ir skirti jam tarnybinę (drausminę) nuobaudą, jeigu pateiktoje išvadoje nurodyta, kad valstybės tarnautojas (darbuotojas) padarė tarnybinį nusižengimą (darbo drausmės pažeidimą);

127.2. pripažinti, kad valstybės tarnautojas (darbuotojas) tarnybinio nusižengimo (darbo drausmės pažeidimo) nepadarė, jeigu pateiktoje išvadoje nurodyta, kad valstybės tarnautojas (darbuotojas) nepadarė tarnybinio nusižengimo (darbo drausmės pažeidimo);

127.3. nutraukti tarnybinio nusižengimo tyrimą, jeigu pateiktoje išvadoje nurodyta, kad valstybės tarnautojui, padariusiam tarnybinį nusižengimą, tarnybinė nuobauda negali būti paskirta, nes pasibaigė Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 30 straipsnio 1 dalyje nustatytas tarnybinės nuobaudos skyrimo terminas.

127.4. nutraukti darbo drausmės pažeidimo tyrimą, jeigu pateiktoje išvadoje nurodyta, kad darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį, padariusiam darbo drausmės pažeidimą, drausminė nuobauda negali būti paskirta, nes pasibaigė Lietuvos Respublikos darbo kodekso 241 straipsnio 2 dalyje nustatytas drausminės nuobaudos skyrimo terminas;

127.5. su įsakymu valstybės tarnautojas (darbuotojas) supažindinamas pasirašytinai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po nuobaudos paskyrimo.


XI. ADMINISTRACIJOS DOKUMENTŲ VALDYMAS IR ANTSPAUDŲ NAUDOJIMAS


128. Dokumentų rengimas, tvarkymas ir apskaita Administracijoje organizuojamas laikantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“, Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“, Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2013 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1R-298 „Dėl Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų patvirtinimo“.

129. Administracijoje už dokumentų valdymą atsakingi Bendrojo skyriaus valstybės tarnautojai ir darbuotojai bei kiti valstybės tarnautojai ir darbuotojai, paskirti atsakingais už atskirų padalinių dokumentų valdymą.

130. Siunčiami bei gaunami dokumentai registruojami DVS „Kontora“. Už rengiamų dokumentų kokybę atsakingi jų rengėjai.

131. Rengėjai, sudarydami komisiją Administracijos direktoriaus įsakymu, į komisijos sudėtį įrašo komisijos pirmininką, jeigu reikia – pavaduotoją ir sekretorių. Po jų (abėcėlės tvarka) rašomi nariai. Komisijos sekretorius yra iš Administracijos padalinio, kurio kompetencijai priskiriamas svarstomas klausimas, valstybės tarnautojas (darbuotojas).

132. Dokumentų kopijų tikrumą tvirtina Administracijos direktoriaus įgalioti valstybės tarnautojai (darbuotojai), turintys ar saugantys savivaldybės teisės aktų, siunčiamų, gaunamų dokumentų originalus.

133. Administracijos herbiniame antspaude, dokumentuose naudojamas Varėnos rajono savivaldybės herbas. Administracijos pavadinimas herbiniame antspaude ir dokumentuose turi sutapti.

134. Antspaudą su Lietuvos valstybės herbu naudoja Administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius, įgyvendinantis valstybės (valstybės perduotos savivaldybėms) funkcijas, seniūnai, įstatymų nustatyta tvarka atlikdami notarinius veiksmus ir tvirtindami oficialiesiems testamentams prilyginamus testamentus, registruodami mirtis.

135. Už antspaudų gaminimą, apskaitą, sunaikinimą atsako Administracijos Ūkio skyrius.

136. Antspaudai ir spaudai naudojami ir saugomi taip, kad jais negalėtų pasinaudoti neturintys tam teisės asmenys. Už antspaudų naudojimą bei saugumą atsako valstybės tarnautojai ir darbuotojai, kurie turi teisę juos naudoti.

137. Administracijos struktūriniai padaliniai gali turėti atskirus su padalinio pavadinimu antspaudus. Už padalinių antspaudų naudojimą ir saugumą atsakingi atitinkamų padalinių vadovai. Prieš teikdami gaminti antspaudą ar spaudą Administracijos Ūkio skyriui, padalinių vadovai turi juos suderinti su kalbos tvarkytoju.


XIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS


138. Atleidžiami iš pareigų arba perkeliami į kitas pareigas tarnautojai (darbuotojai) privalo perduoti reikalus (nebaigtus vykdyti dokumentus, nebaigtus spręsti klausimus, turimas bylas ir kt.), taip pat informacinę ir norminę medžiagą, knygas, įgytas už Savivaldybės lėšas, antspaudus ir spaudus, kitą turtą, už kurį materialiai atsakingi.

139. Administracijos direktorius, struktūrinio padalinio vadovo teikimu, paskiria tarnautoją (darbuotoją), atsakingą už perduotų reikalų tvarkymą, arba sudaro reikalų perdavimo komisiją. Padalinio vadovas, į struktūrinius padalinius neįeinantis valstybės tarnautojas reikalus perduoda Administracijos direktoriaus paskirtam valstybės tarnautojui (darbuotojui).

140. Keičiantis valstybės tarnautojams ir darbuotojams reikalai bei dokumentai perduodami pagal perdavimo-priėmimo aktą.

141. Keičiantis materialiai atsakingiems valstybės tarnautojams (darbuotojams), inventorizuojamas visas turtas, už kurį jie atsako, pagal Administracijos direktoriaus įsakyme nurodytos dienos būklę. Perdavimas įforminamas inventorizavimo aprašais, kuriuose turtą perduodantis asmuo pasirašo, kad turtą perdavė, o priimantysis, kad priėmė.

142. Valstybės tarnautojas, turėjęs su jo tarnyba susijusių įgaliojimų atstovauti Administracijai ir Savivaldybei, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki atleidimo iš valstybės tarnybos turi atsistatydinti iš visų valdybų, kitų valdymo organų ir pan.

143. Valstybės tarnautojas (darbuotojas), atleidžiamas iš pareigų, iki atleidimo dienos privalo atsiskaityti už jas pavestas užduotis ir patikėtas materialines vertybes atitinkamai tai pažymint atsiskaitymo kortelėje (Taisyklių 2 priedas). Užpildyta atsiskaitymo kortelė pateikiama Administracijos Personalo skyriui.

144. Už šių Taisyklių pažeidimą taikoma tarnybinė ar drausminė atsakomybė.

145. Šios Taisyklės tvirtinamos, keičiamos arba papildomos Administracijos direktoriaus įsakymu, įspėjus apie tai Administracijos valstybės tarnautojus (darbuotojus) raštu (elektroniniu paštu) prieš protingą terminą, bet ne trumpesnį kaip 10 kalendorinių dienų.

146. Šios Taisyklės skelbiamos interneto svetainėje www.varena.lt.



_________________________



Varėnos rajono savivaldybės administracijos

darbo tvarkos taisyklių

1 priedas



VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

..............................................................................................................

(padalinio pavadinimas arba valstybės tarnautojo, nepriklausančio struktūriniam padaliniui, pareigos)

20... M. KASMETINIŲ ATOSTOGŲ GRAFIKAS


Eil.

Nr.

Vardas, pavardė

Pareigos

Atostogų trukmė

Už laikotarpį

nuo - iki

Pavaduojantis asmuo




























































.................................. ................... ...............................................

(padalinio vadovo (parašas) (vardas, pavardė)

arba valstybės tarnautojo,

nepriklausančio struktūriniam padaliniui,

pareigos)

Varėnos rajono savivaldybės administracijos

darbo tvarkos taisyklių

2 priedas


(Atsiskaitymo kortelės forma)


VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA


ATSISKAITYMO KORTELĖ


20.......m ........................d.


________________________________________________________________________________

(atleidžiamo iš pareigų (darbo) valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, vardas, pavardė, pareigos)

_______________________________________________________________________________



Skyriai, padaliniai

Atsakingo asmens vardas, pavardė, parašas

Data

Pastabos

Administracijos padalinio, kuriame atleidžiamas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, eina pareigas, vadovas




Personalo skyriaus vedėjas





Ūkio skyriaus vedėjas (jei valstybės tarnautojui (darbuotojui) buvo suteikta teisė naudotis automobiliu)





Bendrojo skyriaus vedėjas (jei darbuotojui (tarnautojui) buvo suteiktas kompiuteris ar kita kompiuterinė technika, mobilusis telefonas)





Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjas





Kiti padaliniai

(įrašyti pagal poreikį)




____­­­­­­­­­_______­­­­­­­­­___





DV-1433





Tags: rajono savivaldybės, varėnos rajono, rajono, varėnos, administracijos, direktorius, įsakymas, savivaldybės