ŚREM DNIA 0512 2013 DOT NR SPRAWY ZP 26

MIEJSCOWOŚĆ I DATA IMIĘ I NAZWISKO ADRES NR SPRAWY
MIEJSCOWOŚĆ I DATA IMIĘ I NAZWISKO ADRES NR SPRAWY
(NAZWA I NUMER REJESTRU ALBO ZNAK SPRAWY)

DNIA ZNAK SPRAWY CAZ6510…2021DOT POWIATOWY URZĄD PRACY W
NUMER SPRAWY…………………………… (IMIĘ I NAZWISKO OPIEKUNA) (WYPEŁNIA PCPR)
(PIECZĄTKA WNIOSKODAWCY) NR SPRAWY WYPEŁNIA REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI

Śrem dnia 16


Śrem dnia 05.12 .2013

Dot. Nr sprawy: ZP/ 26 /PN/13




Udzielenie odpowiedzi

do specyfikacji




Zgodnie z art. 38 ust.1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 roku (Dz. U. z 2010 Nr 113 poz. 759), do zamawiającego zostały wniesione w terminie nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert, w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego (nr sprawy:ZP/26 /PN/13) na: Przebudowę Oddziału Neurologicznego oraz oddziału rehabilitacji neurologicznej w Szpitalu Śremie Sp. z o.o.




Pytanie Nr 1


1.W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi między innymi wykonanie instalacji gazów medycznych. Przyjęte wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej regulacje prawne, w szczególności te zawarte w dyrektywie nr 93/42/EEC,  Ustawie o Wyrobach Medycznych oraz przepisach powiązanymi, wskazuje jasno, że Instalacja Gazów Medycznych  jako całość jest wyrobem medycznym. Skoro tak to musi odpowiadać odpowiednim rygorom i po wykonaniu uzyskać stosowny znak CE. Zgodnie z obowiązującym prawem system instalacji gazów medycznych musi być  dostarczony, zamontowany i uruchomiony przez dostawcę, który jest wytwórcą wyrobu medycznego,  posiadającego wdrożony i certyfikowany system zarządzania ISO PN-EN 13485. Większość firm wykonawczych oraz znaczna część kierownictwa szpitali bagatelizuje ten wymóg oraz daje przyzwolenie na wykonanie  instalacji gazów medycznych firmom, które nie posiadają odpowiednich uprawnień, a co gorsza kwalifikacji i doświadczenia. Skutki takiego postępowania mogą doprowadzić  do utraty zdrowia, a nawet śmierci pacjenta. Należy wspomnieć, że znajomości prawa po stronie kierownictwa szpitali nie zwalnia ich od odpowiedzialności za skutki tego faktu. W związku z powyższym czy Zamawiający wymaga, aby Wykonawca załączył do oferty Certyfikat ISO PN-EN 13 485 potwierdzający, iż zgodnie z obowiązującym prawem może wykonywać instalację gazów medycznych. Jednocześnie w związku z odpowiedziami z dn. 02.12.2013 r. prosimy o potwierdzenie, że zgodnie z prawem Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy dokumentacji dla wyrobu medycznego dotyczącej kompleksowej instalacji gazów medycznych, jednakże zgodnie z normą komponenty użyte do wykonania w/w instalacji wymagają dopuszczenia do obrotu, ale nie muszą stanowić samodzielnych wyrobów medycznych.

Odpowiedź:

Zamawiający wymagać będzie świadectwa dla instalacji gazów medycznych jako wyrobu medycznego


Pytanie Nr 2

Czy Zamawiający wymaga, aby Wykonawca do oferty dołączył certyfikat ISO 9001 lub inny równoważny dokument potwierdzający, iż może on wykonywać prace budowlane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi?

Odpowiedź:

NIE


Pytanie Nr 3

W związku z koniecznością wywozu i utylizacji znacznej ilości odpadów budowlanych pochodzących z prac demontażowych remontowanego obiektu czy Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy załączyli do oferty certyfikat Systemu Zarządzania ISO PN-EN 14 001 lub inny dokument wystawiony przez niezależną jednostkę, potwierdzający spełnienie przez Wykonawcę wszystkich przepisów prawnych związanych z gospodarką odpadami oraz skuteczne zarządzanie środowiskowe.?

Odpowiedź:

NIE



Pytanie Nr 4

W STWiOR w zakresie Instalacji Gazów Medycznych (strona 7) zapisano: „G.5.1.2. Zakres robót obejmuje wykonanie instalacji gazów medycznych tj.:- Instalacje tlenu; - Instalacje próżni; - Instalacje sprężonego powietrza dla celów medycznych, o ciśnieniu 0,5 MPa; - instalacji sprężonego powietrza dla celów technologicznych, o ciśnieniu 0,8 MPa; - instalacji podtlenku azotu; - instalacje dwutlenku węgla;” Prosimy o potwierdzenie, że przedmiotem zamówienia jest tylko instalacja tlenu, sprężonego powietrza oraz próżni. W przeciwnym razie prosimy o przekazanie projektów instalacji pozostałych instalacji (sprężonego powietrza dla celów technologicznych, o ciśnieniu 0,8 MPa, podtlenku azotu, dwutlenku węgla).

Odpowiedź:

Przedmiotem zamówienia jest instalacja tlenu, sprężonego powietrza i próżni


Pytanie Nr 5

W STWiOR w zakresie Instalacji Gazów Medycznych (strona 7) zapisano: „wykonania źródeł zasilania dla projektowanych instalacji gazów medycznych tj.: - budowy stacji zgazowania ciekłego tlenu wraz z rezerwowa rozprężalnią tlenu; - budowy stacji sprężarek; - budowy stacji pomp próżniowych; - budowy rozprężali podtlenku azotu i dwutlenku węgla;” Prosimy o potwierdzenie, że źródła gazów medycznych nie są przedmiotem zamówienia, a projektowana instalację tlenu, sprężonego powietrza i próżni należy wpiąć do istniejących pionów instalacji G1 i G2 na obu oddziałach (Neurologii i Rehabilitacji neurologicznej). W przeciwnym razie prosimy o przekazanie projektu źródeł gazów medycznych.

Odpowiedź:

Źródła gazów medycznych nie są przedmiotem zamowienia


Pytanie Nr 6

Prosimy o potwierdzenie, że sygnalizacja źródeł ani podłączenie sygnalizacji do systemu BMS nie jest przedmiotem zamówienia. W przeciwnym razie prosimy o przekazanie projektu sygnalizacji źródeł.

Odpowiedź:

Nie jest przedmiotem zamówienia

Pytanie Nr 7

Prosimy o potwierdzenie, że w przypadku stwierdzenia niewłaściwych ilości w przedmiarach w stosunku do projektów, Wykonawca może korygować ilości w przedmiarach robót (bez usuwania pozycji).

Odpowiedź:

TAK


Pytanie Nr 8

Z ilości rurociągów, punktów poboru, urządzeń wynika, że zamieniono przedmiary robót dla instalacji gazów medycznych dla obu oddziałów. Przedmiar na oddział Rehabilitacji neurologicznej bardziej odpowiada projektowi oddziału Neurologii, natomiast przedmiar dla Neurologii bardziej odpowiada projektowi oddziału Rehabilitacji neurologicznej. Prosimy o weryfikację zamieszczonych dokumentów poprzez przekazanie właściwych przedmiarów robót.

Odpowiedź:

Przedmiary w załączniku do odpowiedzi nr 2


Pytanie Nr 9

W przedmiarach branży elektrycznej poz 63 i 50 Zamawiający umieścił panele przyłóżkowe podając przykładowy typ lampy. Prosimy o potwierdzenie, że zgodnie z Ustawą o działalności leczniczej z dnia 15 kwietnia 2011 art. 17.punkt 1 /p. 2 Zamawiający wymaga dostawy dla tej pozycji przedmiaru wyłącznie wyrobów medycznych zgodnych z Ustawą o wyrobach medycznych z dn 20 maja 2010 z późniejszymi zmianami tj posiadających deklarację zgodności wytwórcy, certyfikat jednostki notyfikowanej dla wyrobu medycznego klasy IIb, powiadomienie/wpis do rejestru wyrobów medycznych.

Odpowiedź:

TAK

Pytanie Nr 10 DOTYCZY ODDZIAŁU NEUROLOGICZNEGO(pyt.10-19)

W przedmiarze instalacji elektrycznej – oddział Neurologiczny w pozycji nr 63 znajdują się panele nadłóżkowe w ilości 33 szt.. Na projekcie – oddział Neurologiczny instalacja gazów medycznych doprowadzona jest do pokoi łóżkowych (31 stanowisk). Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji 63 należy wycenić 31 szt. paneli 1-stanowiskowych dla pokoi łóżkowych.

Odpowiedź:

Zgodnie z projektem

Pytanie Nr 11

Ponieważ podanie przykładowego typu panelu nie określa ilości gniazd, a zależy od preferencji użytkownika prosimy o potwierdzenie, że w ofercie należy wycenić panele nadłóżkowe wyposażone na stanowisko łóżkowe w:

- gniazdo elektryczne 230 V – 4 szt. (2 obwody)

- gniazdo ekwipotencjalne - 1 szt.

- oświetlenie ogólne 2 x 54W

- oświetlenie miejscowe 1 x 24W

- oświetlenie nocne LED ok.4W

- otworowanie pod system przyzywowy

lub podanie wyposażenia technologicznego wymaganego przez Zamawiającego.

Odpowiedź:

TAK


Pytanie Nr 12

Na projekcie – oddział Neurologiczny instalacja gazów medycznych doprowadzona jest do sal wzmożonego nadzoru nr 3.008 i 3.004 (5 stanowisk). Czy panele wzmożonego nadzoru dla sal nr 3.008 i 3.004 w ilości 5 szt. są przedmiotem zamówienia?

Odpowiedź:

Łóżka w sali wzmożonego nadzoru stoją prostopadle do linii okien. Punkty poboru podwójne dla każdego stanowiska umieszczone są jako natynkowe i obudowane płytą stg.


Pytanie Nr 13

Jeśli panele wzmożonego nadzoru są przedmiotem zamówienia, to prosimy o podanie wyposażenia technologicznego paneli nadłóżkowych w salach wzmożonego nadzoru (ilość i typ gniazd elektrycznych, ilość i typ gniazd teletechnicznych, ilość i typ oświetlenia ogólnego, nocnego i miejscowego, itp.).

Odpowiedź:

j.w.


Pytanie Nr 14

Na projekcie – oddział Neurologiczny instalacja gazów medycznych w sali wzmożonego nadzoru nr 3.004 stanowiska znajdują się w świetle okna. Jeśli w ofercie należy wycenić panele wzmożonego nadzoru, to prosimy o potwierdzenie, że w sali wzmożonego nadzoru nr 3.004 należy wycenić panel o konstrukcji mostu lub podanie innego rozwiązania konstrukcyjnego.

Odpowiedź:

j.w.


Pytanie Nr 15

W przedmiarze instalacji gazów medycznych – oddział Neurologiczny w pozycjach nr 27, 28, 29 znajdują się punkty poboru, których ilość nie zgadza się z projektem instalacji gazów medycznych. W przedmiarze instalacji elektrycznej w pozycji nr 63 znajdują się panele nadłóżkowe. Ponieważ punkty poboru stanowią wyposażenie paneli nadłóżkowych prosimy o potwierdzenie, że w pozycjach nr 27, 28, 29 przedmiaru gazów medycznych należy wycenić punkty poboru montowane w ściennie, natomiast pozostałe punkty poboru należy wycenić na wyposażeniu paneli nadłóżkowych zgodnie z projektem instalacji gazów medycznych.

Odpowiedź:

TAK


Pytanie Nr 16

W przedmiarze instalacji gazów medycznych – oddział Neurologiczny w pozycji nr 30 znajdują się Ścienne tablice zaworowe dla trzech gazów w ilości 3 szt. Na projekcie – oddział Neurologiczny instalacja gazów medycznych znajdują się 4 szt. skrzynek SZKG dla 3-ch gazów. Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji nr 30 należy wycenić ilość SZKG-3 zgodnie z projektem gazów medycznych.

Odpowiedź:

Zgodnie z projektem


Pytanie Nr 17

W przedmiarze instalacji gazów medycznych – oddział Neurologiczny w pozycji nr 31 znajdują się Aparaty sygnalizacyjne w ilości 2 szt. Na projekcie – oddział Neurologiczny instalacja gazów medycznych znajdują się 3 szt. sygnalizatorów zewnętrznych SG. Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji nr 31 należy wycenić ilość SG-3 zgodnie z projektem gazów medycznych.

Odpowiedź:

Zgodnie z projektem


Pytanie Nr 18

W przedmiarze gazów medycznych – oddział Neurologiczny brak wszystkich prób wymaganych normą PN EN ISO 7396:1-2010. Prosimy o potwierdzenie, ze w ofercie należy wycenić także:

- próba wytrzymałości mechanicznej - pierwsze 30 m

- próba wytrzymałości mechanicznej - nast. 30 m

- próba szczelności zaworów

- próba krzyżowa i przeszkód w przepływie

- kontrola funkcjonowania punktów poboru

- sprawdzenie przepustowości instalacji

- sprawdzenie kontroli i awarii instalacji

- sprawdzenie tożsamości gazu

Zgodnie z projektem instalacji gazów medycznych

odpowiedź:

Należy wycenić


Pytanie Nr 19

W przedmiarze gazów medycznych– oddział Neurologiczny zaniżono ilość prób. Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji nr 37 i 40, należy wycenić próby na wszystkich punktach poboru montowanych w ścianach oraz urządzeniach.

Odpowiedź:

Należy wycenić


Pytanie Nr 20 DOTYCZY ODDZIAŁU REHABILICJI NEUROLOGICZNEJ (od 20 - 29)

W przedmiarze instalacji elektrycznej – oddział Neurologiczny w pozycji nr 50 znajdują się panele nadłóżkowe w ilości 17 szt.. Na projekcie – oddział Rehabilitacji neurologicznej instalacja gazów medycznych doprowadzona jest do pokoi łóżkowych (19 stanowisk). Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji 50 należy wycenić 19 szt. paneli 1-stanowiskowych dla pokoi łóżkowych.

Odpowiedź:

Należy wycenić zgodnie z projektem


Pytanie Nr 21

Ponieważ podanie przykładowego typu panelu nie określa ilości gniazd, a zależy od preferencji użytkownika prosimy o potwierdzenie, że w ofercie należy wycenić panele nadłóżkowe wyposażone na stanowisko łóżkowe w:

- gniazdo elektryczne 230 V - 4 szt. (2 obwody)

- gniazdo ekwipotencjalne - 1 szt.

- oświetlenie ogólne 2 x 54W

- oświetlenie miejscowe 1 x 24W

- oświetlenie nocne LED ok.4W

-ŚREM DNIA 0512 2013 DOT NR SPRAWY ZP 26 otworowanie pod system przyzywowy

lub podanie wyposażenia technologicznego wymaganego przez Zamawiającego.

Odpowiedź:

TAK


Pytanie nr22

Na projekcie – oddział Rehabilitacji neurologicznej instalacja gazów medycznych doprowadzona jest do sali wzmożonego nadzoru nr 3.005 (2 stanowiska). Czy panele wzmożonego nadzoru dla sali nr 3.005 w ilości 2 szt. jest przedmiotem zamówienia?

Odpowiedź:

Punkt poboru w ilości podwójnej, naścienne


Pytanie Nr 23

Jeśli panele wzmożonego nadzoru dla Sali 3.005 są przedmiotem zamówienia, to prosimy o podanie wyposażenia technologicznego paneli nadłóżkowych w salach wzmożonego nadzoru (ilość i typ gniazd elektrycznych, ilość i typ gniazd teletechnicznych, ilość i typ oświetlenia ogólnego, nocnego i miejscowego, itp.).

odpowiedź:

j.w.


Pytanie Nr 24

Prosimy o potwierdzenie, że każde stanowisko intensywnego nadzoru w sali nr 3.005 na oddziale Rehabilitacji neurologicznej należy wyposażyć w podwójne punkty poboru gazów medycznych, czyli (2O,2A,2V).


Odpowiedź:

j.w.


Pytanie Nr 25

W przedmiarze instalacji gazów medycznych – oddział Rehabilitacji neurologicznej w pozycjach nr 28, 29, 30 znajdują się punkty poboru, których ilość nie zgadza się z projektem instalacji gazów medycznych. W przedmiarze instalacji elektrycznej w pozycji nr 50 znajdują się panele nadłóżkowe. Ponieważ punkty poboru stanowią wyposażenie paneli nadłóżkowych prosimy o potwierdzenie, że w pozycjach nr 27, 28, 29 przedmiaru gazów medycznych należy wycenić punkty poboru montowane w ściennie, natomiast pozostałe punkty poboru należy wycenić na wyposażeniu paneli nadłóżkowych zgodnie z projektem instalacji gazów medycznych.

Odpowiedź:

TAK


Pytanie Nr 26

W przedmiarze instalacji gazów medycznych – oddział Rehabilitacji neurologicznej w pozycji nr 31 znajdują się Ścienne tablice zaworowe dla trzech gazów w ilości 3 szt. Na projekcie – oddział Rehabilitacji neurologicznej instalacja gazów medycznych znajdują się 2 szt. skrzynek SZKG dla 3-ch gazów. Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji nr 31 należy wycenić ilość SZKG-3 zgodnie z projektem gazów medycznych.

Odpowiedź:

Zgodnie z projektem


Pytanie Nr 27

W przedmiarze instalacji gazów medycznych – oddział Rehabilitacji neurologicznej w pozycji nr 32 znajdują się Aparaty sygnalizacyjne w ilości 3 szt. Na projekcie – oddział Neurologiczny instalacja gazów medycznych znajdują się 3 szt. sygnalizatorów zewnętrznych SG. Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji nr 32 należy wycenić ilość SG-3 zgodnie z projektem gazów medycznych.

Odpowiedź:

Zgodnie z projektem


Pytanie Nr 28

W przedmiarze gazów medycznych – oddział Rehabilitacji neurologicznej brak wszystkich prób wymaganych normą PN EN ISO 7396:1-2010. Prosimy o potwierdzenie, ze w ofercie należy wycenić także:

- próba wytrzymałości mechanicznej - pierwsze 30 m

- próba wytrzymałości mechanicznej - nast. 30 m

- próba szczelności zaworów

- próba krzyżowa i przeszkód w przepływie

- kontrola funkcjonowania punktów poboru

- sprawdzenie przepustowości instalacji

- sprawdzenie kontroli i awarii instalacji

- sprawdzenie tożsamości gazu

Zgodnie z projektem instalacji gazów medycznych

Odpowiedź;

TAK


Pytanie Nr 29

W przedmiarze gazów medycznych– oddział Rehabilitacji neurologicznej zawyżono ilość prób. Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji nr 38 i 41, należy wycenić próby na wszystkich punktach poboru montowanych w ścianach oraz urządzeniach.

Odpowiedź:

TAK


Pytanie Nr 30

W związku z zamiarem złożenia oferty na przetarg jak wyżej niniejszym pismem zwracamy się z prośbą o podanie poniższych szczegółów dot. wyposażenia a niezbędnych do wykonania rzetelnej wyceny:

a) Oddział neurologiczny

b) Oddział Rehabilitacji neurologicznej

odpowiedź:

Uwaga! Jako całość projektu należy rozumieć opracowania projektowe w formie rysunkowej , dokumentacje opisową , przedmiary i specyfikacje.

Zestawienie i uszczegółowienie wszystkich mebli wraz z wymiarami znajduje się na rys projektu technologii oddziału neurologicznego PBW_Ar_08, PBW_Ar_09 oraz oddziału rehabilitacji neurologicznej nr PBW_Ar_07,PBW_Ar_08.

Oddział neurologiczny:

Poz 48 przedmiaru:szafa magazynowa-wymiary : 1120 x 600mm h= 2500mm

Poz.49 przedmiaru:szafa magazynowa-wymiary: 850 x 600mm h= 2500mm

Poz.57 przedmiaru:szafa ubraniowa- wymiary: 598 x 440mm h = 2190mm

Poz.61 przedmiaru:szafa do zabudowy : 760 x 620mm h = 2000mm


Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Poz.4 przedmiaru: blat – wymiary: 2050 x 440mm

Poz.31 przedmiaru: regał – wymiary: 400 x 800 mm h= 900mm

Poz.32 przedmiaru: reagał – wymiary: 795 x 440mm h=2190mm

poz.34 przedmiaru: szafa magazynowa - wymiary: 1000 x 600mm h=2500mm

Poz.38 przedmiaru:szafa ubraniowa – wymiary: 598 x 440mm h =2190mm

poz.42 przedmiaru: szafa do zabudowy – wymiary: 4920 x 480mm h=2500mm

Poz.43 przedmiaru: szafa do zabudowy – wymiary : 500 x 600mm h=2500mm





Odpowiedzi zostaną doręczone niezwłocznie wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia oraz zostanie umieszczona na stronie internetowej zamawiającego WWW.szpital-srem.pl .






Z poważaniem


1 NUMER SPRAWY ZP 0718 GRAJEWO DNIA 03092018 R
1 ZAŁĄCZNIK NR 6 DO SIWZ 2 ZNAK SPRAWY
1P2014 PAKIET NR 1 PIECZĘĆ ADRESOWA FIRMY NR SPRAWY


Tags: sprawy