DRUK NR 83 WARSZAWA 15 GRUDNIA 2011 R SEJM

  WARSZAWA  IMIĘ I NAZWISKO OSOBY
INFORMACJA PRASOWA WARSZAWA 1 CZERWCA 2020 R INFORMACJA PRASOWA
WARSZAWA DNIA   R DO SĄDU REJONOWEGO 

2 WARSZAWA DNIA 5 CZERWCA 2020 R
3 WARSZAWA DNIA 12 SIERPNIA 2021 R
4 WARSZAWA DNIA 10 KWIETNIA 2015 R

SEJM

Druk nr 83

DRUK NR 83 WARSZAWA 15 GRUDNIA 2011 R SEJM


Warszawa, 15 grudnia 2011 r.

SEJM

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ


VII kadencja










Lista posłów zgłoszonych na członków Krajowej Rady Sądownictwa


1. Jan Bury – urodził się 1 października 1963 r. w Przeworsku. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS – Filia w Rzeszowie. W latach 1990-1996 pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej. W latach 1998-2001 był radnym województwa podkarpackiego. Od 1998 r. został zatrudniony na stanowisku Prezesa Zarządu Agro-Technika Leasing Sp. z o.o. Poseł na Sejm RP I, II, IV, V i VI kadencji z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uczestniczył jako przedstawiciel Klubu Parlamentarnego PSL w pracach legislacyjnych nad projektami wielu ustaw, m.in.: ustawy konstytucyjnej, o samorządzie terytorialnym, o ustroju samorządowym Warszawy, ustawy karnej skarbowej. W pracy parlamentarnej wykazał się szeroką znajomością prawa cywilnego, karnego, wyborczego, administracyjnego oraz wielką pracowitością i konsekwencją w działaniu. Był współautorem licznych poselskich projektów ustaw oraz autorem szeregu interpelacji i zapytań poselskich. Od 20 listopada 2007 r. Sekretarz Stanu Ministerstwa Skarbu Państwa. W dniu 8 listopada 2011 r. wybrany na Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W trakcie IV i VI kadencji Sejmu RP był członkiem Krajowej Rady Sądownictwa.

Kandydat zgłoszony przez posłów Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.


Przedstawiciel wnioskodawców – poseł Stanisław Żelichowski.



2. Sławomir Kopyciński – urodził się 29 grudnia 1975 r. w Kielcach.
W 2000 r. uzyskał tytuł magistra Ekonomii i Administracji na Wydziale Zarządzanie i Administracja WSP w Kielcach. Jest także absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie, gdzie w 2005 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku Polityka rolna oraz wykorzystanie funduszy UE. Odbył wiele szkoleń z zakresu prawa spółek handlowych, Kodeksu Postępowania Administracyjnego, prawa zamówień publicznych, dostosowania Polski do struktur UE, analizy finansowej działalności gospodarczej, zarządzania działalnością kredytową. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

W latach 1998-2006 był radnym Miasta Kielce a od 2006 r. pełnił funkcję radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego jako wiceprzewodniczący sejmiku oraz członek Komisji Samorządu Terytorialnego, Komisji Rolnictwa i Komisji Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska.

Od 2007 r. poseł na Sejm. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Komisji Finansów Publicznych.


Kandydat zgłoszony przez posłów Klubu Poselskiego Ruch Palikota.

Przedstawiciel wnioskodawców – poseł Andrzej Rozenek.


3. Krzysztof Kwiatkowski urodził się 14 maja 1971 r. w Zgierzu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1993 r. był związany z samorządem terytorialnym. Początkowo był radnym, następnie przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej i szefem klubu radnych. W latach 1997–2001 był sekretarzem osobistym Prezesa Rady Ministrów, Jerzego Buzka. Od 2002 r. do 2006 r. sprawował urząd wiceprezydenta Zgierza odpowiedzialnego m.in. za finanse, oświatę, kulturę, sport oraz inwestycje i pozyskiwanie funduszy europejskich.. Od 2007 r. pełnił funkcję Senatora RP, przewodniczył Komisji Ustawodawczej, której głównym przedmiotem działalności była realizacja orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Od lutego 2009 r. do października 2009 r. pełnił urząd sekretarza stanu i pierwszego zastępcy Ministra Sprawiedliwości. W październiku 2009 r. został powołany na urząd Ministra Sprawiedliwości, który sprawował do grudnia 2011 r.. Obecnie jest posłem VII Kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Kandydat zgłoszony przez posłów Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.


Przedstawiciel wnioskodawców – poseł Borys Budka.




4. Krystyna Pawłowicz jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Wydział Prawa i Administracji, gdzie sprawuje funkcję kierownika Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego) oraz Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce.

Przez 36 lat, do października 2011 r. była pracownikiem naukowym w Instytucie Nauk Administracyjno - Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w Zakładzie Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego.

W przeszłości pracowała przez 2 lata w Zakładzie Prawa Rolnego pod kierunkiem prof. Andrzeja Stelmachowskiego. Równocześnie przez kilka lat współpracowała z prof. Ludwikiem Barem w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Habilitowała się pracą na temat statusu prawnego przedsiębiorcy wobec NIK – 2005 r.

W 1979 ukończyła aplikację sędziowską.

Specjalizuje się głównie w publicznym prawie gospodarczym, w tym m.in. w zagadnieniach wolności gospodarczej, problematyce statusu konstytucyjnego i ustawowego przedsiębiorcy, nadzoru państwa nad gospodarką, administracji gospodarczej, mediach publicznych, wpływie regulacji unijnych na funkcjonowanie państwa i prawo polskie.

Jest autorką ponad 100 publikacji, w tym książki, kilku prac zbiorowych i ponad 30 artykułów naukowych. Jest współautorką kilku wydań podręcznika akademickiego z Publicznego Prawa Gospodarczego

Jest autorką 1400- stronicowego Raportu dla Rządu o centralnych organach administracji rządowej, opublikowanego przez URM w 10 zeszytach w latach 1995 – 1996. Wykonała ponad 50 opinii i ekspertyz prawnych dla Sejmu i naczelnych oraz centralnych organów państwa.

W 1989 r. była uczestnikiem rozmów tzw. Okrągłego Stołu po stronie opozycyjnej (przygotowanie i referowanie założeń ustawy o zgromadzeniach).

Jest współautorką m.in. projektu ustawy o zgromadzeniach - ustawa uchwalona
w 1990 r.

W 1992 r. była doradcą prawnym ministra oraz w Biurze Prasowym Rządu, gdzie przygotowała własną koncepcję prawną publicznych środków masowego przekazu.

Sprawowała funkcję sędziego Trybunału Stanu w latach 2007 – 2011.

W 2009 r. była członkiem Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej S.A.

W 2011 r. została posłem VII kadencji Sejmu RP


Kandydat zgłoszony przez posłów Klubu Parlamentarnego Prawo
i Sprawiedliwość.


Przedstawiciel wnioskodawców – poseł Iwona Arent.


4 WARSZAWA DNIA 14 KWIETNIA 2015 R
GŁÓWNY INSPEKTOR FARMACEUTYCZNY GIFNZJP435022ML17 WARSZAWA DNIA 23032017
GŁÓWNY INSPEKTOR FARMACEUTYCZNY GIFNZJP435040ES17 WARSZAWA DNIA 08062017


Tags: grudnia 2011, do grudnia, warszawa, grudnia