KEDVES SELYEMFESTŐ! KÉT VIDEÓT KÜLDÖK A SELYEMFESTÉSBEN VALÓ ELINDULÁS

20170809 KEDVES GYEREKEK SZÜLŐK! 2017 AUGUSZTUS 14ÉN KEZDŐDIK NAPKÖZIS
3 ÉV GARANCIA MINDEN GÉPRE KEDVES VÁSÁRLÓNK! INTERNETES REGISZTRÁCIÓ
3 JELENTKEZÉSI LAP KEDVES KOLLÉGÁNK! KEDVES JELENTKEZŐ! KÖSZÖNETTEL FOGADJUK

31813AOATO2021 KEDVES HARMADÉVES HALLGATÓ! A NYÁRI BELGYÓGYÁSZAT GYAKORLATTAL KAPCSOLATBAN
A HŰSÉGRŐL… KEDVES TESTVÉREINK BARÁTAINK! HÁZASSÁGBANCSALÁDBAN ÉLŐKÉNT HÍVŐKÉNT SZAKEMBERKÉNT
A MOSOLYGÓ KÓRHÁZ ALAPÍTVÁNY SZERETETTEL MEGHÍV MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT

Kedves Selyemfestő

Kedves Selyemfestő!


Két videót küldök a selyemfestésben való elindulás segítségéül ebben a részben. Az elsőben bemutatom a kellékeket: mi az, amire szükségünk van, továbbá vizes selyemre festek színátmenetes alapot. A másodikban egy tűz-virág születését figyelheted meg.

Legjobb persze a selyemfestésben a saját tapasztalat! De a tapasztalatok megosztásából, mások festésének megfigyeléséből is sokat nyerhetünk! Ezt szolgálják ezek a kis filmek.


A következőkben leírom magyarázatképpen, mit láthatunk a filmeken.


Első film – Kék színátmenet.


Kellékeink a selyemfestéshez: híg festékek (vasalóval rögzíthető selyemfesték, pl. Marabu márka) tégelyekben kaphatóak általában. Háromlábú rajzszögek a selyem rögzítéséhez. Különböző vastagságú ecsetek. Vizes edények. Kitakaró ragasztó szalag. Olló. Keret, amelyre feltűzhetjük selymünket. Selyem próba-fecni, ezen a festékek színeit ellenőrizhetjük. Papír zsebkendő a felesleges víz és festék felitatásához. Tiszta hernyóselyem alapanyag. Egy fehér színű felület, ahol dolgozhatunk.

A selyem felfeszítése: először a 4 sarkot rögzítjük, utána kb. 10 cm-enként az egyik oldalt végig. Utána a szemközti oldalt, ügyelve, hogy ne pontosan szemben tűzzük le, hanem a 2 rajzszög közé essen a szemközti rajzszögünk. Körben végighaladunk. Nagyjából sík felületet kapunk.

A kiválasztott festékeinket festés előtt alaposan keverjük fel.

Színátmenetek festését száraz és vizes selymen is gyakorolhatjuk, itt most én vizes ecsettel benedvesítem a festendő felületet. A felesleges tócsákat felitatom.

Vizes selyemre festem fel a különböző színeket, színárnyalatokat a világosabbtól a sötétebb színek felé haladva. Maguktól is egymásba olvadnak, ezt még azzal is elősegítem, hogy az ecsettel egymásra simogatom őket.

Amikor kicsit megszikkad a kép (de még nem száraz!), vizes ecsettel vonalakat, pöttyöket tehetek bele – akár több rétegben is. A víz arrébb nyomja a festéket, alatta kivilágosodik a selyem. Jó játék!


Második film – Tűzvirág.


Vizes selyem alapra színfoltokat festek fel elnagyolva: sárga, piros, bordó, kék. A színeket egymásra dolgozom. Szikkadt selymen vizes ecsettel és sárga festékkel vonalakat húzok – csíkok keletkeznek, a színek egyre intenzívebbé válnak.


Ne csak nézd, próbáld ki! Választhatsz a pillanatnyi lelkiállapotodhoz illő színeket, amelyekkel nagyon jóleső érzés dolgozni. Olyan mozdulatokat, amelyek „csak úgy jönnek”. Hagyhatod, hogy kialakuljon a kezed alatt egy forma, színvilág, kép… Biztatlak, hogy játssz szabadon!



Örömteli, felszabadult festést kívánok!


Liza


A második részben a kontúrozós technika lesz a középpontban.


KEDVES SELYEMFESTŐ! KÉT VIDEÓT KÜLDÖK A SELYEMFESTÉSBEN VALÓ ELINDULÁS KEDVES SELYEMFESTŐ! KÉT VIDEÓT KÜLDÖK A SELYEMFESTÉSBEN VALÓ ELINDULÁS KEDVES SELYEMFESTŐ! KÉT VIDEÓT KÜLDÖK A SELYEMFESTÉSBEN VALÓ ELINDULÁS



Ezek a képek mind hasonlóan készültek, az elsőről (Tűzvirág) a filmet is megnézheted.




Általános gyakorlati tudnivalók:


Az ecsetekbe épp úgy beleköt, fixálódik a festék, mint a selyembe, ezért érdemes használat után enyhén mosószeres vízben alaposan átöblíteni, kimosni őket.


A munkafelületről, ahol dolgozunk, szintén frissen tudjuk leginkább lemosni a festéket, később már kevésbé.


A festékes tégely kinyitásakor néha buborékot találunk a tetején, ezt, ha óvatosan lyukasztjuk ki, akkor nem fröcsköli tele az asztalt 40 cm-es körzetben.


Festékek keveréséhez használhatunk pipettákat.



A vasalóval rögzíthető selyemfestékek fixálásáról:


Festés után 24 órát ülepedjen, száradjon a festék, utána lehet fixálni.
Csodálkozni szoktak, amikor mesélem, hogy én sütőben sütöm meg a selymeket… Tapasztalatom szerint ez a legjobb fixálási eljárás a vasalóval fixálható selyemfestékek számára. Én a Marabu festékeket használom, ezekkel hernyóselyemre és pamut anyagra lehet festeni jó minőségben. Már a száradáskor fixálódik a festék egy része, kimoshatatlanul rögződik.
 
A sütőben 15 percig sütöm, 150 C fokon, ezzel elérem, hogy többszöri mosás után sem halványodik el a selyem színe. (Az ablakképek kivételek: vasalóval, vagy forró hajszárítóval fixálhatók!) Alufóliába szoktam becsomagolni, így teszem be a sütőbe.
A sütőt érdemes első alkalommal kipróbálni egy selyem fecnivel, hogy pontosan ezen a hőmérsékleten süt-e. Ha nem, akkor vagy égett szaga és színe lesz a selyemnek (magasabb hőfok) vagy mosáskor engedi kicsit a színét (alacsonyabb hőfok).
Az ablakképek kihűlés után beülnek, mert a drót keret kitágul a 150 fokon. Ezen úgy segítek, hogy benedvesítem és a langyos sütőben megszárítom, ezáltal ráfeszül a keretre a selyem.
 
Aki vasalóval fixál, annak javaslom, hogy a selyem hátoldaláról, pamut hőfokon vasaljon, jó sokáig… 8 perc lenne az ideális. A kontúrozó vasalását érdemes óvatosan kezdeni, mert ha nagyobb hőt kap, felbuborékosodhat. Nedves selymet tudunk simára vasalni.















BETEGTÁJÉKOZTATÓ KÜLSŐ SUGÁRKEZELÉS ELŐTT KEDVES BETEGÜNK! ÖNNÉL – GYÓGYULÁSA
BORZAVÁR KÖZSÉGI ÖNKORMÁNYZAT NEVÉBEN TISZTELETTEL MEGHÍVOM ÖNT ÉS KEDVES
BUDAPEST 2017 NOVEMBER 7 KEDVES VENDÉGÜNK! KÖSZÖNJÜK JELENTKEZÉSÉT A


Tags: elindulás segítségéül, videót, selyemfestő!, elindulás, selyemfestésben, kedves, küldök