1PIELIKUMS KONKURSA “EIROPAS GADA PAŠVALDĪBA 2013” PIETEIKUMA ANKETA 1

0 1PIELIKUMS MINISTRU KABINETA 2009GADA NOTEIKUMIEM NR 981 INFORMĀCIJA
1PIELIKUMS 20082020 PROJEKTU KONKURSA „RŪJIENAS VĒSTURISKĀ CENTRA UN PAŠVALDĪBAS
1PIELIKUMS ATKLĀTĀ KONKURSA „REMONTMATERIĀLU IEGĀDE PRIEKUĻU NOVADA PAŠVALDĪBAS IESTĀŽU

1PIELIKUMS IEPIRKUMA IDENTIFIKĀCIJAS NRBNA 2014056 PIETEIKUMS PRETENDENTS PRETENDENTA
1PIELIKUMS IEPIRKUMA PROCEDŪRAS NOTEIKUMIEM PAR „KOCĒNU PAGASTA KULTŪRAS NAMA
1PIELIKUMS IEPIRKUMS „VĒRTĒŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANA” IDENTIFIKĀCIJAS NR 114EKO201510 FINANŠU

1

1.pielikums

Konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2013”

PIETEIKUMA ANKETA



1. Ziņas par pašvaldību:


Pašvaldības nosaukums:

Platība:

Iedzīvotāju skaits:

Kontaktpersona par jautājumiem, kas saistīti ar konkursa norisi (vārds, uzvārds, tālr., e-pasts):


2. Vērtēšanas kritēriji un pašvaldības veikto aktivitāšu apraksts



Nr.p.k.

Vērtējamās tēmas un nozares, ministriju nominācijas

Pašvaldību veiktās aktivitātes (aktivitāšu apraksts un uzskaitījums)

Dokumenti u.c. uzskates līdzekļi, kas to var apliecināt (dokumentu u.c. materiālu uzskaitījums, ja tādi ir)

Maksimāli iegūstamo punktu skaits kritēriju grupā un atsevišķi par kritērijiem

Pašvaldība kultūrai (Kultūras ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija)


30

1.1.

Pašvaldība nodrošina kultūras dzīves norises un kvalitatīvu darba vidi kultūras iestādēs: 1) Pašvaldības finansējuma apjoms kultūrai - % no kopbudžeta uz 1 iedz. 2) cita finansējuma piesaistes apjoms kultūras projektiem (valsts, fondu, privātā biznesa, privātpersonu finansējums); 3) infrastruktūras un materiāltehniskais nodrošinājums;



5

1.2.

Pašvaldība nodrošina kultūras pakalpojumu pieejamību: 1) jaunieguvumu skaits un pasākumu skaits bibliotēkās; 2) kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana (tematiskie pasākumi, muzeju aktivitātes u.c.); 3) kultūras aktivitāšu skaits gadā (t.sk. bezmaksas, bērnu un jauniešu interešu izglītības, u.tml.); 4) profesionālās mākslas pieejamība.



5

1.3.

Pašvaldība nodrošina sabiedrības iesaistīšanos kultūras aktivitātēs: 1) māksliniecisko kolektīvu un interešu izglītības dalībnieku skaits pret iedzīvotāju skaitu (visās vecuma grupās); 2) māksliniecisko kolektīvu skaits, t.sk. interešu izglītības kolektīvu skaits; 3) kultūras jomas NVO aktivitātes; 4) nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana (pasākumi, meistarklases, prasmju skolas, mutvārdu tradīcijas, svētki, rituāli u.tml., t.sk. „Satiec savu meistaru”; „Tradicionālā prasmju skola”; starpsvētku procesa nodrošināšana un dalība Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, Vispārējos Latviešu Dziesmu un deju svētkos, festivālā „Baltica” un citos valsts mēroga pasākumos).



5

1.4.

Pašvaldība sekmē iedzīvotāju iesaistīšanos dažādu kultūrizglītības projektu īstenošanā (piem., tiek sniegtas konsultācijas gan par iespējām iesniegt projektus, gan risināt juridiskos jautājumus, tiek nodrošināts pašvaldību līdzfinansējums, tiek sniegts atbalsts ar telpām u.c.)



5

1.5.

Pašvaldība nodrošina pašvaldības, izglītības un kultūras darbinieku/iedzīvotāju profesionālās kvalifikācijas pilnveidi, atbalsta iedzīvotāju izglītošanu un nodrošina mūžizglītību (augstskolu filiāles, Pieaugušo izglītības centri, starptautiskā sadarbība u.c.)



5

1.6.

Pašvaldības ir bijis īpašs notikums izglītības un kultūrizglītības jomā; kultūras aktivitāte ir bijusi kā pašvaldības zīmols (atpazīstamība). (pedagogu un skolēnu sasniegumi, jaunas izglītības iestādes vai programmu atvēršana, mācību bāzes pilnveide, renovēti mācību kabineti u.c.)



5

"Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai" (Kultūras ministrija, Labklājības ministrija)



30

2.1.

Pašvaldība veicina iedzīvotāju līdzdalību lēmumu pieņemšanā, t.sk. pašvaldība iesaista arī sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu pārstāvjus lēmumu pieņemšanas procesā: 1) Iedzīvotājiem ir pieejama saprotama informācija par līdzdalības iespējām, 2) ir izveidota infrastruktūra komunikācijai ar sabiedrību, piemēram, tiek izmantoti sociālie mediji un citi iedzīvotājiem pietuvināti informācijas nodošanas veidi.



5

2.2.

Sabiedrības līdzdalības nodrošināšanai un pilsonisko prasmju un zināšanu attīstībai pašvaldībā tiek iesaistīti dažādi kopienas tīklojumi, kas ietver dažādu nozaru un organizāciju tipus – nevalstiskās organizācijas, skolas, bibliotēkas un kultūras centrus, uzņēmējus u.ml. Pašvaldība sekmē iedzīvotāju brīvprātīgo darbu (talkas, pasākumi u.c.); Pašvaldībā ir kontaktpersona sadarbībai ar pilsonisko sabiedrību, nevalstiskajām organizācijām.



5

2.3.

Pašvaldībā tiek plānoti līdzekļi nevalstisko organizāciju un neformālu pilsoniskās sabiedrības pasākumu (iedzīvotāju iniciatīvas kopienas dzīves uzlabošanai, labdarības pasākumi, u.tml.) atbalstam (piešķirtas telpas, transports, segti administratīvie izdevumi, slēgti līdzdarbības līgumi u.tml.)



5

2.4.

Pašvaldībā tiek organizēti pasākumi, kas vērsti uz latviskās kultūras un mazākumtautību kultūras savstarpējo iepazīšanu (piemēram, tiek apzinātas mazākumtautību kultūras un latviskās kultūras zīmes – piemiņas vietas, mākslas darbi u.tml.), pašvaldībā izveidots atbalsta mehānisms, kas veicina latviešu valodas lietotprasmi iedzīvotājiem, kam latviešu valoda nav dzimtā valoda.



5

2.5.

Pašvaldībā ir izveidots un darbojas institucionālās sadarbības mehānisms, kas sekmē sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu aktivizēšanu, līdzdalības paaugstināšanu un integrāciju darba tirgū (sadarbība ar NVA, izglītības iestādēm, NVO, darba devējiem, citiem sociālajiem dienestiem un pašvaldībām u.tml.); Pašvaldība popularizē sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu iespējas, sasniegumus un veiksmes stāstus un sekmē sociālo tīklu veidošanos



5

2.6.

Pašvaldība attīsta pieejamu vidi un pakalpojumus sociālās atstumtības riskam pakļautajām iedzīvotāju grupām;




5

3.

Pašvaldība veselībai (Veselības ministrija, Labklājības ministrija)



30

3.1.

Pašvaldībā ir nozīmēta kontaktpersona sadarbībai ar Veselības ministriju vai pašvaldība nodrošina algotu speciālistu (pilnas vai nepilnas slodzes) veselības veicināšanas jautājumos.



5

3.2.

Pašvaldības finansējuma apjoms veselības veicināšanas un profilakses pasākumu organizēšanai (t.sk. dažādu izglītojošu pasākumu un aktivitāšu par veselības veicināšanas tēmām organizēšanai, informatīvo materiālu veidošanai, pavairošanai, profilaktisku pārbaužu organizēšanai u.tml.) - % no pašvaldības kopbudžeta uz 1 iedzīvotāju.



5

3.3.

Pašvaldībā ir izstrādāts/izstrādes procesā politikas plānošanas dokuments, kurā ir noteiktas aktivitātes un pasākumi, kā arī tiem paredzētais finansējums, iedzīvotāju veselības veicināšanai.



5

3.4.

Pašvaldība veido fiziskās aktivitātes un aktīvu dzīves veidu veicinošu infrastruktūru (piem., iekoptas pastaigu takas, veloceliņi, slēpošanas trases, uzstādīti velosipēdu novietošanas statīvi, nodrošināta sporta būvju, stadionu pieejamība visiem iedzīvotājiem bez maksas u.tml.).



5

3.5.

Pašvaldība nodrošina papildus veselības aprūpes pakalpojumu (kuri nav pieejami pašvaldībā uz vietas) pieejamību iedzīvotājiem (piem., zobārstniecības busiņa, mammogrāfijas izbraukuma organizēšana, periodisku tikšanos un pieņemšanu pie dažādiem speciālistiem organizēšana (gan uzaicinot uz vietas pašvaldībā vai organizējot izbraukumu iedzīvotājiem - gerontologs, oftalmologs, flebologs, neirologs, psihoterapeits u.c.), nodrošina/atbalsta ģimenes ārsta prakses, felšerpunkta, aptiekas darbību pašvaldībā, sniedz atbalstu iedzīvotāju nokļūšanai pie speciālistiem u.c.



5

3.6.

Pašvaldība rūpējas par iedzīvotāju informēšanu un izglītošanu veselīga dzīves veida jautājumos un par tā ietekmi uz veselību (piem., pašvaldības interneta mājas lapā ir izveidota atsevišķa sadaļa par veselības un veselības veicināšanas jautājumiem, dažādu tematisku publikāciju ievietošana novada/reģiona laikrakstos, informatīvo materiālu (bukletu, informācijas lapu) veidošana un izplatīšana sabiedriski pieejamās vietās u.tml.), kā arī organizē veselības veicināšanas pasākumus dažādās jomās (Kādās? Piem., par veselīgu uzturu, fizisko aktivitāšu veicināšanu, atkarību profilaksi u.c.).



5

4.

Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai (Latvijas Pašvaldību savienība, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija)



30

4.1.

Pašvaldība veicina izpratni par ES vērtībām un pienesumu, organizējot informatīvas un izglītojošas aktivitātes iedzīvotājiem par aktuāliem ES jautājumiem, kā arī organizē informatīvus pasākumus par Eiropas Savienības jautājumiem (t.sk. skolēniem, senioriem un citām mērķa grupām), sadarbojoties ar vietējiem un nacionālajiem ES informācijas sniedzējiem;



5

4.2.

Pašvaldība sadarbojas ar vietējiem un nacionālajiem ES informācijas sniedzējiem iedzīvotāju informēšanā par ES




5

4.3.

Pašvaldība piesaista finansējumu sadarbības veicināšanai starp ES pašvaldībām, iesaistās sadarbības projektos ar citam ES pašvaldībām un iesaista iedzīvotājus ES pašvaldību sadarbībā



5

4.4.

Pašvaldība aktīvi komunicē ar sabiedrību (ir vietējā avīze; iedzīvotājiem ir iespēja tiem interesējošos jautājumus iesniegt e-pasta veidā un atbildes izlasīt pašvaldības mājas lapā, vidējais laiks atbildes saņemšanai uz iesniegumu no pašvaldības, iespējas tikties ar pašvaldības darbiniekiem – cik bieži, kādos laikos)



5

4.5.

Pašvaldība veicina savu atpazīstamību ārpus Latvijas (ES mērogā) (izstrādāta un uzsākta ieviest pašvaldības mārketinga stratēģija, informācija ievietota mājas lapā angļu valodā par pašvaldības pakalpojumiem un aktualitātēm, dalība starptautiskās konferencēs, semināros un forumos, prezentējot savu labo praksi)



5

4.6.

Pašvaldība uztur saikni ar ārzemēs dzīvojošiem Latvijas iedzīvotājiem (pašvaldība apzinājusi no savas teritorijas aizbraukušos iedzīvotājus, pašvaldībā ir speciālists komunikācijai ar ārzemēs dzīvojošiem iedzīvotājiem, mājas lapā tiek ievietota informācija par brīvajām darba vietām pašvaldības institūcijās, pašvaldība organizē pasākumus ārzemēs dzīvojošiem iedzīvotājiem, informē par kultūras norisēm savā pašvaldībā, veido kopīgus projektus speciālistu, mākslinieku un investīciju piesaistē).Pašvaldībā izveidots mehānisms kā saglabāt saikni ar ārvalstīs dzīvojošiem novadniekiem.



5

5.

Pašvaldība Eiropas finansējuma piesaistei (Rīgas plānošanas reģions)




5.1.

Pašvaldība veicina izpratni par ES finanšu piesaistīšanas iespējām, sadarbībā ar dažādām atbalsta organizācijām un institūcijām īstenojot informatīvos un izglītojošas pasākumus, konsultācijas komersantiem, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.



5

5.2.

Pašvaldības, komersantu, nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju aktivitāte ES fondu projektu līdzekļu piesaistē.



5

5.3.

Pašvaldībā tiek paredzēti līdzekļi nevalstisko organizāciju un neformālu pilsoniskās sabiedrības grupu īstenotu ES fondu projektu līdzfinansēšanai.



5

5.4.

Pašvaldības teritorijā realizēto ES projektu rezultātu izplatīšana un publicitāte.



5

5.5.

Pašvaldības teritorijā izmantoti dažādi ES finanšu avoti, lai īstenotu projektus.



5

5.6.

ES fondu īstenoto projektu ietvaros pašvaldības teritorijā ir iesaistītas dažādas vietējo iedzīvotāju grupas.



5



3. Pašvaldībā apmeklējamie objekti (pašvaldības piedāvātās institūcijas un vietas, kas iespējami pilnīgāk raksturo pašvaldības aktivitātes un kuras būtu jāapmeklē konkursa vērtēšanas komisijai, ja pašvaldība kvalificējas konkursa 2.kārtai):


N.p.k.

Apmeklējamais objekts

Īss komentārs par apmeklējamo objektu, tā darbību, funkcijām, lomu pašvaldības ikdienas dzīvē utt.









4. Pielikumi (lūdzu, uzskaitiet pievienotos materiālus, dokumentus u.c.):

1.

2.



Pieteikuma anketu aizpildīja:

(paraksts un tā atšifrējums)



Domes priekšsēdētājs:


(paraksts un tā atšifrējums)

9



1PIELIKUMS IEPIRKUMU PROCEDŪRAS NR PVD 201106 IE PROTOKOLAM NR
1PIELIKUMS INFORMATĪVAJAM ZIŅOJUMAM „PAR VALSTS AUTOCEĻU SABRUKUŠO POSMU SEGUMA
1PIELIKUMS JŪRMALAS PILSĒTAS DOMES 2020GADA 26NOVEMBRA NOLIKUMAM NR48 (PROTOKOLS


Tags: anketa, 2013”, 1pielikums, pašvaldība, “eiropas, konkursa, pieteikuma