JAVNO POVABILO »SUBVENCIONIRANJE ZAPOSLOVANJA ZA ODPRAVO POSLEDIC ŽLEDA« ODGOVORI

AGENCIJA REPUBLIKE SLOVENIJE ZA JAVNOPRAVNE EVIDENCE IN
JAVNO ZBIRANJE PONUDB ZA ODDAJO POSLOVNEGA PROSTORA V
OBČINA IDRIJA ODBOR ZA GOSPODARSKE DEJAVNOSTI OBČINE IDRIJA

OBČINA ŠKOFJA LOKA SEZNANITEV JAVNOSTI O PRIPRAVI
ZAVODNI BROJ3695 DATUM18112019GODINE JAVNO PREDUZEĆE SPORTSKO KULTURNI CENTAR
1 ALI RAZUMEM PRAVILNO DA SE NA TO JAVNO

Javno povabilo

»Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda«

Odgovori na vprašanja glede izvajanja javnega povabila

Objava: 3. 6. 2014

  1. vprašanje:

Kakšen je pravilen postopek za pridobitev subvencije za zaposlitev osebe po tem javnem povabilu?

Odgovor: Delodajalec v postopku za pridobitev subvencije za zaposlovanja za odpravo posledic žleda:

  1. Zavodu najprej sporoči prosto delovno mesto (skladno s postopkom izbire kandidata pred oddajo ponudbe),

  2. po poteku roka za prijavo na prosto delovno mesto izbere kandidata in o tem obvesti kandidata in Zavod. Zavod preveri, ali izbrani kandidat sodi v ciljno skupino in ali je vključitev v subvencionirano zaposlitev smiselna, 

  3. po ugotovljeni smiselnosti vključitve brezposelne osebe v program, delodajalec odda ponudbo na območno službo Zavoda, kjer ima sedež,

  4. če je ponudba sprejeta, delodajalec z Zavodom podpiše pogodbo o dodelitvi subvencije

  5. izbrani kandidat z Zavodom podpiše pogodbo o vključitvi v program, 

  6. delodajalec z brezposelno osebo sklene pogodbo o zaposlitvi, odda zahtevek za izplačilo subvencije

  7. delodajalec lahko odda zahtevek za izplačilo subvencije.

  1. vprašanje:

Kdo sodi v ciljno skupino brezposelnih oseb, ki nimajo dokončanega srednjega strokovnega izobraževanja, srednjega poklicnega, tehniškega izobraževanja oz. splošnega srednjega izobraževanja?

Odgovor: Kriterij ciljne skupine brezposelnih »oseb, ki nimajo dokončanega srednjega strokovnega izobraževanja, srednjega poklicnega, tehniškega izobraževanja oz. splošnega srednjega izobraževanja« izpolnjujejo osebe, prijavljene v evidenci brezposelnih pri Zavodu:

  1. vprašanje:

Kakšen je postopek zaposlitve brezposelne osebe v okviru javnega povabila »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda«?

Odgovor: Brezposelno osebo delodajalec zaposli v 30-ih koledarskih dneh po podpisu pogodbe/aneksa o izvedbi projekta oziroma v roku dogovorjenim z Zavodom. Pred podpisom pogodbe o zaposlitvi mora brezposelna oseba z Zavodom RS za zaposlovanje podpisati pogodbo o vključitvi v program.

Vse pogodbe o zaposlitvi med delodajalci in v program vključenimi osebami morajo biti sklenjene najkasneje do 15. 11. 2014.

  1. vprašanje:

Ali lahko delodajalec zaposli osebo isti dan kot je podpisal pogodbo z Zavodom?

Odgovor: NE. Oseba ne sme biti zaposlena isti dan kot je bila podpisana oz. sklenjena Pogodba o izvedbi projekta v okviru programa »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda«, saj je potrebno po sklenitvi navedene pogodbe med Zavodom in delodajalcem, najprej skleniti še pogodbo o vključitvi v program »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda« med Zavodom in brezposelno osebo in šele naslednji dan se brezposelna oseba lahko zaposli pri delodajalcu. Primer najkrajših časovnih okvirov:

  1. vprašanje:

Ali se lahko prijavimo na javno povabilo »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda« za subvencioniranje zaposlitve osebe, ki smo jo zaposlili prejšnji teden?

Odgovor: NE, saj predlagana oseba nima več statusa brezposelne osebe.

  1. vprašanje:

Za kakšno število subvencioniranih zaposlitev lahko kandidira posamezni delodajalec, ki izpolnjuje pogoje javnega povabila?

Odgovor: Na javno povabilo lahko delodajalec odda eno ali več ponudb in sicer za neomejeno skupno število subvencioniranih zaposlitev oseb, vključenih v projekt.

Delodajalec lahko predloži več (zaporednih) ponudb, vendar mora poleg splošnih in posebnih pogojev (6. poglavje javnega povabila) ob predložitvi nove (naslednje) ponudbe izpolnjevati še pogoj, da je realiziral vse zaposlitve iz že sklenjene pogodbe/aneksa po prejšnji oddani ponudbi.

  1. vprašanje:

Ali izpolnjujemo pogoj, če smo zadnjih 12 mesecev zmanjšali število zaposlenih na način, da jim nismo podaljšali pogodb, sklenjenih za določen čas, novih pa nismo zaposlovali?

Odgovor: Ne. Prenehanje zaposlitev zaradi izteka pogodb za določen čas (razen, če je do prenehanja zaposlitve prišlo zaradi vrnitve delavca, ki se ga je nadomeščalo s pogodbo o zaposlitvi za določen čas) se ne šteje med dopustne razloge zmanjšanja števila zaposlenih, ki so navedeni v 6. poglavju javnega povabila. Če pa bi zaposlene osebe, katerim je pri vas prenehalo delovno razmerje iz nedopustnih razlogov, do zadnjega dne meseca pred mesecem oddaje ponudbe na javno povabilo nadomestili z novimi zaposlitvami, ki pa niso predmet subvencioniranja po tem javnem povabilu, bi predmetni pogoj izpolnjevali.

  1. Vprašanje:

Ali se za dopusten razlog pri pogoju glede zmanjševanja števila zaposlenih v zadnjih 12 mesecih šteje:

Odgovor: DA. Odpoved pogodbe o zaposlitvi iz razloga nesposobnosti sodi med dopustni razlog zmanjševanja. Za dopustne razloge zmanjšanja števila zaposlenih v zadnjem letu dni se štejejo tudi prostovoljni odhodi delavcev, kamor sodi sporazumno prenehanje pogodbe o zaposlitvi. Pogodbo o zaposlitvi lahko stranki kadar koli razveljavita s pisnim sporazumom, ki mora vsebovati določbo o posledicah, ki nastanejo delavcu zaradi sporazumne razveljavitve pri uveljavljanju pravic iz naslova zavarovanja za primer brezposelnosti. Obvezno mora biti v pisni obliki (v skladu z 79. člen Zakona o delovnih razmerjih).

  1. vprašanje:

Kdaj lahko delodajalec, ki je z Zavodom sklenil pogodbo o izvedbi tega projekta, pričakuje izplačilo subvencije za zaposlitev brezposelne osebe?

Odgovor: Delodajalec, ki je sledil ustreznemu postopku pred zaposlitvijo brezposelne osebe, lahko zahtevek za izplačilo subvencije predloži takoj po sklenjeni pogodbi o zaposlitvi osebe, Zavod pa bo subvencijo izplačal na podlagi dokazil (prejete fotokopije pogodbe o zaposlitvi in vpogleda v evidenco Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije) najkasneje v 30. dneh od prejema popolnega zahtevka za plačilo upravičenih stroškov, vendar ne kasneje kot 31. 12. 2014.

Skrajni rok, do katerega mora Zavod popoln zahtevek delodajalca za izplačilo subvencije prejeti, je 30. 11. 2014. Zahtevkov, prejetih po tem roku, Zavod ne bo izplačal. Prav tako ne bo izplačal zahtevkov za izplačilo subvencije za osebe, ki jih je delodajalec zaposlil, ne da bi Zavod vsaj en dan pred zaposlitvijo z osebo sklenil pogodbo o vključitvi v program Aktivne politike zaposlovanja.

  1. vprašanje:

Prosimo za pojasnitev posledic v primeru naslednje morebitne okoliščine:

Delodajalec izpolnjuje vse pogoje za kandidiranje na javnem povabilu za subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda. Po predhodnem dogovoru s partnerji poda izjavo k ponudbi, da bo opravljal dela pri sanaciji posledic žleda oziroma poplav, po ustreznem postopku in po prejemu subvencije za zaposlitev pa se izkaže, da dela ne bo mogel opravljati, pogodba o zaposlitvi osebe pa bo predčasno prekinjena. Kakšne so obveznosti delodajalca?

Odgovor: Delodajalec mora skladno s pogodbo o izvedbi projekta v okviru programa Zavod obvestiti o vseh spremembah, ki bi lahko imele za posledico neizpolnitev pogodbenih obveznosti, prejeta nenamensko prejeta sredstva pa je dolžan vrniti.

Pri predčasni prekinitvi pogodbe o zaposlitvi osebe je dolžan upoštevati predpise, ki urejajo delovna razmerja.

  1. vprašanje:

Ali delodajalec, ki v rokih obročno odplačuje terjatev do Zavoda, izpolnjuje pogoj javnega povabila, ki določa, da do Zavoda nima neporavnanih obveznosti iz pogodb o dodelitvi sredstev Aktivne politike zaposlovanja?

Odgovor: Ta delodajalec pogoja še NE izpolnjuje, razen če do oddaje ponudbe odplača vse preostale, še neporavnane obroke. Ob tem mora izpolnjevati tudi pogoj, da v zadnjih 24 mesecih ni (niti z njim povezana pravna ali fizična oseba) kršil pogodbenih obveznosti pri izvajanju programov aktivne politike zaposlovanja, ki se nanašajo na vsebino programov ali nenamensko rabo sredstev. Za vsebinske kršitve ali nenamensko porabo se šteje:

  1. vprašanje:

Ali se lahko na javno povabilo »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda« prijavi podjetje oz. neprofitni zavod, ki trenutno nima nobenega zaposlenega?

Odgovor: Ponudbo za izvedbo projekta v okviru programa »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda« lahko odda delodajalec, ki je pravna ali fizična oseba in izpolnjuje vse navedene pogoje, med drugim, da ima s pogodbo o zaposlitvi zaposleno vsaj eno osebo ali je samozaposlena oseba, ki nima sklenjene pogodbe o zaposlitvi pri drugem poslovnem subjektu za več kot polovico polnega delovnega časa.

Pogoj zaposlitve vsaj ene osebe je izpolnjen, če je imel delodajalec zaposleno vsaj eno osebo z najmanj polovičnim delovnim časom zadnje 3 mesece pred oddajo ponudbe.

Za zaposleno osebo se po tem javnem povabilu ne šteje oseba, ki je imela/ima sklenjeno pogodbo o zaposlitvi zaradi opravljanja javnih del.

Za samozaposleno osebo se po tem javnem povabilu šteje oseba, določena v 5. členu ZUTD (samostojni podjetniki posamezniki po ZGD, osebe, ki z osebnim delom opravljajo umetniško ali kulturno dejavnost, osebe, ki samostojno opravljajo dejavnost s področja zdravstva, socialne varnosti, znanosti ali zasebno veterinarsko dejavnost ter osebe, ki opravljajo odvetniško ali notarsko dejavnost) in poslovodna oseba oz. direktor družbe v osebni družbi in družbi z omejeno odgovornostjo, ki je hkrati tudi družbenik te družbe.

Vsi navedeni lahko, če izpolnjujejo vse ostale pogoje in ravnajo skladno z navedbami javnega povabila, kandidirajo za neomejeno število subvencioniranih zaposlitev. V času obravnave ponudbe bo Zavod podatke o številu oseb, prijavljenih v obvezna socialna zavarovanja pridobil iz uradnih evidenc ZZZS.

  1. vprašanje:

Ali delodajalec izpolnjuje pogoj, da ima zaposleno vsaj eno osebo, če je ta zaposlena s krajšim delovnim časom od polnega, in sicer 20 ur/tedensko?

Odgovor: Če je imel delodajalec zadnje 3 mesece pred oddajo ponudbe na javno povabilo zaposleno vsaj eno osebo z najmanj polovičnim delovnim časom (tj. 20 ur /tedensko), ta pogoj izpolnjuje. Za samozaposleno osebo se šteje oseba, določena v 54. členu ZUTD in poslovodna oseba oz. direktor družbe v osebni družbi in družbi z omejeno odgovornostjo, ki je hkrati tudi družbenik te družbe.

  1. vprašanje:

Ali je pomembno, koliko časa imamo zaposleno (edino) osebo v podjetju, da ponudnik (podjetje) izpolnjuje pogoj javnega povabila?

Odgovor: Javno povabilo izrecno določa najmanj 3-mesečno obdobje zaposlitve vsaj ene osebe, vključene v vsa obvezna zavarovanja.

  1. vprašanje:

Kakšne so pravice in obveznosti delodajalca, ki na podlagi sprejete ponudbe prejme subvencijo za enoletno zaposlitev brezposelne osebe, ki pred izpolnjeno 12-mesečno zaposlitvijo poda odpoved, na katero delodajalec ne more vplivati? Ali lahko na to delovno mesto zaposli drugo brezposelno osebo, ki izpolnjuje lastnosti ciljne skupine?

Odgovor: Subvencija se izbranemu delodajalcu izplača na podlagi sklenjene pogodbe o izvedbi projekta med ZRSZ in nosilcem projekta (delodajalcem) ter na podlagi sklenjene pogodbe o vključitvi osebe v program aktivne politike zaposlovanja (v nadaljnjem besedilu: APZ) med brezposelno osebo in Zavodom. Sredstva so strogo namenska in so namenjena subvencioniranju zaposlitve polnih 12 mesecev. V primeru predčasne prekinitve pogodbe o zaposlitvi med delodajalcem in v subvencionirano zaposlitev vključeno osebo, ne glede na razlog prekinitve, jih je prejemnik v sorazmernem delu dolžan vrniti.

Če pogodba o zaposlitvi preneha iz krivdnih razlogov na strani delodajalca, je ta v nadaljevanju, poleg vračila preveč izplačanih sredstev, dolžan poravnati tudi pogodbeno kazen zaradi kršitve pogodbe APZ. Če pa predčasna prekinitev pogodbe o zaposlitvi nastopi iz razloga na strani osebe, na katerega delodajalec (prejemnik sredstev) ni imel vpliva, delodajalec ni prepoznan kot kršitelj pogodbe APZ, zato tudi ni pozvan k plačilu pogodbene kazni, vendar pa ga to ne odvezuje obveznosti vračila sredstev, izplačanih za čas zaposlitve, ki ni bila realizirana.

Vključitev druge, t.i. nadomestne brezposelne osebe na delovno mesto že izbrane osebe, ki je pogodbo predčasno prekinila, ni mogoča, ker ni v skladu s postopkom prijave in sprejetja ponudbe. V primeru, da so sredstva za izvedbo programa še na voljo, lahko delodajalec, če izpolnjuje vse pogoje, na javno povabilo predloži novo ponudbo.

  1. vprašanje:

Ali lahko delodajalec preko tega programa predlaga zaposlitev brezposelne osebe, ki bo čez 5 mesecev nastopila porodniški dopust, po izteku dopusta za nego in varstvo otroka pa ji delodajalec delovno razmerje podaljša vsaj za toliko časa, kolikor je bila oseba zaradi starševskega varstva odsotna?

Odgovor: Delodajalec mora pred oddajo ponudbe ravnati skladno določili, navedenimi v 7. poglavju javnega povabila. V tem postopku pred oddajo ponudbe sicer lahko predlaga vključitev določene brezposelne osebe, Zavod pa bo proučil, ali predlagana brezposelna oseba pogoje izpolnjuje in ali je vključitev v program te osebe smiselna.

Ob presoji smiselnosti se, med drugim, preučijo možnosti za uspešno izpolnitev pogodbenih obveznosti osebe, ki je lahko – ni pa izrecno pogojeno – povezana tudi z odsotnostjo delavke zaradi porodniškega dopusta. V primeru zaposlitve osebe, ki bo pred izpolnjeno pogodbeno obveznostjo nastopila porodniški dopust, to ne za delodajalca ne za osebo sicer ne pomeni kršitve pogodbenih določil. Delovno razmerje osebe zaradi porodniškega dopusta ne preneha, vendar pa obstaja velika verjetnost dvojnega financiranja in nenamenske porabe sredstev. V času porodniškega dopusta in dopusta za nego ter varstvo otroka je namreč zaposlitev osebe financirana iz drugih javnih sredstev in ne predstavlja stroška delodajalcu. Po izteku vsake subvencionirane zaposlitve je Zavod dolžan preveriti izpolnjevanje pogodbenih obveznosti in v primeru ugotovljene nenamenske porabe sredstev od prejemnika zahtevati ustrezno vračilo. Ob tem je potrebno opozoriti, da se izpolnjevanje pogojev delodajalca (med drugim intenzivnost pomoči) ugotavlja za tisto obdobje, za katerega se sredstva dodeljujejo, tj. za čas subvencioniranja zaposlitve, določenega s pogodbo o izvedbi projekta. Podaljšanje zaposlitve osebe, ki nedvomno predstavlja dodano vrednost programa, na preverjanje izpolnjevanja pogojev nima vpliva.

  1. vprašanje:

Glede delovnega časa prosimo za dve pojasnili:

Odgovor:





  1. vprašanje:

Ali lahko delodajalec osebi, vključeni v subvencionirano zaposlitev, odpove delovno razmerje zaradi neuspešno opravljene poskusne dobe?

Odgovor: Nosilec projekta (delodajalec) in v program vključena oseba sta se v prehodnem postopku zavezala, da bosta delovno razmerje ohranila ves pogodbeno dogovorjeni čas, tj. najmanj 12 mesecev neprekinjeno. Upoštevajoč delovno pravno zakonodajo lahko delovno razmerje nenačrtovano predčasno preneha iz razlogov tako na strani delodajalca kakor tudi na strani v program vključene osebe, vendar ob posledicah, ki jih določata pogodba o izvedbi projekta in pogodba o vključitvi udeleženca v program.

Iz 10. člena pogodbe o izvedbi projekta v okviru programa »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda« izhaja, da mora delodajalec v primeru prenehanja pogodbe o zaposlitvi pred iztekom pogodbeno dogovorjenega obdobja subvencioniranja zaposlitve (tj. ugotovljene nenamenske porabe sredstev) v roku 30 dni po prejemu pisne zahteve Zavoda dolžan vrniti sorazmeren del prejetih sredstev (v znesku 416,66 EUR za vsak manjkajoči mesec pogodbeno dogovorjenega obdobja subvencioniranja zaposlitve oz. v znesku 13,7 EUR za vsak manjkajoči koledarski dan v posameznem mesecu).

  1. vprašanje:

Ali lahko kandidiramo za pridobitev subvencije za zaposlitev osebe, ki je preko Zavoda trenutno vključena v program usposabljanja na delovnem mestu? Ali se lahko v subvencionirano zaposlitev vključi po izteku usposabljanja?

Odgovor: V subvencionirano zaposlitev preko javnega povabila za »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda« se lahko vključijo brezposelne osebe,  ki ob podpisu zaposlitvenega načrta izpolnjujejo enega izmed naslednjih pogojev:

V času, ko je oseba vključena v program usposabljanja na delovnem mestu, ne more biti vključena še v program subvencionirane zaposlitve. Vključitev iste osebe v subvencionirano zaposlitev po izteku usposabljanja pa zgolj z izpolnitvijo pogojev ciljne skupine javnega povabila ni zagotovljena. Vključevanje brezposelnih v ukrepe APZ poteka na osnovi ugotovljene smiselnosti vključitve, pri čemer se upošteva tudi prednostno vključevanje oseb, ki še niso bile vključene v noben ukrep APZ (skladno s 1. odstavkom 35. člena Zakona o urejanju trga dela).

Vključitev osebe v program subvencionirane zaposlitve takoj po zaključenem programu usposabljanja na delovnem mestu je torej možna le izjemoma, in sicer na podlagi smiselnosti vključitve, ugotovljene s strani Zavoda RS za zaposlovanje.

  1. vprašanje:

Kakšne so posledice za delodajalca, če skupaj s podpisanim izvodom pogodbe Zavodu ne predloži 2 bianco menic in meničnih izjav oziroma ne predloži ustrezne bančne garancije?

Odgovor: Če delodajalec skupaj s podpisanim izvodom pogodbe ne predloži ustreznega instrumenta za zavarovanje in dobro izvedbo pogodbenih obveznosti (2 bianco menici z menično izjavo oz. bančno garancijo), se šteje, da je pogodba razvezana. K navedenemu se je namreč delodajalec zavezal že s podpisano izjavo v obrazcu »Ponudba za izvedbo projekta v okviru programa »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda«.

  1. vprašanje:

Ali je lahko na menici podpisana ista oseba kot odgovorna oseba ter hkrati kot porok?

Odgovor: Lahko.

  1. vprašanje:

Z bodočim delodajalcem se dogovarjam za vključitev v projekt »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda«. Zanima me, kakšne imam obveznosti jaz kot zaposlena po tej subvenciji. Ali lahko v roku 12 mesecev prekinem pogodbo, če se mi ponudi boljša ponudba? Kako je s plačami in zamujanjem le teh oz. obveznostjo delodajalca?

Odgovor:

V primeru, da pride do prekinitve subvencionirane zaposlitve po krivdi ali volji vključene osebe, le-ta z dnem prekinitve zaradi kršitve obveznosti, sprejetih s pogodbo o vključitvi, izgubi status osebe, vodene v evidenci oseb, vključenih v programe aktivne politike zaposlovanja in se šest mesecev po dokončnosti odločbe o prenehanju vodenja v evidenci, ne more ponovno prijaviti na Zavodu. Navedeno ne velja v primeru, če oseba z drugim delodajalcem sklene:

Delodajalec je s pogodbo zavezan, da bo, med drugim, vključenim osebam izplačeval plačo skladno s pogodbo o zaposlitvi na njihove transakcijske račune oz. v skladu s Pravilnikom o izvajanju Zakona o davčnem postopku in izplačeval tudi druge prejemke skladno z veljavnimi predpisi iz področja delovnopravne, davčne in plačne zakonodaje ter zanje plačeval obvezne prispevke iz plače, obvezne prispevke na plačo in akontacijo dohodnine. Če delodajalec navedenega delavcu ne izplačuje je dolžan Zavodu vrniti celoten znesek prejetih sredstev.


  1. vprašanje:

Ali moramo osebo po enem letu nujno ohraniti v delovnem razmerju?

Odgovor: Ne. Namen pogodbe o izvedbi projekta v okviru programa »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda« je izpolnjen, če nosilec projekta ohrani zaposlitev osebe za obdobje najmanj enega (1) leta in s polnim delovnim časom 40 ur tedensko oz. krajši delovni čas, skladno z odločbo o invalidnosti, ob upoštevanju vseh predpisov.

Želena dodana vrednost programa je, seveda, ohranitev zaposlitve delavca tudi po enoletnem obdobju subvencioniranja zaposlitve. Ob predpostavki, da je delodajalec obveznosti po pogodbi o izvedbi projekta in posredovanju končnega poročila Zavodu v celoti izpolnili, je prost nadaljnjih obveznosti.

  1. vprašanje:

Delodajalci moramo na Končno poročilo po izteku enoletne zaposlitve vpisati višino bruto plače udeleženca, ki je seštevek dejansko izplačanih neto plač in …itd. Ali se pri plači šteje zraven tudi regres, malica in prevoz ali gre brez teh dodatkov?

Odgovor: V bruto II plačo se NE vštevajo stroški regresa, malice in prevoza za subvencionirano zaposlitev vključene osebe.

  1. vprašanje:

Ali morajo vse osebe, na novo zaposlene pri delodajalcih po tem javnem povabilu, opravljati konkretna dela na gozdnih površinah in vodotokih ali jih lahko napotimo tudi na druga dela? Zaposlitveno priložnost želimo ponuditi brezposelni invalidni osebi, ki pa zaradi omejitev delovne zmožnosti ne more opravljati težkih del v gozdu?

Odgovor: Izpolnjevanje pogoja, da bo, upoštevajoč področne predpise, opravljal dela pri odpravi posledic žleda in poplav, je na strani delodajalca. Ob tem pa javno povabilo izrecno ne določa, da lahko delodajalec zaposli izključno osebe, ki bodo izvajale konkretna sanacijska dela. Delodajalec lahko zaradi izvajanja del po naravni ujmi in s tem povečanega obsega dela v družbi zaposli tudi brezposelno osebo, ki ne bo nujno opravljala neposredno del na gozdnih površinah in vodotokih. Po tem javnem povabilu lahko torej delodajalec zaposli brezposelno osebo iz ciljne skupine tudi za druga dela v družbi, ki neposredno ne predstavljajo odpravljanja posledic naravne ujme, kot npr. organizatorja ali koordinatorja del, tajnika, voznika motornih vozil ipr., skladno z odločbo o invalidnosti delavca.

Odgovori na vprašanja, prejeta na javno povabilo: »Subvencioniranje zaposlovanja za odpravo posledic žleda«

9




1 JAVNO PODJETJE LJUBLJANSKI POTNIŠKI PROMET DOO CELOVŠKA CESTA
110 LET LPP JAVNO PODJETJE LJUBLJANSKI POTNIŠKI PROMET DOO
14 OSIJEK ISPITIVANJE JAVNOG MNIJENJA OŽUJAK 2009 GRAD


Tags: javno povabilo, na javno, žleda«, posledic, odgovori, odpravo, povabilo, zaposlovanja, javno, »subvencioniranje