UMOWA NR ………… Z DNIA O ŚWIADCZENIE USŁUG

(PIECZĄTKA FIRMOWA PRACODAWCY) (MIEJSCOWOŚĆ DATA) UMOWA O
(MIEJSCOWOŚĆ I DATA) UMOWA KUPNA – SPRZEDAŻY JACHTU
(PIECZĄTKA FIRMOWA PRACODAWCY) UMOWA O PRACĘ NA CZAS

(PIECZĘĆ PRACODAWCY) UMOWA O PRACĘ W CELU PRZYGOTOWANIA
(PIECZĘĆ ZAKŁADU PRACY) UMOWA O PRACĘ W CELU
4 UMOWA NAJMUPODNAJMULOKALU ZAWARTA W DNIU 20…R



UMOWA NR ……..........…...…. z dnia ..........................

O ŚWIADCZENIE USŁUG DZIECKU/ DZIECIOM

W roku szkolnym 2017-2018

.......................................................................................................................................................... (imię i nazwisko dziecka, data urodzenia, nr PESEL, adres zamieszkania)

..........................................................................................................................................................

(imię i nazwisko dziecka, data urodzenia, nr PESEL, adres zamieszkania)

zawarta w dniu .............................. pomiędzy Gminą Olsztyn, reprezentowaną przez Gabrielę Browarską – Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 4 im Pluszowego Misia w Olsztynie, przy ul. Okopowej 16, na podstawie pełnomocnictwa z dnia 29.12.2016 r zwaną dalej „Przedszkolem” a

Rodzicem /Opiekunem Prawnym

.........................................................................…....................................................................................

zamieszkałym ………….........................................................................................................................,

legitymującym się dowodem osobistym seria …....... numer …......…. nr PESEL ….............................,


Rodzicem /Opiekunem Prawnym

.........................................................................….....................................................................................

zamieszkałym…………............................................................................................................................, legitymującym się dowodem osobistym seria …....... numer …......…. nr PESEL …...............................,


zwanymi dalej „Rodzicami”, o następującej treści:


§ 1. 1. Przedszkole zobowiązuje się do zapewnienia:

1) bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki dziecka w wieku do lat 5 w czasie 5 godzin dziennie.

2) bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki dziecka w wieku 6 lat1 które w bieżącym roku szkolnym realizuje obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego,

3) realizacji odpłatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych wykraczających poza czas, o którym mowa w punkcie 1.

4) odpłatnego wyżywienia dziecka.

  1. Godziny bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, o których mowa w ust. 1 lit. a realizowane są w Przedszkolu od 7.30 do 12.30

  2. Rodzice/Opiekunowie prawni deklarują że ich dziecko/dzieci korzystać będą z usług przedszkola w godzinach od………………..do……………………


§ 2. 1. Przedszkole umożliwia odpłatne korzystanie z zajęć świadczonych ponad czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, obejmujące:

1) gry i zabawy edukacyjne wspomagające rozwój psychofizyczny, emocjonalny i społeczny dziecka,

2) gry i zabawy ruchowe, wspomagające rozwój fizyczny dziecka,

3) zabawy plastyczne, muzyczne, teatralne i inne rozwijające zdolności dzieci oraz zaspakajające ich zainteresowania,

4) zajęcia i zabawy przygotowujące dzieci do udziału w przedszkolnych oraz środowiskowych konkursach i uroczystościach,

6) opiekę w czasie odpoczynku dzieci,

7) zajęcia związane z realizacją programów, projektów autorskich i innowacyjnych, poszerzających podstawę programową wychowania przedszkolnego,

8) opiekę nad dzieckiem w trakcie jego samodzielnych, indywidualnych zabaw na powietrzu,

9) pracę kompensacyjną umożliwiającą dziecku osiągnięcie gotowości szkolnej.

  1. Zajęcia, o których mowa w ust.1 świadczone są przez Przedszkole w godzinach:

1) rano – od godz. 6.30 do godz. 7.30

2) po południu – od godz. 12.30 do godz. 17.00

3. Zgodnie z § 3 ust. 1 uchwały Nr XXVIII/409/16 Rady Miasta Olsztyna z dnia 28 września 2016 roku w sprawie ustalenia czasu przeznaczonego na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w przedszkolach oraz w oddziałach przedszkolnych organizowanych w szkołach podstawowych oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Olsztyn, zwanej dalej „uchwałą”, opłata za jedną godzinę korzystania z zajęć świadczonych przez Przedszkole ponad czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki dziecka w wieku do lat 5 wynosi 1,00 złotych (słownie: jeden złotych),

4. Jeżeli dziecko korzysta z zajęć, o których mowa w ust. 3 niepełną godzinę, opłata ulega proporcjonalnemu obniżeniu, w zaokrągleniu w dół do pełnych groszy.

5. Naliczanie opłat za pobyt dziecka w Przedszkolu jest realizowane z wykorzystaniem systemu elektronicznej ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dzieci w Przedszkolu.

6. W celu rejestracji czasu pobytu dziecka w Placówce, stosuje się czytnik rejestrujący wejście i wyjście dziecka oraz indywidualne karty zbliżeniowe z przypisanym do nich imieniem i nazwiskiem dziecka.

7. Karty Zbliżeniowe są własnością Przedszkola.

8. Rodzic/Opiekun Prawny może dokupić Dodatkową Kartę Zbliżeniową. Dodatkowa Karta Zbliżeniowa jest własnością Rodzica/Opiekuna Prawnego. Koszt dodatkowej Karty Zbliżeniowej określa Dyrektor. Warunkiem zamówienia Dodatkowej Karty Zbliżeniowej przez przedszkole jest wpłata ceny jej nabycia na konto wskazane przez Dyrektora.

9. Do każdego dziecka przypisane są dwie Karty Zbliżeniowe, które Rodzice/Opiekunowie Prawni otrzymują nieodpłatnie do korzystania. Karty podlegają zwrotowi z chwilą wygaśnięcia lub rozwiązania umowy w sprawie korzystania z usług Przedszkola. W przypadku zniszczenia lub zagubienia Karty Rodzice są zobowiązani do pokrycia kosztów zakupu nowej karty. Koszty Karty Zbliżeniowej określa Dyrektor.

10. Rodzice/Opiekunowie Prawni rejestrują wejście dziecka z chwilą przyprowadzenia dziecka do Przedszkola oraz wyjście z chwilą jego odebrania, poprzez przyłożenie karty zbliżeniowej do czytnika, umieszczonego w holu Przedszkola lub wpisanie właściwego dla dziecka kodu na ekranie czytnika. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko weszło do lub wyszło z Przedszkola.

11. Zarejestrowane informacje trafiają do oprogramowania, które zlicza czas pobytu dziecka w Przedszkolu. Pracownicy Przedszkola otrzymują raport, w którym uwzględniona jest liczba godzin, w jakich dziecko przebywało w placówce.

12. Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia lub wyjścia dziecka, wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin płatnych za pobyt w Przedszkolu.

13. Jeżeli osoba przyprowadzająca dziecko do Przedszkola nie zarejestruje czasu wejścia dziecka, opłata za pobyt dziecka w tym dniu w systemie będzie naliczana od godziny otwarcia Przedszkola, tj. od godziny 6.30

14. Jeżeli osoba odbierająca dziecko nie zarejestruje czasu wyjścia z Przedszkola, opłata za pobyt dziecka w tym dniu będzie naliczana do godziny zamknięcia Przedszkola, tj. do godziny 17.00

15. Rodzice zobowiązują się do odbierania dziecka/dzieci z przedszkola osobiście lub przez upoważnione przez nich osoby. Wzory upoważnień dostępne są w Placówce.

16. Na oświadczenie rodzica/Opiekuna Prawnego dyrektor zwalnia dzieci z rodzin wielodzietnych z 50% opłaty, o której mowa w ust. 3. Zwolnienie przysługuje w okresie spełniania przez rodzinę warunków opisanych w § 1 pkt. 2 ww. uchwały. O wygaśnięciu uprawnień wynikających z ww. uchwały należy niezwłocznie powiadomić Przedszkole. Oświadczenie rodzica stanowi załącznik do Umowy.

17. Przez rodzinę wielodzietną należy rozumieć także rodzinę zastępczą i rodzinny Dom Dziecka, wspólnie mieszkającą na terenie Miasta Olsztyna, składająca się z rodziców (rodzica), mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia, a w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje w systemie stacjonarnym do ukończenia 25 roku życia.

18. Przedszkole informuje, że dzieci pozostają pod opieką pracowników przedszkola od chwili przekazania dziecka nauczycielowi przez Rodzica/Opiekuna Prawnego do momentu odbioru dziecka od nauczyciela przez Rodzica/Opiekuna Prawnego.


§ 3.1. Przedszkole umożliwia odpłatne korzystanie z wyżywienia w liczbie 4 posiłków dziennie, tj.

1 posiłek: śniadanie

2 posiłek: II śniadanie

3 posiłek: obiad

4 posiłek: podwieczorek


2. Rodzice/Opiekunowie prawni deklarują że ich dziecko/dzieci korzystać z następujących posiłków: ………………..……………………






3. Wysokość dziennej opłaty za korzystanie z pełnego wyżywienia wynosi 6.00 złotych.

4. Wysokość miesięcznej opłaty za korzystanie z wyżywienia wynika z wysokości opłaty, o której mowa w ust. 3 i liczby dni obecności dziecka w przedszkolu w danym miesiącu.

5. Zmiana wysokości dziennej opłaty za korzystanie z wyżywienia nie wymaga zmiany niniejszej umowy.


§ 4.1. Rodzice, zobowiązują się do wnoszenia przelewem, do dnia 10 każdego miesiąca (data wpływu środków na rachunek bankowy), opłaty za korzystanie z usług w wysokości określonej w § 2 ust. 3 umowy oraz opłaty za wyżywienie, o której mowa w §3 ust. 4 umowy.

Opłata będzie uiszczana na rachunek bankowy Przedszkola o numerze:

14 1030 1218 0000 0000 9044 7017

prowadzony przez Bank CITI Handlowy. W tytule przelewu należy wskazać imię i nazwisko dziecka oraz określić wysokość dokonywanej opłaty za pobyt i wysokość opłaty za wyżywienie.

  1. Przy uiszczaniu opłat po terminie, o którym mowa w ust. 1, naliczane będą ustawowe odsetki za opóźnienie. Jeżeli termin zapłaty należności przypada w dzień wolny od pracy, wówczas termin ten ulega przesunięciu na dzień poprzedzający, niebędący dniem wolnym od pracy.

  2. W przypadku wniesienia opłaty niższej niż należna, Przedszkole zarachuje ją w pierwszej kolejności na poczet opłaty za wyżywienie dziecka, o której mowa w §3 ust. 2 i 3 umowy.

  3. W przypadku wniesienia opłaty większej niż należna, nadpłata będzie zwracana na poniżej wskazany rachunek bankowy Rodzica /Opiekuna Prawnego o numerze …………………...................................................................................................................................

  4. W związku z elektronicznym systemem odpłatności za przedszkole Rodzice/ Opiekunowie Prawni, mają możliwość zalogowania się do systemu odpłatności i sprawdzić kwotę do zapłaty. W związku z powyższym prosimy o podanie aktualnego e-maila i imię i nazwisko Rodzica / Opiekuna Prawnego – zwanego płatnikiem, który będzie dokonywał opłat za przedszkole, a w przypadku zmiany swojego e- maila prosimy o informację:

Imię i nazwisko Rodzica /Opiekuna Prawnego zwanego płatnikiem:


…………………………………………………………………………………………………………………

E-mail Rodzica /Opiekuna Prawnego zwanego płatnikiem:


…………………………………………………………………………………………………………………


§ 5. 1. Zasady organizacji pracy Przedszkola, w tym przyprowadzanie i odbieranie dziecka/dzieci określa Statut Przedszkola.

2. Rodzice oświadczają, że zapoznali się ze Statutem Przedszkola oraz zobowiązują się do respektowania jego postanowień.


§ 6. 1. Umowa może być rozwiązana przez Rodziców w formie pisemnej z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia liczonego od ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego.

  1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, za zgodą Dyrektora Przedszkola, umowa może być rozwiązana po upływie 2 tygodni od jej wypowiedzenia, liczonego w sposób określony w ust. 1.

  2. Dyrektor Przedszkola może rozwiązać umowę bez wypowiedzenia:

a) w przypadku nie uiszczania przez Rodziców opłat, o których mowa w § 4 ust. 1 przez okres dwóch miesięcy, po uprzednim zawiadomieniu na piśmie i bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu zapłaty zaległości. Powstałych zaległości Przedszkole będzie dochodziło, po bezskutecznym pisemnym wezwaniu Rodziców do zapłaty, w postępowaniu sądowym,

b) po upływie jednego miesiąca nieobecności dziecka i niezgłoszeniu tego faktu, mimo uprzedniego kontaktu z Rodzicami,

c) przy nieprzestrzeganiu przez Rodziców postanowień Statutu, utajnianiu choroby dziecka, która uniemożliwia przebywanie dziecka w grupie oraz w przypadku, gdy zachowanie dziecka zagraża bezpieczeństwu i życiu jego oraz innych osób.


§ 7.1. Umowa została zawarta na okres od dnia 1 września 2017 roku do dnia 31 sierpnia 2018 roku.

2. W przypadku konieczności przeprowadzenia niezbędnych napraw, prac konserwacyjnych
i budowlanych, których zakres wyklucza obecność dzieci w Przedszkolu dopuszcza się przerwę w pracy Przedszkola.

3. Dyrektor Przedszkola zobowiązuje się poinformować pisemnie Rodziców o wystąpieniu przerwy w pracy przedszkola z przyczyn określonych w ust. 2, z czteromiesięcznym wyprzedzeniem.

4. W przypadku konieczności przeprowadzenia prac budowlanych mających na celu usunięcie awarii, przepisów ust. 3 nie stosuje się.

5. W przypadku przerwy trwającej dłużej niż 4 tygodnie, na wniosek Rodziców, wskazane zostanie inne przedszkole, do którego będzie uczęszczać dziecko do czasu zakończenia prac, o których mowa w ust. 2 jednak nie dłużej niż do końca danego roku szkolnego. Przedszkole, do którego będzie uczęszczać dziecko pobiera opłatę za usługi, o których mowa w § 2 ust. 1 w wysokości określonej w Uchwale.


§ 8. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.


§ 9. Zmiana umowy wymaga formy pisemnej, z zastrzeżeniem § 3 ust. 4.


§ 10. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.


Rodzice /Opiekunowie Prawni


1. .……………………………………………………


2……………………………………………………..

Dyrektor Przedszkola

……………………………………


Podane dane osobowe podlegają ochronie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 z późn.zm.).



Oświadczamy, że wyrażamy zgodę na umieszczanie zdjęć i materiałów filmowych zawierających wizerunek naszego dziecka/dzieci, zarejestrowanych podczas zajęć i uroczystości przedszkolnych, zorganizowanych przez Przedszkole oraz związanych z uczestnictwem w programach, projektach, konkursach, zawodach i innych uroczystościach.

Ponadto wyrażamy zgodę na umieszczanie i publikowanie prac wykonanych przez nasze dziecko/dzieci na stronie internetowej Przedszkola oraz w mediach (Internet, prasa, telewizja). Jednocześnie przyjmujemy do wiadomości, że wizerunek naszego dziecka/dzieci będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie w celu informacji, promocji i potrzeb funkcjonowania Przedszkola.


Rodzice /Opiekunowie prawni


1. .……………………………………………………


2……………………………………………………..













Zał. Nr 1

Do Umowy o świadczenie usług dziecku/ dzieciom


OŚWIADCZENIE DOTYCZACE RODZINY WIELODZIETNEJ


Przez rodzinę wielodzietną należy rozumieć także rodzinę zastępczą i rodzinny Dom Dziecka, wspólnie mieszkającą na terenie Miasta Olsztyna, składająca się z rodziców (rodzica), mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia, a w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje w systemie stacjonarnym do ukończenia 25 roku życia.


Podstawa prawna;

Uchwała Nr XXVII/409/16Rady Miasta Olsztyna z dnia 28 września 2016r. na podstawie art.6 ust.1 pkt 2 oraz art. 14 ust. 5, 5a-5e w związku z art. 5c pkt1 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty. (t.j. Dz.U. z 2015r.poz. 2156 ze zm.)


Imię i nazwisko rodzica/ rodziców / opiekunów prawnych, seria i nr dowodu osobistego


1……………………………………………………………………………….


2………………………………………………………………………………..


Adres zamieszkania rodzica/rodziców / opiekunów prawnych


1……………………………………………………………………………..


2………………………………………………………………………………..


Imię i nazwisko oraz PESEL dziecka/dzieci , data urodzenia



1………………………………………………




2………………………………………………



3………………………………………………



4………………………………………………





Jestem świadomy/świadoma odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.


Podpis Rodzica/ Rodziców / Opiekunów Prawnych, składającego / ych oświadczenie;

1………………………………………….


2…………………………………………..




1

 W związku z art. 28 ust. 5, 6 i 7 ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r poz. 198 z późn. zm.)


UMOWA PROJEKT ZAWARTA DNIA ………………… W
UMOWA WARUNKOWA NA REALIZACJĘ AUDYTU WZORNICZEGO WZÓR
WZÓR UMOWY SPÓŁKI JAWNEJ UMOWA SPÓŁKI JAWNEJ


Tags: umowa nr, 10. umowa, świadczenie, umowa, usług