POLFINALE ŠKL BEŽIGRAD DO ZMAGE V POLFINALU V TOREK

Polfinale ŠKL: Bežigrad do zmage v polfinalu

V torek 12. 3. 2013 so se v dvorani Marof odvijala prve polfinalna tekma ŠKL med Gimnazijo Bežigrad in Gimnazijo Novo mesto. Tekma je bila ves čas napeta, še posebej, ko so domačinke v zadnji četrtini skušale z odlično igro pridobiti točke prednosti. Povratna tekma v Ljubljani bo odločala o tem, katera ekipa se bo uvrstila v finale ŠKL.

Tekma se je začela z vodstvom Gimnazijk Bežigrada z rezultatom 18 : 4, v drugi in tretji četrtini so domačinke zaigrale bolj borbeno, vendar z rezultatom na koncu tretje četrtine 29 : 36 niso mogle ujeti velike prednosti Bežigrajčank. V četrti četrtini so se veselile zmage gimnazijke Bežigrada z rezultatom 55 : 42.

Za Gimnazijo Novo mesto so igrale: Jerman Živa, Može Manja, Galič Kaja, Seničar Maruša, Cesar Katja, Mavrič Zala, Mikić Saša, Derlink Maruša, Leskovšek Ema, Hrovat Ana, Povše Barbara.

Tjaša Ambrožič, 2. š

Tags: bežigrad do, gimnazijo bežigrad, polfinalu, zmage, torek, polfinale, bežigrad