OSNOVNA ŠKOLA RAZRED UČITELJICAUČITELJ NADNEVAK REDNI BROJ SATA PRIPRAVA

1 OSNOVNA ŠOLA MILANA MAJCNA ŠENTJANŽ ŠENTJANŽ 58A 8297
1 VRSTE AUKCIJA OSNOVNA PODELA AUKCIJA MOŽE DA
10 OSNOVNA ŠKOLA BILJE 31327 BILJE ŠKOLSKA 8 TEL

12 OSNOVNA ŠKOLA « VLADIMIR NAZOR « PISAROVINA P
14 OSNOVNA ŠKOLA « VLADIMIR NAZOR « PISAROVINA P
15 МИЛИЦА ЗАРИЋ RB RANG IME I PREZIME OSNOVNA

OSNOVNA ŠKOLA:

RAZRED:

UČITELJICA/UČITELJ:

NADNEVAK:

REDNI BROJ SATA:

PRIPRAVA ZA IZVOĐENJE NASTAVNOGA SATA IZ HRVATSKOGA JEZIKA

NASTAVNA JEDINICA: Točka, točka, dvotočka

CILJ SATA: Upoznati uporabu pravopisnih (interpunkcijskih znakova) i samostalno ih rabiti.

ISHODI UČENJA:

OŠ HJ A.3.3. Učenik čita tekst i pronalazi važne podatke u tekstu.

OŠ HJ A.3.5. Učenik oblikuje tekst služeći se imenicama, glagolima i pridjevima, uvažavajući gramatička i pravopisna pravila.

OŠ HJ B.3.4. Učenik se stvaralački izražava prema vlastitome interesu potaknut različitim iskustvima i doživljajima književnoga teksta.

TIJEK NASTAVNOGA SATA

NASTAVNE ETAPE

SADRŽAJ

OBLICI, METODE, SREDSTVA

KONCEPTI, KORELACIJA, MEĐUPREDMETNE TEME

DOMENE, OČEKIVANI ISHODI


1. MOTIVACIJA








2. RAD NA JEZIČNO-
-METODIČKOME PREDLOŠKU






3. NAJAVA SADRŽAJA NASTAVNE JEDINICE





4. UPOZNAVANJE JEZIČNE POJAVE U KONTEKSTU












5. VJEŽBANJE






6. PONAVLJANJE I UTVRĐIVANJE




7. VREDNOVANJE UČENIČKIH POSTIGNUĆA



Učiteljica/učitelj s učenicima igra igru u kojoj se oni smiju na različite načine: sramežljivo smijanje, hihotanje, duboki smijeh, grcanje od smijeha...

Nakon odigrane igre učiteljica/učitelj najavljuje pjesmu Ratka Zvrka: Smijeh nije grijeh.


Učiteljica/učitelj izražajno čita pjesmu ili ju reproducira sa zvučne čitanke na poveznici https://hr.izzi.digital/DOS/15893/20671.html i provodi kratku analizu: Voliš li se smijati? Čemu se najviše smiješ? Što ti je smiješno u školi? Voliš li slušati ili pričati viceve i šale? Što misliš, je li smijeh zdrav? Što znači smijati se od srca? Što tebe može nasmijati?



Učenici su usmjereni na obojeni dio pjesme. Potiče ih da ga pročitaju tako da oponašaju smijeh.

Samoglasnici koji u pjesmi određuju smijeh jesu: I, O, E i A.




Učiteljica/učitelj postavlja pitanje koji se pravopisni znak nalazi ispred plavo obojenoga dijela pjesme (dvotočka).

Učenici čitaju pravila o pisanju i ulozi pravopisni znakova u rubrici Nauči.

1. DVOTOČKA – dolazi ispred dijela rečenice u kojemu se nešto nabraja.

2. ZAREZ – odvaja riječi u nabrajanju.

3. TROTOČKA – dolazi na kraju rečenice ako nije sve nabrojeno.

Na kraju nabrajanja zadnje dvije riječi povezujemo riječima TE ili I.



Učenici rješavaju 1., 2. i 3. zadatak na 41. stranici.

Pri rješavanju zadataka primjenjuju pravilnu uporabu dvotočke, zareza i trotočke.



Učenici rješavaju zadatke na 42. stranici udžbenika primjenjujući pravilo o upotrebi dvotočke i zareza pri nabrajanju.



Učiteljica/učitelj formativno vrednuje učeničko znanje tijekom rješavanja zadataka na satu.


govorenje i slušanje







čitanje i slušanje


udžbenik







govorenje i slušanje

čitanje






govorenje i čitanje




udžbenik









čitanje i pisanje


udžbenik



pisanje i čitanje


udžbenik





uku A.2.2.









ikt A.2.1.

ikt A.2.2.











uku A.2.2.













uku A.2.3.





















uku A.2.2.



osr B.2.4.


Hrvatski jezik i komunikacija
OŠ HJ A.3.3.









Književnost i stvaralaštvo

OŠ HJ B.3.4.





















Hrvatski jezik i komunikacija
OŠ HJ A.3.5.

















Hrvatski jezik i komunikacija
OŠ HJ A.3.5.



PLAN PLOČE


Točka, točka, dvotočka


Prije nabrajanja pišemo dvotočku, riječi odvajamo zarezom. Zadnje dvije riječi povezujemo riječima I ili TE.

Trotočka na kraju rečenice znači da nabrajanje nije završeno.



DOMAĆA ZADAĆA


Učenici će riješiti zadatke na 43. stranici (1. do 5. zadatak).

Prijedlog za rad s učenicima s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama

Učenici će ponoviti što je dvotočka i trotočka te čemu služi zarez i napisati po jedan primjer.

Učenici će prepoznati u tekstu pravopisne znakove s kojima su se upoznali na satu.
Moja Zlatna dolina


Zanima li vas gdje se može naći takva dolina? U djetinjstvu svagdje! Moju čudesnu dolinu nisu pozlatila samo sjećanja na lijepo djetinjstvo. Nju su već prije dvije tisuće godina Rimljani prozvali Zlatnom dolinom. Vallis Aurea.

Kad bih tu dolinu htjela opisati, morala bih početi otprilike ovako:

Između Papuka, Krndije, Psunja i Babljih gora, tamo gdje su vrbe zacrtale tok Orljave, pružila se prostrana dolina, prošarana zelenim pašnjacima i plodnim njivama. U skrovitom kutu te doline, zaštićen brežuljcima kao ptiče u gnijezdu, stisnuo se stari, lijepi gradić Požega...

Nikad nisam čula toliko slavuja odjednom, kao u mojoj Zlatnoj dolini. Niti užila miris bujnih vrtova, koji se protezahu gotovo iza svake i najmanje kuće, pune lijepih kata, dragoljuba, kalopera, jasmina i jorgovana.
prema: Zlata Kolarić-Kišur




482 OSNOVNA PRAVILA ZA PRIMJENIVANJE CARINSKE TARIFE SVRSTAVANJE PROIZVODA
5 ОСНОВНА ШКОЛА „МАТКО ВУКОВИЋ” СУБОТИЦА OSNOVNA ŠKOLA
7 OSNOVNA TAKSONOMIJA PRISTUPA USVAJANJU JEZIKA (APPROACHES TO LANGUAGE


Tags: redni, priprava, razred, škola, učiteljicaučitelj, nadnevak, osnovna