STOWARZYSZENIA ZAREJESTROWANE W KRS LP NAZWA STOWARZYSZENIA PREZES SIEDZIBA

REGULAMIN BIURA STOWARZYSZENIA LGD – PARTNERSTWO IZERSKIE §1
13 | STRONA STATUT STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW KOTÓW – „KRAKOWSKIEGO
2017 03 11 KODEKS ETYCZNY PSYCHOTERAPEUTY STOWARZYSZENIA

24 KONFERENCJA MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA NAUCZYCIELI JĘZYKA ANGIELSKIEGO IATEFL POLAND
…………………………… RADOM DNIA…………………… (NAZWA I ADRES STOWARZYSZENIA) …………………………
CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA KRAINA SANU” – LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA LP

STOWARZYSZENIA ZAREJESTROWANE W KRS

STOWARZYSZENIA ZAREJESTROWANE W KRS

Lp.

NAZWA STOWARZYSZENIA

PREZES

SIEDZIBA STOWARZYSZENIA

CEL STATUTOWY / CEL DZIAŁANIA

ROK POWSTANIA

I

II

III

IV

V

VI

1.

GRUPA OPTY” STOWARZYSZENIE IM. L. WIERUSZA

Andrzej Medyński

66-200 Świebodzin,

ul. Piłsudskiego 39/4, adres do korespondencji: ul. Królowej Marysieńki 19/74, 02-954 Warszawa

1) Integracja byłych pacjentów Ośrodka Rehabilitacyjnego w Świebodzinie i jego pracowników w oparciu o zasady przyjaźni i wzajemnej pomocy. 2) Kształtowanie opinii społecznej odnośnie miejsca osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. 3) Popularyzowanie osiągnięć medycznych i wychowawczych Ośrodka. 4) Propagowanie turystyki krajoznawczej wśród osób niepełnosprawnych. 5) Popularyzowanie wiedzy o historii i teraźniejszości Ziemi Świebodzińskiej.

1988

2.

KLUB PRZYRODNIKÓW

Andrzej Jarmaczek

66-200 Świebodzin,

ul. 1 Maja 22

a) Prowadzenie i popieranie wszelkiej działalności na rzecz ochrony środowiska, szczególnie ochrony przyrody, b) edukacja ekologiczna społeczeństwa, c) prowadzenie, popieranie i koordynowanie prac badawczych zmierzających do lepszego poznania przyrody, d) inspirowanie i tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi amatorskiego ruchu przyrodniczego.

1989

3.

ŚWIEBODZIŃSKIE TOWARZYSTWO OŚWIATOWE ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEG

Elżbieta Pietrasik

66-200 Świebodzin,

ul. Szpitalna 3

1.Organizacja i prowadzenie Społecznej Szkoły Podstawowej i Katolickiego gimnazjum Społecznego. 2.Podejmowanie i wspieranie inicjatyw społecznych w dziedzinie oświaty i wychowania mających na celu dobro dziecka i rodziny katolickiej. 3.Organizacja działalności edukacyjnej z zakresu pedagogiki katolickiej wśród nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży. 4.Współpraca z krajowymi i zagranicznymi organizacjami mającymi na celu podobne cele. 5.Prowadzenie działalności gosp. na rzecz Społecznej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum Społecznego w ramach obowiązujących przepisów w rozmiarach służących prowadzeniu działalności statutowej. 6.Tworzenie fundacji i innych form wspierania prac prowadzonych przez towarzystwo. 7.Zajmowanie stanowiska i innych form wspierania prac i prowadzonych przez towarzystwo. 8.Zajmowanie stanowiska i wyrażanie opinii w sprawach dotyczących kształcenia i wychowania. 9.Rozwijanie i prowadzenie innych form działalności służących realizacji celów statutowych towarzystwa.

1992

4.

KLUB ABSTYNENTA „ŚWIEBODA”

Krystyna Szepsel

66-200 Świebodzin,

ul. Bramkowa 2

1.Kształtowanie u swoich członków i ich rodzin modelu życia w trzeźwości. 2.Popieranie i propagowanie wszelkich dążeń do ograniczenia a z czasem i wyeliminowania spożywania alkoholu w społeczeństwie.

1994

5.

ŚWIEBODZIŃSKIE STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

Elżbieta Greczycho

66-200 Świebodzin,

ul. Sikorskiego 11

Celem stowarzyszenia jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym. Stowarzyszenie realizuje swój cel przez: 1.Pomoc rodzicom wychowującym chore dzieci, 2.Informowanie rodziców o możliwościach rehabilitacji, 3.Umożliwienie dostępu do sprzętu, oraz pomocy socjalnej i prawnej, 4.Organizacja wypoczynku dla dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów, 5.Pozyskiwanie funduszy na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

1995

6.

STOWARZYSZENIE DLA ROZWOJU ZIEMI ŁAGOWSKIEJ

Henryk Grzybowski

66-220 Łagów,

ul. Kolonia 2

Umożliwienie mieszkańcom i sympatykom Ziemi Łagowskiej czynnego uczestniczenia w życiu publicznym regionu w sposób zorganizowany, wypowiadanie się w sprawach publicznych oraz aktywnego i efektywnego oddziaływania na pożądany rozwój społeczno – gospodarczy i kulturalny Regionu Łagowskiego.

1997

7.

FORUM SAMORZĄDOWE

Dariusz Bekisz

66-200 Świebodzin,

os. Słoneczne 80

Rozwój Ziemi Świebodzińskiej jako regionalnego centrum społeczno – kulturalnego i gospodarczego.

1998

8.

STOWARZYSZENIE WZAJEMNEJ SAMOPOMOCY „SAMARIA”

Kazimierz Augustyn

66-200 Świebodzin,

Rusinów 1

Celem stowarzyszenia jest pomoc: a) osobom uzależnionym od wszelkich środków psychoaktywnych; b) osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, bezrobotnym , inwalidom, kobietom podlegającym przemocy, samotnym matkom, osobom zarażonym wirusem HIV etc.; c) młodzieży uczącej się lub młodzieży w wieku obowiązku szkolnego sprawiającej trudności wychowawcze.

1998

9.

STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW KULTURY „FORMATY”

Stefan Jażdżewski - Kurator

66-200 Świebodzin, Os. Widok 28A/3

1.Rozwój kultury regionalnej, 2.Upowszechnianie ciekawych zjawisk kulturalnych, 3.Działalność edukacyjna.

1999

10.

STOWARZYSZENIE DYREKTORÓW DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ ZIEMI LUBUSKIEJ

Andrzej Żelechowski

66-220 Łagów, Toporów,

ul. Świerczewskiego 17

Celem stowarzyszenia jest poprawa i usprawnienie opieki nad osobami niepełnosprawnymi, mieszkańcami domów pomocy społecznej oraz podopiecznymi placówek opiekuńczych i terapeutycznych.

1999

11.

STOWARZYSZENIE „NASZE GMINNE GIMNAZJUM W SZCZAŃCU”

Ryszard Walkowiak

66-225 Szczaniec, Zespół Szkół w Szczańcu, nr 75

1.Propagowanie idei budowy gimnazjum, 2.Gromadzenie środków na budowę Gimnazjum, 3.Budowa Gimnazjum Gminnego w Szczańcu, 4.Działania na rzecz funkcjonowania gimnazjum, 5.Działania na rzecz rozwoju oświaty, kultury i edukacji społecznej, 6.Działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej, 7.Propagowanie wiedzy o historii Ziemi Szczanieckiej.

2000

12.

ŚWIEBODZIŃSKI ZWIĄZEK KRESOWIAN W ŚWIEBODZINIE ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

Ludwik Zalewski

66-200 Świebodzin,

ul. Paderewskiego 5

1.Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej ze szczególnym uwzględnieniem kresowych tradycji, zwyczajów i obyczajów. 2.Przypominanie znaczenia obchodów świąt i rocznic narodowych, czynów patriotycznych oraz zaszczytnego udziału Polaków z kresów w tworzeniu wartości narodowych w dziedzinie nauki. 3.Propagowanie wychowania młodego pokolenia w szacunku dla wartości narodowych, chlubnych dokonań, tradycji i obyczajów naszych przodków oraz uczestniczenia w życiu publicznym. 4.Rozwijanie życzliwych kontaktów z pozostałymi na kresach Polakami oraz dawnymi sąsiadami innych narodowości w celu nawiązania bądź odnowienia dobrych stosunków towarzyskich i kulturalnych, pomocnych przy realizowaniu celów statutowych związku. 5.Współpraca z organizacjami i osobami, które zabezpieczają i chronią materialne ślady historii i kultury polskiej na kresach, zarówno w wymiarze ogólnonarodowym, jak dotyczącym poszczególnych rodów lub osób. 6.Uczestamiczenie i pomoc w organizowaniu działań mających na celu ochronę, zabezpieczenie i restaurację istniejących na kresach śladów polskości m.in. cmentarzy, pomników, świątyń, zabytków architektury lub stanowiących pamiątki rodzinne. 7.Nie zapominając o historii, działanie na rzecz integracji europejskiej, rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami, złagodzenia i likwidacji istniejących jeszcze barier narodowościowych, religijnych i kulturowych, utrudniających realizowanie celów statutowych związanych m.in. z odwiedzanie miejsc urodzenia lub dawnego zamieszkania i miejsc spoczynku przodków, jak również skuteczna ochronę wszelkiego rodzaju pamiątek na kresach. 8.Współpraca z innymi organizacjami, a szczególnie organizacjami pożytku publicznego, wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, przede wszystkim wywodzących się ze środowisk kresowian.

2001

13.

KLUB TRADYCJI ŁOWIECKICH ZIEMI LUBUSKIEJ

Lech Kołdyka

66-200 Świebodzin, Ul. Wojska Polskiego 3

1.Kultywowanie rodzimych tradycji łowieckich. 2.Czuwanie nad przestrzeganiem zasad etyki łowieckiej i koleżeńskości. 3.Inicjowanie i organizowanie przedsięwzięć z zakresu łowiectwa.

2002

14.

LUBRZAŃSKIE STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNE

Eugeniusz Chamarczuk

66-218 Lubrza, ul. Świebodzińska 38

1) Promocja i wspieranie rozwoju turystyki na terenie gminy jako regionu atrakcyjnego turystycznie oraz otworzenie i rozwój produktu turystycznego wokół lokalnych atrakcji turystycznych. 2) Gromadzenie i przetwarzanie informacji niezbędnych do sterowania rozwojem turystyki. 3) Prowadzenie informacji turystycznej. 4) Inicjowanie, opiniowanie i wspomaganie planów rozwoju i modernizacji infrastruktury turystycznej. 5) Organizowanie i koordynowanie zadań w zakresie realizacji imprez turystycznych, kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych. 6) Edukacja w zakresie turystyki. 7) Działanie na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju regionu, wspieranie osób fizycznych i podmiotów gospodarczych w zdobywaniu środków pomocowych.

2002

15.

ORATORIUM ŚW. JANA BOSKO W LUBRZY

Zbigniew Conder - Kierownik Oratorium

66-218 Lubrza,

ul. 3 Maja 3

Celem Oratorium jest prowadzenie działalności wychowawczej i opiekuńczej w środowisku dzieci i młodzieży.

2003

16.

STOWARZYSZENIE GMIN RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ REGIONU KOZŁA

Janusz Kłys -Starosta

66-310 Dąbrówka Wlkp.

ul. Mała 17

Podstawowym celem Stowarzyszenia jest wszechstronna działalność na rzecz regionu, jego rozwoju gospodarczego, turystycznego i kulturalnego oraz doprowadzenie do integracji wspólnot lokalnych.

1997

17.

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW NIESULIC

Adam Bohuszko

66-213 Skąpe,

Niesulice 17D, adres do korespondencji: 65-056 Zielona Góra, Pl. Matejki 7 Zarządzanie Nieruchomościami Artur Klim

1.Upowszechnianie wiedzy o Niesulicach, jeziorze Niesłysz i Ziemi Lubuskiej, 2.Popularyzacja turystyki, 3.Krzewienie zamiłowania do systematycznego uprawiania kultury fizycznej.

2003

18.

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA MAŁEJ I ŚREDNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Ryszard Mrozowicz

66-200 Świebodzin, ul. Wałowa 1

1.Tworzenie warunków rozwoju przedsiębiorczości, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw, 2.Rozwój społeczno – gospodarczy, 3.Ograniczenie bezrobocia ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Miasta i Powiatu Świebodzińskiego.

2003

19.

STOWARZYSZENIE WŁAŚCICIELI DOMKÓW PN.”GOSZCZA” W LUBRZY

Stefan Tomczak

66-218 Lubrza Romanówek 3

1.Dbałość o utrzymanie porządku na osiedlu domków, 2.Podejmowanie działań w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa na osiedlu domków, 3.Prowadzenie działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego, 4.Reprezentowanie interesów właścicieli domków pod władzami Gminy, Starostwa Powiatu Świebodzińskiego, 5.Uczestniczenie w życiu społecznym i publicznym Gminy Lubrza, wyrażanie poglądów w sprawach dotyczących zagospodarowania terenów podległych do działek, 6.Wspieranie kandydatów w wyborach do samorządu lokalnego, 7.Podejmowanie działań zmierzających do wybudowania sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz negocjowanie warunków podłączenia ich do gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, po przekazaniu ich do użytku dbałości o właściwą eksploatację, 8.Rozliczenie właścicieli domków z dostarczonej im wody, odprowadzania ścieków, 9.Podejmowanie innych działań niezbędnych dla właściwego funkcjonowania i rozwoju infrastruktury osiedla domków

2003

20.

STOWARZYSZENIE „NASZA WIEŚ LUBINICKO”

Joanna Bagińska

66-200 Świebodzin Lubinicko 51A

Umożliwienie mieszkańcom Lubinicka czynnego uczestniczenia w życiu publicznym wsi w sposób zorganizowany, wypowiadania się w sprawach publicznych oraz aktywnego i efektywnego oddziaływania na pożądany rozwój społeczno-gospodarczy i kulturalny.

2003

21.

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW INTERNETU „SŁONECZNA”

Łukasz Droździe -Likwidator

66-200 Świebodzin,

ul. Słoneczna 44B/7

-Edukacja informatyczna, -Działanie na rzecz rozwoju Internetu w Polsce, -Ostrzeganie i zabezpieczanie przed zagrożeniami związanymi z użytkowaniem sieci, -Wzbogacanie zasobów sieci Internet.

2004

22.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU SPOŁECZNO -GOSPODARCZO-KULTURALNEGO WSI CHOCIULE „WSPÓLNE DOBRO”

Ireneusz Woźniak

66-200 Świebodzin, Chociule 91B/2

1.Celem stowarzyszenia jest umożliwienie mieszkańcom Chociul czynnego uczestniczenia w życiu publicznym wsi w sposób zorganizowany, wypowiadania się w sprawach publicznych oraz aktywnego i efektywnego oddziaływania na pożądany rozwój społ.-gospod. i kulturalny. 2.Celami pochodnymi są: a) upowszechnianie wiedzy o przeszłości, uwarunkowaniach sytuacji współczesnej i perspektywach rozwoju Chociul b) aktywny udział w ochr. dóbr kultury i zabytków na terenie wsi c) szarzenie wiedzy o ochronie środowiska naturalnego oraz inspirowanie i czynne wspieranie działań podejmowanych w tej dziedzinie przez mieszkańców d) inicjowanie procesów integrujących społeczność lokalną.

2004

23.

STOWARZYSZENIE „CENTRUM PROMOCJI I ROZWOJU” W PRZEŁAZACH

Jacek Kusz

66-218 Lubrza,

Przełazy 22

Celem Stowarzyszenie jest działanie na rzecz kultury, promocji i rozwoju społeczno-gospodarczego w kraju i za granicą, w tym: 1) Działanie na rzecz zmniejszenia bezrobocia i aktywizacji rynku pracy. 2) Działania na rzecz wspierania przedsiębiorczości, również na obszarach wiejskich. 3) Działanie na rzecz rozwoju nauki, kultury, sztuki, sportu i turystyki. 4) Działanie na rzecz poprawy sytuacji społecznej i rozwoju dzieci i młodzieży. 5) Działanie na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. 6) Działanie na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej. 7) Podejmowanie inicjatyw na rzecz integracji europejskiej. 8) Dialog i mediacja społeczna.

2004

24.

STOWARZYSZENIE „NASZ SZPITAL” W ŚWIEBODZINIE ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

Barbara Marszalska

66-200 Świebodzin,

ul. Młyńska 6

1.Ochrona i promocja zdrowia. 2.Działanie na rzecz poprawy wyposażenia SP ZOZ w sprzęt medyczny o najwyższych standardach. 3.Popularyzacja zagadnień medycznych wśród społeczeństwa. 4.Inicjowanie i finansowanie działań na rzecz zakupu sprzętu medycznego, lekarstw oraz środków polepszających pracę i organizację SP ZOZ, służących ochronie i promocji zdrowia. 5.Współpraca ze stowarzyszeniami i innymi podmiotami, organizacjami posiadającymi podobne cele.

2004

25.

NIEZALEŻNE TOWARZYSTWO WĘDKARSKIE „OŁOBOK” W OŁOBOKU

Artur Oborski

66-213 Skąpe,

Ołobok,

ul. Wojciechowskiego 30

Celem towarzystwa jest organizowanie wędkarstwa jako racjonalnej formy wypoczynku i rekreacji, stwarzanie członkom towarzystwa dogodnych warunków wędkowania i rozwijanie wśród nich umiłowania przyrody i krzewienia znajomości zasad rybacko-wędkarskiej, kształtowanie postawy obywatelskiej i etyki wędkarskiej oraz działanie na rzecz ochrony i racjonalnego użytkowania wód i środowiska naturalnego.

2004

26.

STOWARZYSZENIE NASZA WIEŚ TRADYCJA – PRZYSZŁOŚĆ W ŚWIEBODZINIE

Teresa Szpuniar

66-200 Świebodzin,

ul. Sikorskiego 2

1/ Mobilizowanie lokalnych społeczności wiejskich 2/ Pobudzanie aktywności na rzecz wspólnych przedsięwzięć poprawiających warunki i jakość życia na wsi 3/ Wspieranie rozwoju tożsamości społeczności wiejskiej 4/ Pielęgnowanie i zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi 5/Tworzenie ośrodków informacyjnych w celach edukacji społecznej 6/ Podnoszenie atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej.

2004

27.

STOWARZYSZENIE - ZWIĄZEK BYŁYCH PRACOWNIKÓW PGR „LUBUSKIEGO” W LUBINICKU

Krzysztof Kaźmierczyk

66-200 Świebodzin Lubinicko 26

1. Pomoc byłym pracownikom PGR i ich rodzinom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej 2. Działanie na rzecz aktywizacji zawodowej byłych pracowników PGR, poprzez inicjowanie i wspieranie projektów tworzenia nowych stanowisk pracy, w tym także doradztwo i pomoc osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą, szkolenie i pozyskiwanie środków UE na rzecz wsi 3. Prezentowanie publiczne spraw byłych pracowników PGR, w tym działanie na rzecz opracowania aktów prawnych, dotyczących zrównania możliwości życiowych tych środowisk, z pozostałą częścią społeczeństwa, 4 Przeciwdziałanie zjawiskom wykluczeń społecznych jednostkom i grupom wywodzącym się ze środowisk wiejskich (przede wszystkim byłych pracowników PGR) 5. Działanie na rzecz pomocy edukacyjnej dzieciom i młodzieży ze środowisk członków związku 6. Reprezentowanie przed organami władzy państwowej i samorządowej spraw środowisk byłych pracowników PGR, 7 Działanie na rzecz integracji środowisk byłych pracowników PGR, 8 Inspirowanie członków Związku do czynnego uczestnictwa w życiu publicznym, 9 Działanie na rzecz podtrzymania tradycji kulturowych społeczności lokalnych których członkami są byli pracownicy PGR, w tym sztuki ludowej i rękodzielnictwa. 10. Uczestnictwo w programach pomocowych UE, szczególnie tych, które dotyczą szeroko rozumianej dziedziny rozwoju obszarów wiejskich i zasobów ludzkich.

2005

28.

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SIENIAWY

Maria Walczak

66-220 Łagów,

Sieniawa 8

1/ Propagowanie wiedzy o przeszłości i teraźniejszości Sieniawy, 2/ Propagowanie kultury, tradycji, świat środowiska Sieniawy, 3/ Działanie proekologiczne na rzecz ochrony zasobów przyrody Sieniawy i jej okolic, 4/ Wspieranie ochrony zabytków kultury materialnej, 5/ Wspieranie wiejskiego środowiska młodzieżowego, 6/ Przeciwdziałanie patologii społecznej i zjawisku wykluczenia społecznego wśród młodzieży, 7/ Wspieranie środowiska kobiet wiejskich, 8/ Przeciwdziałanie patologiom społecznym wśród mieszkańców, 9/ Promocja i wspieranie działalności sportowej i aktywnej rekreacji mieszkańców Sieniawy, 10/ Edukacja kulturalna mieszkańców wsi, 11/ Działanie na rzecz promocji wsi i jej okolic, 12/ Wspieranie osób niepełnosprawnych, 13/ Promocja twórców środowiska wiejskiego, 14/ Wyrażanie potrzeb i opinii Towarzystwa w zakresie całokształtu życia społecznego i kulturalno – oświatowego wsi wobec władz i instytucji działających w tych dziedzinach.

2005

29.

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW KULTURY DĄBROWIECKIEJ W DĄBRÓWCE WLKP.

Agnieszka Budych

66-210 Zbąszynek, Dąbrówka Wlkp.

ul. Mała 17

1.Ocalenie od zapomnienia dawnych dąbrowieckich tradycji, zwyczajów, i obyczajów wzbogacających naszą kulturę, przypominających chlubne dla naszej historii wydarzenia, sławnych, zasłużonych i całkiem zwyczajnych ludzi z Dąbrówki Wielkopolskiej. 2. Propagowanie wychowania młodego pokolenia Polaków w nawiązaniu do chlubnych tradycji i obyczajów naszych przodków. 3.Współpraca z organizacjami i osobami, które zabezpieczają i chronią materialne ślady historii i kultury polskiej, zarówno w wymiarze ogólnonarodowym jak i dotyczących poszczególnych rodów lub osób.4.Uczestniczenie i pomoc w organizowaniu działań mających na celu ochronę, zabezpieczenie i restaurację istniejących śladów polskości, jak cmentarz, pomniki, zabytki architektury lub stanowiące pamiątki rodzinne.5.Kultywowanie i przekazywanie umiejętności młodszemu pokoleniu; -wykonania pieśni i tańca - muzykowania (instrumenty ludowe) -wykonania rękodzieła ludowego (hafciarstwo, szycie strojów dąbrowieckich, rzeźbiarstwo, malarstwo, zdobnictwo itp.) -praktykowania zwyczajów i obrzędów -przygotowania potraw regionalnych

2005

30.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU SPOŁECZNO- GOSPODARCZO-KULTURALNEGO WSI ROKITNICA „MAŁA OJCZYZNA” W ROKITNICY

Jan Bogusz

66-213 Skąpe,

Rokitnica 26

1. Celem Stowarzyszenia jest umożliwienie mieszkańcom Rokitnicy czynnego uczestniczenia w życiu publicznym wsi w sposób zorganizowany, wypowiadania się w sprawach publicznych oraz aktywnego i efektywnego oddziaływania na pożądany rozwój społeczno-gospodarczy i kulturalny. 2. Celami pochodnymi są: A/ Upowszechnianie wiedz o przeszłości, uwarunkowaniach sytuacji współczesnej i perspektywach rozwoju Rokitnicy. B/ Aktywny udział w ochronie dóbr kultury i zabytków na terenie wsi. C/ Szerzenie wiedzy o ochronie środowiska naturalnego oraz inspirowanie i czynne wspieranie działań podejmowanych w tej dziedzinie przez mieszkańców. D/ Inicjowanie procesów integrujących społeczność lokalną.

2005

31.

STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNE IRENA

Małgorzata Urbańska -Kosińska

66-213 Skąpe,

Niesulice 17, adres do korespondencji: 65-056 Zielona Góra,

Pl. Matejki 7, Zarządzanie Nieruchomościami Artur Klim

1. Upowszechnianie wiedzy o życiu społeczno-kulturalnym 2. popularyzacja zasad turystyki krajoznawstwa i turystyki wypoczynku 3. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu 4. Upowszechnianie zdrowego stylu życia 5. Działania na rzecz ochrony środowiska i ekologii.

2005

32.

STOWARZYSZENIE HISTORYCZNO-TURYSTYCZNE „BASTION” W ŚWIEBODZINIE

Dominika Marcinkiewicz- założyciel

66-200 Świebodzin,

Pl. Obrońców Pokoju 21

-Pogłębianie wiedzy w zakresie historii fortyfikacji i nauk z nią związanych, -Upowszechnianie wiedzy w zakresie fortyfikacji, -Dążenie do zachowania i utrzymania w należytym stanie dawnych fortyfikacji, -Promocja turystyczna fortyfikacji.

2006

33.

KLUB SENIORA „POGODNA JESIEŃ” W ZBĄSZYNKU

Walerian Furman

66-210 Zbąszynek,

ul. Wojska Polskiego 18

Celem stowarzyszenia jest popularyzacja kultury, sztuki oraz działalność oświatowo-wychowawcza na rzecz rozwoju kultury i propagowania tradycji ludowych, promowanie miasta i gminy Zbąszynek na rzecz sąsiednich gmin.

2006

34.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ EDUKACJI „POMOST” W ŚWIEBODZINIE

Jan Kostyszak

66-200 Świebodzin,

ul. Głogowska 1

1. Promowanie i wspomaganie inicjatyw społecznych w zakresie: edukacji, sportu, kultury i turystyki. 2. Działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju społeczności lokalnej. 3. Pomoc osobom niepełnosprawnym i bezrobotnym. 4. Wspieranie edukacji w szczególności dzieci, młodzieży i kobiet. 5. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu we wszelkiej postaci. 6. Budowanie wzajemnych więzi międzyludzkich. 7.Rozwój świadomości obywatelskiej. 8. Popieranie działań mających na celu propagowanie edukacji ustawicznej. 9. Wspieranie działań prowadzących do podnoszenia kwalifikacji, umiejętności zawodowych i poziomu wykształcenia. 10. Współpraca z organizacjami pozarządowymi i instytucjami działającymi na terenie kraju i zagranicy. 11. Wspieranie organizacji pozarządowych – tzw. trzeciego sektora. 12. Działanie na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. 13. Działanie na rzecz udziału młodzieży w życiu publicznym. 14. Wspieranie wolontariatu młodzieżowego. 15. Działanie na rzecz szeroko pojętego wyrównywania szans edukacyjnych. 16. Przeciwdziałanie bezrobociu. 17. Działanie na rzecz rozwoju wsi.

2006

35.

STOWARZYSZENIE PRAWORZĄDNY ŚWIEBODZIN

Ryszard Łotarewicz

66-200 Świebodzin, ul. Łużycka 25

1.Podejmowanie i realizowanie inicjatyw na rzecz dobra mieszkańców powiatu.2.Działalność na rzecz upowszechniania etycznych standardów w wychowaniu, oświacie, kulturze, działalności gospodarczej i życiu publicznym.3.Propagowanie wiedzy o prawach obywatelskich oraz aktywizację środowisk do promowania społeczeństwa obywatelskiego.4.Prezentowanie opinii i stanowisk wypracowanych przez stowarzyszenie i jego członków zainteresowanym jednostkom administrującym sprawami publicznymi.5.Współpracę z organizacjami katolickimi, społecznymi, oświatowymi, sportowymi, kulturalnymi, gospodarczymi, które w swoim programie respektują ogólnoludzkie zasady: Bóg, Honor, Ojczyzna.6.Inicjowanie, popieranie i wspomaganie inicjatyw społecznych w rozwoju gospodarki, ochrony środowiska, edukacji, kultury, sportu i turystyki.7.Wspieranie działań na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy międzynarodowej na poziomie lokalnym.8.Kształcenie, doradztwo oraz pomoc organizacyjną i materialną dla osób działających dla rozwoju regionu.9.Popieranie wszelkich działań mających na celu promocję powiatu i jego gmin.

2006

36.

KLUB KULTURY FILMOWEJ W ŚWIEBODZINIE

Jerzy Różycki

66-200 Świebodzin,

Pl. Jana Pawła II 1

(Klub Gotycka)

Celem Klubu jest podnoszenie kultury filmowej w społeczeństwie.1. Kształtowanie u członków postaw samodzielnej oceny oglądanych filmów. 2. Systematyczne pokazy filmowe, a w szczególności filmów o wysokich walorach ideowo-artystycznych, poprzedzane prelekcją i zakończone dyskusją. 3. Organizowanie odczytów i spotkań z naukowcami, twórcami i aktorami filmowymi, a także znawcami zagadnień specjalistycznych. 4. Organizowanie ogólnodostępnych imprez filmowych, jak przeglądy filmów, wystawy, seminaria itp. samodzielnie lub wspólnie z zainteresowanymi instytucjami. 5. Realizacje wąskotaśmowych etiud filmowych i prac fotograficznych w celach niezarobkowych.

1972

37.

REGIONALNE TOWARZYSTWO KULTURY W ŚWIEBODZINIE

Jolanta Waszczuk

66-200 Świebodzin, Pl. Jana Pawła II 1 (Klub Gotycka)

Propagowanie kultury i sztuki w społeczeństwie, zwłaszcza kształtowanie opinii publicznej w kierunku rozumienia dzieł artystycznych. 1. Kształtowanie u członków postaw samodzielnej oceny dzieł sztuki. 2. Organizowanie ogólnodostępnych imprez, jak przeglądy, wystawy, seminaria itp.3. Organizowanie odczytów i spotkań z twórcami, naukowcami a także znawcami zagadnień specjalistycznych.4. Sponsorowanie działalności artystycznej. 5. Tworzenie grupowych zainteresowań sztuką, kulturoznawstwem i folklorem. 6. Prowadzenie działalności wydawniczej.

1994

38.

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W ŚWIEBODZINIE

Katarzyna Patrzek - Lebiotkowska

66-200 Świebodzin,

ul. Sulechowska 15

1.Działalność na rzecz poprawy funkcjonowania szkoły. 2. Promowanie szkoły muzycznej w środowisku. 3. Promowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży Powiatu Świebodzińskiego i na terenie całego kraju. 4. Integrowanie środowiska kulturalnego na terenie Powiatu Świebodzińskiego ze szczególnym uwzględnieniem kultury muzycznej. 5.Promowanie osiągnięć szkoły muzycznej. 6. Promowanie najzdolniejszych uczniów szkoły muzycznej. 7. Inne związane z poprawą działalności i wizerunku szkoły.

2006

39.

STOWARZYSZENIE OŚWIATOWCÓW "GANESA"

Małgorzata

Puchacz

66-213 Skąpe, Radoszyn 77

1. Wspieranie rozwoju działalności oświatowej i kulturalnej w środowisku wiejskim. 2. Poprawa lokalnej bazy materialnej placówek oświatowych i kulturalnych.3. Pobudzanie aktywności na rzecz wspólnych przedsięwzięć poprawiających warunki i jakość życia na wsi. 4. Pomoc materialna osobom najuboższym.

2007

40.

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW ZIEMI SZCZANIECKIEJ "OSORIA"

Teresa Starzyńska

66-225 Szczaniec, Szczaniec 19

1. Działania na rzecz rozwoju kultury, ochrony i podtrzymywania dziedzictwa kulturowego gminy Szczaniec oraz pielęgnowania polskości i tradycji narodowej. 2.Integracja mieszkańców gminy. 3. Promocja regionu i środowiska. 4. Wspieranie działalności Zespołu Śpiewaczego "Osoria". 5. Zdobywanie i popularyzowanie wiedzy na temat historii regionu. 6. Działalność wydawnicza. 7. Propagowanie profilaktyki zdrowotnej, kultury fizycznej i sportu w środowisku. 8. Działania w zakresie ochrony i promocji zdrowia. 9. Propagowanie zdrowego stylu życia. 10. Animowanie działań wspólnot lokalnych, działań sąsiedzkich, samopomocy sąsiedzkiej. 11. Ścisła współpraca z samorządem lokalnym oraz z innymi instytucjami. 12. Animowanie działań w dziedzinie rozwoju lokalnego. 13. Współpraca z organizacjami o podobnym profilu w zaprzyjaźnionych miastach w Niemczech i innych krajach Unii Europejskiej.

2007

41.

STOWARZYSZENIE RODZIN ZASTĘPCZYCH "PROMYK NADZIEI"

Leokadia

Piechocka

66-200 Świebodzin, Chociule 73

1. Propagowanie i tworzenie ruchu niespokrewnionego zastępczego rodzicielstwa dla dzieci i młodzieży osieroconej, osamotnionej i odrzuconej. 2. Udzielanie wszechstronnej pomocy rodzicom zastępczym. 3. Udzielanie wsparcia i informacji dla przyszłych rodziców zastępczych. 4. Prowadzenie działań profilaktyczno-zapobiegawczych niepowodzeniom rodzinnym, szkolnym i osobistym w środowiskach będących w kręgu zainteresowań stowarzyszenie. 5. Reprezentowanie i obrona interesów rodzin zastępczych wobec organów administracji państwowej i samorządowej oraz innych instytucji. 6. Pozyskiwanie środków na realizację celów statutowych. 7. Promowanie idei europejskich. 8. Wspieranie osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem. 9. Wspieranie społeczności z terenów wiejskich i małych miast. 10. Przeciwdziałanie problemom alkoholowym. 11. Promocja województwa lubuskiego. 12. Promocja regionalnej polityki. 13. Promocja zdrowia, ochrona środowiska naturalnego. 14. Wspieranie idei równouprawnienia i tolerancji.

2007

42.

STOWARZYSZENIE "LGD DZIAŁAJ Z NAMI"

Joanna Bagińska

66-200 Świebodzin,

ul. Wałowa 1

Działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, uwzględniające ochronę oraz promocję środowiska naturalnego, krajobrazu i zasobów historyczno-kulturowych, rozwój turystyki oraz popularyzację i rozwój wyrobów regionalnych.

2007

43.

STOWARZYSZENIE EKOROZWOJU (ROZWOJU) WSI NIEKARZYN "EKOSŁONECZKO"

Teresa Jagiełło

66-213 Skąpe, Niekarzyn (świetlica wiejska)

1. Wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Niekarzyn. 2. Wspieranie demokracji i budowanie społeczeństwa obywatelskiego w środowisku lokalnym.

2007

44.

LUBUSKIE STOWARZYSZENIE CYKLISTÓW ŚWIEBODZIN

Edward Gralec

66-200 Świebodzin

ul. Topolowa 3

1. Prowadzenie działalności promującej sportowy wypoczynek. 2. Organizowanie zawodów sportowych i propagowanie aktywnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. 3. Wspieranie lokalnych imprez sportowo-turystycznych. 4. Promowanie turystycznych walorów Ziemi Lubuskiej, opracowywanie i publikowanie map i przewodników. 5. Wspieranie samorządów lokalnych w działalności sportowo-turystycznej, w tym krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. 6. Działania na rzecz integracji europejskiej, rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.

2008

45.

KLUB DZIEWIĘĆDZIESIĄT SZEŚĆ MC POLAND

Piotr Łozowicki

66-200 Świebodzin,

ul. Wałowa 1

Celem stowarzyszenia jest: a) zrzeszenie czynnych motocyklistów, b) propagowanie rozwoju turystyki motocyklowej krajowej i regionalnej, c) gromadzenie i wymiana informacji o charakterze technicznym, historycznym, dotyczących motocykli i ruchu motocyklistów, d) organizowanie imprez plenerowych dla motocyklistów.

2008

46.

STOWARZYSZENIE ŚPIEWACZE ADORAMUS

Koczorowski Bogdan

66-200 Świebodzin,

ul. Park Chopina 4

Celem stowarzyszenia jest w szczególności: organizowanie, rozwijanie i upowszechnianie kultury muzycznej w zakresie śpiewu chóralnego na terenie Gminy i Miasta Świebodzin, jak również na pozostałym obszarze Polski, społeczno-wychowawcze działanie dla umuzykalnienia dzieci i młodzieży, integrowanie ludzi wokół działalności Chóru, popularyzowanie dorobku polskiej i światowej kultury muzycznej, troska o zabezpieczenie organizacyjnych, prawnych i finansowych podstaw działalności stowarzyszenia.

2008

47.

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB UZALEŻNIONYCH I WSPÓŁUZALEŻNIONYCH „JOKER” W NOWYM DWORKU

Góras Maciej

66-200 Świebodzin, Nowy Dworek 46

Celem działalności stowarzyszenia jest: przeciwdziałanie uzależnieniom, promowanie zdrowego stylu życia wolnego od zagrożeń społecznych, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, świadczenie pomocy osobom nadużywającym , uzależnionym, współuzależnionym i doświadczającym innych problemów zdrowia psychicznego, badania naukowe.

2008

48.

STOWARZYSZENIE RYCERSTWO I MEDYCYNA

Kaczmarczyk Jacek

66-200 Świebodzin,

ul. Partyzancka 22A/1

Celami stowarzyszenia są: propagowanie aktywnego obywatelstwa, ochrona i promocja zdrowia, pomoc osobom niepełnosprawnym, bezrobotnym, prowadzenie działalności naukowej, kulturalnej, ochrona dóbr kultury, tradycji i historii zwłaszcza w zakresie inicjowania, organizowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach naukowych, kulturalnych, obywatelskich, pomoc w organizowaniu i finansowaniu leczenia, współpraca organizacjami pozarządowymi i instytucjami działającymi na terenie kraju i zagranicy, wspieranie organizacji pozarządowych- tzw. trzeciego sektora, działanie na rzecz szeroko pojętego wyrównywania szans edukacyjnych, działania na rzecz rozwoju wsi.

2008

49.

STOWARZYSZENIE PAMIĘCI CZESŁAWA NIEMENA

Czachor Jan

66-200 Świebodzin,

ul. Piłsudskiego 39/41

Celem stowarzyszenia jest ochrona dorobku, imienia i przesłania Czesława Niemena, jako artysty i człowieka.

2008

50.

ŁAGOWSKIE STOWARZYSZENIE TURYSTYKI ROWEROWEJ I PIESZEJ W GRONOWIE

Łyskawa Henryk

66-220 Łagów,

Gronów 9A/1

Celem stowarzyszenia jest propagowanie turystyki rowerowej i pieszej, w tym w szczególności: wytyczanie, budowa, konserwacja i znakowanie ścieżek i szlaków rowerowych, organizacja imprez rowerowych i pieszych o charakterze rekreacyjno-sportowym, promocja Łagowa jako centrum turystyki rowerowej i pieszej, propagowanie walorów turystycznych i krajoznawczych Łagowskiego Parku Krajobrazowego, edukacja ekologiczna, przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

2009

Aktualizacja: Anna Iwachów, 19.03.2009r.

16



DEKLARACJA CZŁONKA WSPIERAJĄCEGO POLSKIEGO STOWARZYSZENIA „DACHY ZIELONE” NINIEJSZYM
DEKLARACJA CZŁONKOWSKA STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ UNIWERSYTETU KARDYNAŁA STEFANA
DEKLARACJA CZŁONKOWSKA STOWARZYSZENIA POZNAŃSKA 36 JA NIŻEJ PODPISANYA …………………………………………………


Tags: stowarzyszenia zarejestrowane, celem stowarzyszenia, stowarzyszenia, prezes, nazwa, zarejestrowane, siedziba