INFORMACJA W SPRAWIE OPŁAT ZA ŚWIADCZONE USŁUGI EDUKACYJNE DLA

INFORMACJA PRASOWA WARSZAWA 1 CZERWCA 2020 R INFORMACJA PRASOWA
1 ŻG833152017 KIELCE DNIA 10082017R INFORMACJA O
INFORMACJA PRASOWA SOLARIS I VOITH PREZENTUJĄ AUTOBUS

KOSZALIN 03012017 R TI4210172015MB INFORMACJA O WYBORZE
(OZNACZENIE PRACODAWCY) INFORMACJA DOTYCZĄCA RÓWNEGO TRAKTOWANIA W ZATRUDNIENIU
(PIECZĘĆ ADRESOWA PRACODAWCY) INFORMACJA ŚWIADKA W ZWIĄZKU ZE STUDENCKIM

INFORMACJA DLA KANDYDATÓW NA STUDIA I STUDENTÓW


INFORMACJA W SPRAWIE OPŁAT ZA ŚWIADCZONE USŁUGI EDUKACYJNE DLA KANDYDATÓW NA STUDIA I STUDENTÓW




PODEJMOWANIE KSZTAŁCENIA NA PIERWSZYM, DRUGIM I KOLEJNYM KIERUNKU STUDIÓW STACJONARNYCH


  1. Zgodnie z art. 164 a ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 27 lipca 2005 r. student studiów stacjonarnych, który rozpoczął studia w uczelni publicznej w roku akademickim 2011/2012 i latach następnych otrzymuje limit punktów ECTS w ramach których ma prawo do korzystania z zajęć bez wnoszenia opłat. Student, w celu uzyskania dyplomu ukończenia studiów ma prawo bez wnoszenia opłat do korzystania z zajęć, wynikających z planu studiów, za które może uzyskać:

- co najmniej 180 pkt ECTS na studiach pierwszego stopnia,

- co najmniej 90 pkt ECTS na studiach drugiego stopnia,

- co najmniej 300 pkt ECTS na jednolitych studiach magisterskich.

  1. Student pierwszego roku studiów stacjonarnych, który rozpoczął studia w uczelni publicznej
    w roku akademickim 2011/2012 oraz w roku akademickim 2012/2013 wyłącznie, gdy decyzja w sprawie przyjęcia na studia była wydana do końca roku akademickiego 2011/2012, tj. do dnia 30 września 2012 r., nie wnosi za te studia opłat, niezależnie od liczby podjętych kierunków studiów stacjonarnych do końca okresu studiów przewidzianego w programie kształcenia
    (art. 29 ust.2 ustawy z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy Prawo
    o szkolnictwie wyższym (Dz.U. Nr 84, poz. 455 z późn. zm.).

  2. Każdy student, który rozpoczął studia przed 1 października 2011 roku, może podjąć inne studia stacjonarne, pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie i nie wnosić za nie opłat. Będą to studia stacjonarne na pierwszym, bezpłatnym kierunku studiów.

  3. Student pierwszego kierunku studiów, który ukończył studia pierwszego stopnia, a następnie kontynuuje studia drugiego stopnia (do uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego) nie wnosi za nie opłat.

  4. Student podejmujący od roku ak. 2012/2013 (decyzje wydane po 30 września 2012 r.) równocześnie dwa kierunki studiów stacjonarnych na tym samym poziomie zobowiązany jest do pisemnego wskazania, w obowiązującym oświadczeniu (Oświadczenie Studenta
    o spełnianiu warunków do podjęcia i kontynuowania studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat) pierwszego kierunku studiów.

  5. Każdemu studentowi podejmującemu kształcenie na drugim kierunku studiów stacjonarnych
    w uczelni publicznej w roku ak. 2012/2013 (decyzja wydana po 30 września 2012 r.) oraz
    w latach następnych, przysługuje prawo do podjęcia studiów bez wnoszenia opłat.

    1. Do kontynuowania, bez wnoszenia opłat, studiów stacjonarnych na drugim kierunku studiów ma prawo wyłącznie student, który spełnił kryteria do otrzymania stypendium rektora dla najlepszych studentów (uzyskał za poprzedni rok studiów wyniki spełniające kryteria do zaliczenia studenta do grupy 10% najlepszych studentów na drugim kierunku studiów).

Szczegółowe kryteria przyznawania stypendium rektora dla najlepszych studentów ustala Rektor w porozumieniu z uczelnianym organem samorządu studenckiego

Student, który, po ukończeniu pierwszego i następnych lat studiów, będzie składał wniosek do Rektora z prośbą o zwolnienie z opłat za drugi kierunek studiów stacjonarnych, zobowiązany jest do złożenia, w wyznaczonym przez uczelnię terminie, wniosku o stypendium rektora dla najlepszych studentów. Student nie musi otrzymać stypendium rektora dla najlepszych studentów, ale musi spełniać kryteria, które pozwolą zaliczyć studenta do grupy 10% najlepszych studentów na kierunku studiów.

Podsumowując:

Student ubiegający się o zwolnienie z opłat za drugi kierunek studiów stacjonarnych składa dwa wnioski:

a następnie

    1. Jeżeli student na pierwszym roku studiów na drugim kierunku nie spełnił ww kryteriów obowiązany jest wnieść opłatę za pierwszy i drugi rok studiów.

  1. Prawo do podjęcia studiów na drugim kierunku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat jest prawem jednorazowym.

  2. W przypadku podjęcia w roku ak. 2012/2013 (decyzja wydana po 30 września 2012 r.) oraz
    w latach następnych, trzeciego i kolejnego kierunku studiów stacjonarnych uczelnia pobiera opłatę od pierwszego roku studiów.

Dodatkowe punkty ECTS

  1. Zgodnie z art. 170a ust.2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym poza limitem punktów ECTS wynikającym z planu i programu kształcenia, student na pierwszym kierunku studiów ma prawo bez wnoszenia opłat do korzystania z zajęć na określonym poziomie studiów, za które może uzyskać dodatkowo nie więcej niż:

- 30 pkt. ECTS na studiach pierwszego stopnia,

- 30 pkt. ECTS na studiach drugiego stopnia,

- 30 pkt. ECTS na jednolitych studiach magisterskich.

  1. Bezpłatną, dodatkową pulę 30 punktów ECTS student, po złożeniu wniosku i otrzymaniu zgody dziekana/dyrektora instytutu, może wykorzystać:

- w ramach kształcenia na drugiej, dodatkowej specjalności,

- na wybranych, dodatkowych zajęciach,

- na wybranym, dodatkowym module,

- w ramach kursu lub innej formy oferowanej przez uczelnię,

- przy zmianie kierunku studiów, jeżeli wykorzystał już częściowo pulę punktów przeznaczonych dla określonego poziomu studiów,

- przy wznowieniu studiów (jeżeli student podjął przerwane studia przed rokiem akademickim 2011/2012 to otrzymuje pełny limit punktów ECTS przypisanych dla danego kierunku, jeżeli natomiast podjął studia w roku ak. 2011/2012 i następnych, to limit punktów ECTS zostaje pomniejszony o wartość uzyskanych przez studenta punktów ECTS przed skreśleniem, a w przypadku przekroczenia limitu przysługujących bezpłatnych punktów ECTS na kierunku, student będzie zobowiązany wnieść opłatę za dodatkowe punkty ECTS),

- przy przeniesieniu z innej uczelni (jeżeli student podjął studia przed rokiem akademickim 2011/2012 to otrzymuje pełny limit punktów ECTS przypisanych dla danego kierunku, jeżeli natomiast podjął studia w roku ak. 2011/2012 i następnych, to limit punktów ECTS zostaje pomniejszony o wartość uzyskanych przez studenta punktów ECTS w uczelni,
z której się przeniósł, a w przypadku przekroczenia limitu przysługujących bezpłatnych punktów ECTS na kierunku, student będzie zobowiązany wnieść opłatę za dodatkowe punkty ECTS),

- przy określeniu ewentualnych różnic programowych, wynikających z przeniesienia studenta z innej uczelni lub innego kierunku studiów, wznawiania studiów oraz powtarzania roku
(w przypadku przekroczenia limitu przysługujących bezpłatnych punktów ECTS na kierunku, student będzie zobowiązany wnieść opłatę za dodatkowe punkty ECTS).

  1. Punkty, o których mowa w pkt.1 nie mogą być wykorzystane przez studenta studiów stacjonarnych w uczelni publicznej do powtarzania określonych zajęć z powodu niezadowalających wyników w nauce (na podstawie art. 99 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo
    o szkolnictwie wyższym, uczelnia publiczna może pobierać opłaty za powtarzanie zajęć na podstawie umowy zawartej ze studentem).


UWAGI KOŃCOWE

        1. Sumowanie wykorzystanych punktów ECTS w ramach przyznanego każdemu studentowi limitu rozpoczyna się od roku akademickiego 2011/2012.

        2. W przypadku ewentualnych opłat związanych z przekroczeniem bezpłatnego limitu punktów ECTS student wnosi należną opłatę dopiero po wykorzystaniu limitu bezpłatnych punktów ECTS przypisanych do określonego poziomu kształcenia.

        3. Student ma prawo do złożenia udokumentowanego, zaopiniowanego przez kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej (Dziekana/Dyrektora Instytutu) wniosku do Rektora
          w sprawie umorzenia opłat za punkty przekraczające limit bezpłatnych punktów ECTS.

        4. Studenci posiadający nadwyżkę punktów ECTS proszeni są o pilny kontakt z Dziekanatem celem zweryfikowania odpłatności.

3



(ZAŁĄCZNIK NR 1) INFORMACJA O KANDYDACIE DO TYTUŁU HONOROWEGO
06112014 R INFORMACJA PRASOWA DARMOWE PARKOWANIE W CENTRUM POZNANIA!
07012020 R INFORMACJA PRASOWA MŁODZI MEDYCY GRAJĄ DLA WOŚP


Tags: edukacyjne dla, informacja, sprawie, opłat, usługi, edukacyjne, świadczone