INFORMACIJA ŽINIASKLAIDAI KLAIPĖDA 2012 M GRUODŽIO 5 D SEKLŪS

(OBRAZAC BROJ 2 – OBRAZAC ZAHTJEVA ZA PRISTUP INFORMACIJAMA
1 BAGAŽO VEŽIMO SĄLYGOS 1 BENDROJI INFORMACIJA MŪSŲ SKRYDŽIŲ
1 PRIEDAS MOKSLINĖS IŠVYKOS (STAŽUOTĖS) NUOTOLINIO RENGINIO APRAŠAS INFORMACIJA

1 PRIEDAS MOKSLO PROJEKTO APRAŠAS INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ PROJEKTO
2 FINANSŲ INVESTICIJŲ IR VERSLO KOMITETO NARIAMS INFORMACIJA APIE
2 KATALOG INFORMACIJA KOJE POSJEDUJE NADZIRE I KOJIMA RASPOLAŽE

ADDITIONAL ARTWEI EVENTS IN LITHUANIA

INFORMACIJA ŽINIASKLAIDAI

Klaipėda, 2012 m. gruodžio 5 d.

Seklūs tarpiniai vandenys jungia upių baseinus su jūrų priekrantėmis. Dažniausiai tai – marios (lagūnos) ir estuarijos arba sąsiauriai. Europos Vandens politika ir Europos Sąjungos Vandens direktyva nustato gaires upių baseinų tvarkymui, o jūrų priekrančių apsaugai ir tvarkymui yra skirta Europos Sąjungos jūrininkystės politika ir valstybių narių jūrų erdvės planavimo veiksmų planas. Tarpiniuose vandenyse abi šios vandentvarkos perspektyvos persidengia.

Baltijos jūroje yra keturi tarpinių vandenų telkiniai. Pažymėtina, kad visi jie yra Pietų Baltijoje ir kiekvieną jų dalijasi po dvi valstybes: Kuršių marios (Lietuva – Rusija), Aistmarės (Rusija – Lenkija), Ščecino (Oderio) marios (Lenkija – Vokietija) ir Zundo (Ėresūno) sąsiauris (Danija – Švedija).

Pietų Baltijos 2007-2013 m. Bendradarbiavimo programos iš dalies finansuojamas projektas ARTWEI (angl. Action for the Reinforcement of the Transitional Waters‘ Environmental Integrity, liet. Veiksmai stiprinantys tarpinių vandenų aplinkos integralumą) skirtas suderinti skirtingų Europos Sąjungos vandentvarkos dokumentų nuostatas ir praktiškai pritaikyti Pietų Baltijos tarpinių vandenų tvarkymui bei apsaugai.

Siekiant tokio sudėtingo projekto tikslo buvo svarbu užtikrinti glaudų bendradarbiavimą tarp svarbiausių organizacijų ir institucijų šešiose šalyse, kurios rūpinasi visų keturių Pietų Baltijos tarpinių vandenų aplinkos integralumu. Tai – mokslinių tyrimų institutai, savivaldos ir regioninės valdžios institucijos, nevyriausybinės organizacijos. Projekto tikslo buvo siekiama sukuriant ir stiprinant tarptautinį Pietų Baltijos tarpinių vandenų partnerystės tinklą, apimantį svarbiausius socialinius partnerius. Šis partnerystės tinklas grindžiamas Pietų Baltijos regione veikiančių Pakrančių ir jūrų sąjungos (EUCC) organizacijų tinklu.

Projektą koordinavo Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas. Kiti penki projekto partneriai: EUCC Baltijos biuras (Lietuva), EUCC–Vokietija, Jūrų žvejybos institutas (Lenkija), Ščecino universitetas (Lenkija), Pasaulio jūrų universitetas (Švedija). Projekte asocijuoto partnerio teisėmis taip pat dalyvauja Rusijos mokslų akademijos P.P. Širšovo Okeanologijos instituto Atlanto skyrius, įsikūręs Karaliaučiuje.

Projekto rezultatai Kuršių marių regione bus pristatyti viešame informaciniame renginyje, kuris vyks 2012 m. gruodžio 8 d., šeštadienį, 12 val. Šilutės rajono Mingės kaime, Stasio Petrošiaus kaimo turizmo sodyboje.

Renginio programa: Prof. Ramūno Povilansko, EUCC Baltijos biuro direktoriaus paskaita apie ARTWEI projekto tikslus ir svarbiausius rezultatus, atsakymai į klausimus ir neformalus bendravimas. Renginio trukmė – iki 15 val.

MALONIAI KVIEČIAME VISUS ŠILUTĖS RAJONO GYVENTOJUS, NEABEJINGUS KURŠIŲ MARIŲ IR NEMUNO DELTOS GAMTOS APSAUGAI.


2014%2004%20mazos%20vertes%20pirkimu%20informacija
25 STRATEGINIO PLANAVIMO METODIKOS 8 PRIEDAS KOORDINUOJANČIOS INSTITUCIJOS INFORMACIJA
4 INFORMACIJA APIE VĖŽAIČIŲ LOPŠELĮDARŽELĮ 2010–2011 M M 4


Tags: gruodžio 5, m. gruodžio, klaipėda, informacija, žiniasklaidai, seklūs, gruodžio