TAURAGĖS „AUŠROS“ PAGRINDINĖ MOKYKLA POPIETĖ SKIRTA „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS








TAURAGĖS „AUŠROS“ PAGRINDINĖ MOKYKLA




POPIETĖ SKIRTA: „Aušros“ pagrindinės mokyklos administracijai, mokytojams, valgyklos darbuotojoms ir techniniam personalui.





TEMA: „ŠVENTŲJŲ KALĖDŲ BELAUKIANT“





Renginį paruošė:


Tikybos vyr. mokytoja Jolanta Lunskienė


Muzikos vyr.mokytoja Jovita Straukienė















Tauragė

2011-12-19








Tauragės „Aušros“ pagrindinė mokykla

2011-12-19 d.

RENGINIO PROGRAMA


  1. BENDROSIOS NUOSTATOS: Šie ir kiekvieni metai ypatingi tuo, kad belaukdami Šv.Kalėdų turime laikotarpį – Adventą. Tai susikaupimo, pasninkavimo, nesilinksminimo laikotarpis. Adventinė popietė padeda labiau susikaupti ir pasiruošti sutinkant Šv. Kalėdas.



  1. RENGINIO TIKSLAS: Aptarti švenčių tikslą ir prasmę mūsų gyvenime. Atskleisti šventimo džiaugsmą ir vaisius. Ugdyti krikščioniškąsias vertybes.



  1. RENGINIO UŽDAVINYS: Atskleisti tikėjimo vertybes per liturginius pamąstymus, per giesmes, per eilėraščius ir vaidinimą. Aptarti sąvokų šventė ir šventimas prasmę.



  1. VADOVAS, VYKDYTOJAI: Tikybos vyr. mokytoja Jolanta Lunskienė, 5-10 kl. Mokiniai, muzikos vyr. mokytoja Jovita Straukienė, „Pop choras“ 4-7 kl.


  1. DALYVIAI: Tauragės Švč.Trejybės dekanato kunigas Karolis Petravičius, „Aušros“ pagr. mokyklos administracija, mokytojai, valgyklos darbuotojos, techninis personalas ir 5-10 kl. mokiniai.



  1. LAIKAS IR VIETA: Renginys vyko 2011-12-19 d. 13.00 val. „Aušros“ pagr. mokyklos aktų salėje..


  1. RENGINIO ĮGYVENDINIMO PRIEMONĖS: Adventinė popietė.



  1. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS: Adventinė popietė pavyko.Dvasinio peno gavo kiekvienas dalyvaves renginyje. Renginio tikslas įgyvendintas. Tikybos mokytoja Jolanta , muzikos mokytoja Jovita džiaugėsi pavykusiu renginiu. Tikybos mokytoja Marija kiekvienam mokytojui įteikė paruoštus Kalėdinius sveikinimus. Kunigas Karolis šiltais žodžiais pasveikino su artėjančiomis Šv. Kalėdomis .


  1. BENDRUOMENĖS INFORMAVIMAS: Vaizdinė DV medžiaga , nuotraukos , scenarijus ir trumpas aprašas ( tikybos kabinetui ir mokyklos pavad. A.Venckienei).












S C E N A R I J U S

Įžanga. / skaitovė Gintarė Šegždaitė 8 kl. / demonstruojamos skaidrės/.


I. Kalėdų šventė.

Gruodžio 25 diena daugeliui pasaulio žmonių yra viena svarbiausių metų švenčių, kuria simboliškai pažymimas Kūdikėlio Jėzaus gimimas. Kai kurios šiai dienai būdingos tradicijos beveik tokios pat įvairiose pasaulio šalyse: krikščionys Kalėdų dieną dalyvauja ypatingose šventinėse mišiose, keičiasi dovanomis, puošia namus specialiais simboliais.

„Seniausia“ kalėdinė istorija aprašyta Evangelijose pagal Luką ir Matą: pirmoje pasakojama, kaip Betliejaus miesto bandą prižiūrėjusiems piemenims apsireiškęs Viešpaties angelas Gabrielius pranešė džiugią žinią apie Kristaus gimimą; antroje – kaip trys išminčiai sekę paskui ryškią žvaigždę, kuri juos atvedusi pas šventą Kūdikį.

Kalėdų svarba pradėjo didėti nuo IV amžiaus vidurio, kai krikščionybė tapo oficialia Romos imperijos religija, ir antrojo tūkstantmečio pradžioje tapo svarbiausia religine Europos švente.

Kalėdų papročiai.

Tradicinės kalėdinės spalvos yra žalia ir raudona. Žalia reiškia gyvenimo tąsą per žiemą ir krikščionių tikėjimą amžinuoju gyvenimu Kristuje, o raudona – kraują, kurį išliejo nukryžiuotas Jėzus. Kalėdų vainikas, kaip ir amžinai žaliuojančios eglutės, simbolizuoja žiemą nugalinčio gyvenimo jėgą.

Daugeliui krikščionių Kalėdų laikotarpis prasideda artimiausią sekmadienį po lapkričio 30 dienos (Šv. Andriejaus, vieno iš dvylikos Kristaus apaštalų, šventės). Tą sekmadienį prasideda Adventas ( šis žodis reiškia „atėjimą“), keturių savaičių laikotarpis, kurio metu krikščionys rengiasi Kūdikėlio gimimui.

Kalėdų laikotarpiu daugelyje bažnyčių būna paruošiamos prakartėlės – Jėzaus gimimą vaizduojančios scenelės su ėdžiose gulinčio Kūdikėlio Jėzaus, besimeldžiančių Marijos ir Juozapo, išminčių, angelų, piemenų ir gyvulėlių figūromis.

Daugeliui krikščionių Kalėdų kulminacija – vidurnakčio mišios ar kitos pamaldos, kurių metu giedamos Kalėdų giesmės ir klausomasi skaitinių iš evangelijų pagal Luką ir Matą, o pamokslininkai bei kunigai kalba apie Kristaus atėjimą ir taiką bei supratimą tarp žmonių.

Kalėdų laikotarpis baigiasi Trijų karalių švente sausio 6 dieną. Vakarų krikščioniškose bažnyčiose Trijų karalių šventė pažymi Išminčių atėjimą pas Kūdikėlį Jėzų, o Rytų krikščiony šią dieną švenčia Jėzaus krikštą.


II. / skaitovė Gintarė Šegždaitė 8 kl./ : Dabar kviečiu pažiūrėti Kalėdinės programos.


/ Uždanga atitraukiama, vaikai kurie deklamuoja eiles įeina su degančiomis žvakutėmis ir sėdasi ant laiptų kairėje scenos pusėje; vaikai – Angelai stovi scenos dešinėje pusėje; vaikai – piemenėliai sėdi scenoje prie laužo; vaikai - Marija, Juozapas sėdi scenos dešinėje /paruošta prakartėlė/; vaikų choras – taip pat su degančiomis žvakutėmis sėdasi ant laiptų tarp degančių žvakučių; vaikai – Trys karaliai stovi už uždangos./.


1. Giesmelė: „Tyli naktis“. /Erika ir Ernesta groja gitara/.

8 kl. Erika Jurkšaitė, Ernesta Ralytė, Eglė Pociūtė, Deimantė Jakaitė

2. Eilėraštis: „Prie Kūčių stalo“.

10 kl. Ieva Marozaitė, Santa Dykmonaitė

3. Eilėraštis: „Šventos Kalėdos“.

8 kl. Gintarė Šegždaitė . /Ieva groja fleita/

4. Giesmelė: „Šventoji naktis“.

5- 10 kl. mergaičių ansamblis


  1. Eilėraštis: „Uždekim žvakutę širdy“.

9 kl. Gytis Abromas, Žydrūnė Muniūtė, Ernestas Genys

6. Eilėraštis: „Kalėdinė eglutė“.

6 kl. Audrius Kalkovas, Evelina Kuizinaitė, 7 kl. Gabrielė Klyšmontaitė.


III. Vaidinimas: „Šventų Kalėdų naktis“.

/ Veikėjai: pranašas, 5 Angelai, 5 piemenėliai, Marija, Juozapas, 3 karaliai, 2 vaikai/


Angelai: 1- Vitalija Juškevičiūte 5 kl

2 - Aušra Zaikauskaitė 5 kl.

3 - Deimantė Samoškaitė 5 kl.

4 – Eglė Eitutytė 5 kl.

5 – Justina Tarašiukaitė 5 kl.

Piemenėliai: 1 – Deividas Kalkovas 6 kl.

2 – Monika Jurgilaitė 6 kl.

3 – Robertas Šlimas 7 kl.

4 – Roberta Liorančaitė 7 kl.

5 Erikas Eisinas 7 kl.

Marija: Ingrida Lauciutė 9 kl.

Juozapas: Aivaras Latoža 9 kl.

3 Karaliai: Dainius Remeikis 8 kl., Rokas Riminis 8 kl., Vytautas Kinas 8 kl.

2 Vaikai: Viktorija Petraitytė 6 kl., Soneta Blankutė 6 kl.


IV. / Pasibaigus vaidinimui: Visi sustoja gieda giesmę „Sveikas Jėzau, gimusis“. Erika, Ernesta, Deimantė, Santa – groja gitara/.


V. Baigiamasis žodis. / tikybos vyr. mokytoja Jolanta/.

„Koks nuostabus mūsų Dievas! Jis atėjo į pasaulį, kuris jo nepažino, kad atpirktų tautą, kuri jo nepriėmė .“(Jn 1,10-11). Netgi gimęs Visatos Viešpats nebuvo kaip derėjo priimtas. Jis neatėjo į šį pasaulį apsuptas puikių dovanų, nebuvo aptarnautas žymių gydytojų, netgi nebuvo suvystytas į švelnučius vystyklus. Jėzus gimė skurde, gyvulių tvartelyje, tai parodė Jėzaus paprastumą, neturtą.

Tačiau Jėzui buvo duota tai, ką Dievas labiausia brangina, - Meilė.

Kodėl Tėvas paruošė prastą aplinką Jėzui?. Jėzų supantis didžiulis skurdas atskleidžia ribą iki kurios Jis eis, kad išgelbėtų žmoniją. Be to paprasta Jėzaus gimimo vieta taip pat mums nori šį tą pasakyti: be Jo mes esame vargšai – apleisti ir pasiklydę.

Nusižemindami prieš Jo ėdžias, priimkime Jėzų į savo širdį su meile.

Pakelkime akis į dangų. Matykime ir tikėkime. Jau atėjo Tasai, kuris buvo pažadėtas.

Dievo vaikai, giedokime džiaugsmo giesmę!


/ Visi atsistoja, užsidega šaltas ugneles, žvakutes; giedame giesmę: „Džiaugsmingų Kalėdų“/.


VI. Pabaiga. / Suteikiamas žodis kunigui Karoliui/

Kung. Karolis pasveikina su artėjančiomis Šv. Kalėdomis. Dovanoja gražias, šiltas giesmes.


Paruošė: Tikybos vyr. mokytoja Jolanta Lunskienė





PANAUDOTA LITERATŪRA


  1. Šventasis Raštas –NT. Vilnius 1992 .

  2. s.Birutė Briliūtė. l kl.vadovėlis „Dievas mane myli“ – 48 psl.

  3. Irena Želvienė. Eilėraščių rinkinys „Nuskendo mėlynas dangus“. Kaunas 1996.

  4. Liturginis giesmynas.

5






Tags: „aušros“ pagrindinė, val. „aušros“, „aušros“, tauragės, popietė, mokykla, pagrindinės, mokyklos, skirta, pagrindinė