2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

11 PATVIRTINTA LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2010 M SAUSIO
12 PATVIRTINTA KĖDAINIŲ KULTŪROS CENTRO DIREKTORIAUS 2015 M SAUSIO
12 PATVIRTINTA ORGANIZACINIO KOMITETO 2005 M SAUSIO 27 D

12 PATVIRTINTA ŠIAULIŲ LOGOPEDINĖS MOKYKLOS DIREKTORIAUS 2020 M SAUSIO
2 PATVIRTINTA NACIONALINĖS TEISMŲ ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2014 M SAUSIO
2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

3 ciklas





2013 m. sausio 1d. prasidėjo trečiasis struktūrinio dialogo ciklas, kuriam pirmininkauja Airija, Lietuva ir Graikija. Bendra „trejeto“ prioritetinė teminė sritis yra socialinė įtrauktis. Kiekviena pirmininkaujanti šalis pasirinko specialiuosius prioritetus:



Lietuvai ruošiantis pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai, siekiama išsiaiškinti jaunų žmonių socialinės įtraukties padėtį Lietuvoje. Savivaldybėse buvo atlikta jaunų žmonių apklausa, kuria siekiama išsiaiškinti priežastis dėl kurių jauni asmenys nedirba, nesimoko ir nedalyvauja jokiose mokymų programose bei nustatyti galimas priemones esamai situacijai keisti. Čia galite susipažinti su atliktos apklausos rezultatais.



Siekiant išsiaiškinti esamą padėtį ir priežastis Lietuvoje, jaunimo reikalų koordinatoriai 28 savivaldybėse (Varėnos, Utenos, Šilalės, Raseinių, Ukmergės, Kupiškio, Rokiškio, Šiaulių, Kauno, Pasvalio, Akmenės, Šalčininkų, Birštono, Radviliškio, Panevėžio, Anykščių, Kretingos, Pakruojo, Kėdainių, Lazdijų, Telšių, Alytaus, Kazlų Rūdos, Šilutės, Klaipėdos, Jurbarko, Marijampolės, Biržų) apklausė 147 jaunus asmenis (nuo 14 iki 29 m.), kurie šiuo metu nedirba, nesimoko ir nedalyvauja jokiose mokymų programose, kurios suteikia darbui reikalingų profesinių įgūdžių.



Anketoje buvo klausiama dėl kokių priežasčių šiuo metu asmuo nesimoko, nedirba, nedalyvauja mokymuose, ką norėtų keisti ir ar gauna pakankamai informacijos, pagalbos bei paramos.



1. Į anketos klausimus atsakė 147 jauni asmenys nuo 14 (jauniausias buvo 17 metų) iki 29 metų, iš jų 49 % moterų ir 51 % vyrų.



2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

1 Lentelė: Lytis.



2. 40% respondentų turėjo vidurinį išsilavinimą, 24% pagrindinį, 17% aukštąjį, , 4% respondentų pažymėjo turintys nebaigtą pagrindinį išsilavinimą, 5% nurodė turintys profesinį išsilavinimą ir 2% atsakė jog lankė specialiąją mokyklą.



2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

2 Lentelė: Išsilavinimas.



3. 44% apklaustų jaunų asmenų, priežastis dėl kurių yra tokioje situacijoje, kad nesimoko, nedirba ir nedalyvauja mokymuose, įvardijo tai jog, neranda darbo. 25% teigė nerandantys darbo pagal specialybę, 17% atsakė jog neturi finansinių galimybių dalyvauti mokymuose. 14% respondentų teigė norintys padaryti pertrauką ir suvokti ko nori gyvenime.12% pažymėjo atsakymą „Dirbu nelegaliai“, 6% pasirinko atsakymą „Kita“ ir nurodė jog augina vaiką ar bando pradėti savo verslą. 8% atsakiusiųjų pažymėjo jog prastai sekasi mokytis todėl nelanko mokyklos, 8% jog turi sveikatos sutrikimų, negalią. 6% respondentų atsakė jog metė mokslus, nes nusibodo mokytis. Galimą atsakymo variantą „Man neapsimoka dirbti, nes pašalpos didesnės nei galimas atlyginimas“ pažymėjo 6%. Taip pat 6% pažymėjo jog prižiūri globos reikalaujančius artimuosius. 3% respondentų atsakė jog šiuo metu užsiima savanoriška veikla, o 2% pasirinko atsakymą „Dėl tradicijų mūsų kultūroje/šeimoje“.



2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

3 Lentelė: Dėl kokių priežasčių Jūs esate tokioje situacijoje, kai niekur nesimokote, nedirbate ir nedalyvaujate mokymuose?



4. 85% apklaustųjų norėtų keisti esamą situaciją. 15% teigė esantys patenkinti esama padėtimi.



2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

4 Lentelė: Ar Jūs šiuo metu norėtumėte keisti esamą situaciją?



5. 82% respondentų atsakė jog artimiausiu metu norėtų susirasti darbą, 19% norėtų mokytis, o 14% atsakė jog norėtų imtis kitų veiksmų tokių kaip užsiimti savanoriška veikla, keliauti, išvykti dirbti į užsienį, tęsti mokslus pagal specialybę, pradėti savo verslą ar derinti darbą ir mokslus.

2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

5 Lentelė: Ką norėtumėte daryti artimiausiu metu?



6. 34% respondentų atsakė nenorintys nieko keisti, nes yra susitaikę su esama situacija. 33% atsakė jog nesiima jokių veiksmų, nes planuoja išvykti iš Lietuvos. 20% teigė nerandantys pagalbos, 14% yra patenkinti esama situacija, nes užsiima savirealizacija, o 6% atsakė jog jiems neapsimoka dirbti, nes gaunamos pašalpos didesnės nei atlyginimas už darbą.



2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

6 Lentelė: Priežastys, dėl kurių nenori nieko keisti.



7. 64% pagalbos, informacijos ir paramos gauna iš šeimos, 47% iš draugų, 47% darbo biržos, 42% interneto, pažįstamų, 10% socialinės rūpybos skyriaus, 8% socialinių darbuotojų , 6% jaunimo reikalų koordinatorių, 3% jaunimo darbo centrų, 2% nevyriausybinių organizacijų, 1% konsultantų verslumo, verslo steigimo klausimais, 2% švietimo įstaigų , 1% profesinio orientavimo specialistų.

2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

7 Lentelė: Daugiausia pagalbos, paramos, informacijos gaunu iš:



8. 60% apklaustųjų teigė jog kreipęsi į valstybinę įstaigą pagalbos ar konsultacijos, gavo visą reikiamą informaciją. 25% nurodė, kad juos išklausė, tačiau įstaiga niekuo padėti negalėjo. 14% buvo nukreipti kitur, kur paslauga buvo suteikta. 8% kurie kreipėsi pagalbos įstaigoje jautėsi nepageidaujami, 3% sulaukė atsakymo jog klausimas kuriuo kreipiasi ne tos įstaigos kompetencija ir toliau jiems nebuvo padėta. 10% respondentų pasirinko atsakymą „Kita“ ir įrašė jog pagalbos neieškojo.

2013 M SAUSIO 1D PRASIDĖJO TREČIASIS STRUKTŪRINIO DIALOGO CIKLAS

8 Lentelė: Jeigu Jūs esate kada nors kreipęsis į valstybinę įstaigą (pvz. Darbo biržą, socialinės rūpybos skyrių ir pan.) ieškodami pagalbos, konsultacijos ir pan.:



Į klausimą, kokios pagalbos, informacijos, konsultacijos jiems reikėtų, kad galėtų keisti savo situaciją respondentai pateikė atsakymus jog reikia daugiau ir lengviau prieinamos informacijos apie laisvas darbo vietas, informacijos apie verslo kūrimą, asmens, kuris galėtų suteikti daugiau informacijos apie įsidarbinimą užsienyje, pagalbos įsidarbinant, daugiau darbo vietų, kur jauni žmonės galėtų save realizuoti ir įgyti praktikos, karjeros konsultanto pagalbos ar nemokamų persikvalifikavimo kursų.


2018 M SAUSIO 15 D ĮVYKUSIŲ RINKIMŲ Į PABĖGĖLIŲ
26 PATVIRTINTA MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2015 M SAUSIO
3 DEKRETAS DĖL APDOVANOJIMO SAUSIO 13OSIOS ATMINIMO MEDALIU 2010


Tags: dialogo, ciklas, prasidėjo, struktūrinio, sausio, trečiasis