ZAŁĄCZNIK NR 8 DO SIWZ OPIS RZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1

0 Europejski Komitet pl Załącznik do
Załącznik nr 1 (imię i Nazwisko)
c Entrum Badawcze pob Cyberbezpieczeństwo i Analiza Danych Załącznik

jak Dosłać Załączniki do Wysłanego Wniosku o Świadczenie z
Krajowa Rada Izby Architektów Kodeks Etyki Zawodowej Architektów Załącznik
Numer Sprawy Zzp2380612015 Załącznik nr 101 do Siwz –


Załącznik nr 8 do SIWZ



OPIS RZEDMIOTU ZAMÓWIENIA



  1. Przedmiotem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest usługa odbioru transportu i utylizacji odpadów kuchennych.

( CPV -90511000-2) zgodnie z poniższym wykazem:

Odpady kuchenne ulegające biodegradacji kod 20 01 08 wg Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014 r. w sprawie katalogu odpadów ( Dz. U. z 29 grudnia 2014 r. Poz. 1923).

Wymienione odpady kuchenne stanowią pozostałości po posiłkach wydawanych konsumentom oraz po produkcji kuchennej w niżej wymienionych punktach będących również punktami ich odbioru.

  1. Miejsca odbioru:

I Grupa Zabezpieczenia SZCZECIN

Stołówka wojskowa przy JW 4057 ul . Ku Słońcu 33 A 70-907 Szczecin

II Grupa Zabezpieczenia Stargard

III Grupa Zabezpieczenia Szczecin Podjuchy

IV Grupa Zabezpieczenia Choszczno

Ewentualnie w czasie ćwiczeń mogą dojść dodatkowe punkty odbioru odpadów.

V Punkty doraźne odbioru odpadów:

  1. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu niewykorzystania całości środków przewidzianych na realizację usługi będącej przedmiotem umowy.

  2. W ramach zamówienia wykonawca dokonywać będzie odbioru transportu i utylizacji odpadów własnym środkiem transportu oraz dodatkowo zapewni (użyczając zamawiającemu nieodpłatnie) odpowiednie pojemniki na ich gromadzenie i przechowywanie.

Użyczone pojemniki powinny być sprawne technicznie, ze szczególnym uwzględnieniem ich szczelnego zamknięcia. Pojemniki powinny być na kółkach celem ułatwienia ich transportu o maksymalnej pojemności do 80 lit.

  1. Odpady pokonsumpcyjne muszą być gromadzone i przewożone w hermetycznych opakowaniach lub zakrytych, zabezpieczonych przed wyciekami pojemnikach lub pojazdach.

  2. Pojazdy i pojemniki wielokrotnego użytku, a także wszystkie pozostałe elementy wyposażenia lub sprzęt wielokrotnego użytku, który styka się z produktami ubocznymi pochodzenia zwierzęcego lub produktami przetworzonymi, muszą:

a) zostać wyczyszczone, wymyte i zdezynfekowane po każdym użyciu;

b) być utrzymywane w czystości

c) być czyste i suche przed użyciem.

Pojemniki muszą zostać przeznaczone do przewozu określonego produktu w zakresie niezbędnym do uniknięcia zakażeń wzajemnych.

  1. Odbiór odpadów odbywać się będzie z częstotliwością:

- 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek, ) w godz. od 9.00 do 14.00

- w przypadku, gdy w dniu opróżniania lub odbioru pojemników występuje dzień wolny od pracy, należy usługę wykonać w terminie przed dniem wolnym , tak aby nie dochodziło do przepełnienia pojemników.

  1. Przekazanie odpadów odbywać się będzie na podstawie karty przekazania odpadów (zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 grudnia 2014 r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów).

  2. Dokładna ilość odbieranych odpadów pokonsumpcyjnych zostanie każdorazowo określona w trakcie ich odbioru w wyniku ważenia. Wagi do ważenia zabezpieczy wykonawca (Wagi muszą być zalegalizowane).

  3. Oferent musi posiadać :

  1. aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

  2. oświadczenie wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016r. poz 716);

  3. zezwolenie właściwego organu Inspekcji Weterynaryjnej na prowadzenie działalności w zakresie zbierania oraz transportu odpadów ustawy z dnia z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 21) lub wpisu do rejestru zgodnie z art. 233 ustawy o odpadach z dnia z dnia 14 grudnia 2012 r. - nie dotyczy posiadacza odpadów, który prowadzi łącznie odzysk lub unieszkodliwianie odpadów oraz ich zbieranie i transport, a właściwy organ wydając zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów uwzględnił dodatkowo wymagania przewidziane dla zezwolenia na zbieranie i transport odpadów.

  4. decyzji na prowadzenie działalności w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów (dotyczy podmiotów które prowadzą odzysk lub unieszkodliwianie odpadów). Nie dopuszcza się składania ofert częściowych.

  5. W przypadku kiedy Wykonawca przekazuje odpad do odzysku lub unieszkodliwiania, oświadczenie że posiada aktualną umowę lub umowę przedwstępną zawartą z zakładem posiadającym wymagane przepisami prawa decyzje na prowadzenie działalności w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, w tym o kodzie 20 01 08 (w dniu podpisania umowy).

  6. wpis do rejestru w gminie, na terenie której zamierza odbierać odpady komunalne od właściciela nieruchomości /art. 9b
    ust. 1,2; art. 9c ustawy z dnia 03.02.2016 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2016, poz. 250).





Szef Służby Żywnościowej

kpt. Marek BOĆKOWSKI

3



Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Załącznik nr 1 Spółka z oo
Umowa Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych Załącznik nr 7 dot
Wzór – Załącznik nr 2 do Siwz Oferta Wykonawcy


Tags: rzedmiotu zamówienia, załącznik, zamówienia, rzedmiotu