5 INFORMACJE O PRACY ZESPOŁU SZKÓŁ IM ŚW RODZINY

01092016 S168 DOSTAWY DODATKOWE INFORMACJE
1 WSTĘPNE INFORMACJE WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA PEWNE
10022017 S29 DOSTAWY DODATKOWE INFORMACJE

1242_informacje-dodatkowe-do-pomocy-de-minimis
47 INFORMACJE O CZYNNIKACH SZKODLIWYCH I NIEBEZPIECZNYCH W ŚRODOWISKU
5 INFORMACJE O PRACY ZESPOŁU SZKÓŁ IM ŚW RODZINY

PODSUMOWANIE PRACY ZESPOŁU SZKÓL W LUTCZY

5


INFORMACJE O PRACY ZESPOŁU SZKÓŁ im. ŚW. RODZINY
W LUTCZY

ZA I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


W skład zespołu szkół wchodzą:

- Przedszkole liczące 39 dzieci,

Łącznie do Zespołu Szkół w I semestrze roku szk. 2019/2020 uczęszcza 213 uczniów. Jeśli nie uwzględniać oddziałów gimnazjalnych z roku ubiegłego, jest to o 10 więcej niż
w roku szkolnym 2018/19. Kadrę nauczycielską stanowi łącznie
z dyrektorem i wicedyrektorem ds. przedszkola 30 nauczycieli oraz pedagog szkolny.

W szkole podstawowej oraz oddziałach gimnazjalnych, zgodnie z ramowym planem nauczania prowadzone jest nauczanie języka angielskiego oraz w zmniejszonym wymiarze języka niemieckiego. W klasach przewidzianych rozporządzeniem prowadzone jest nauczanie przedmiotu " Wychowanie do życia w rodzinie". W szkole podstawowej zajęcia realizowane są na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 VIII 1999 r. (Dz. U. 1999/67/756, 2001/79/845, 2002/121/1037, 2009/131/1079, 2012/300) w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Zajęcia dodatkowe w postaci zajęć wyrównawczych, rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, sportowych, kół zainteresowań przygotowania do sprawdzianu, egzaminu czy konkursów prowadzone były przez nauczycieli zgodnie z przydziałem; odpowiednio z puli godzin przeznaczonych przez organ prowadzący, godzin do dyspozycji dyrektora oraz nieodpłatnie przez nauczycieli, w zależności od potrzeb i zainteresowań uczniów.

Spośród nauczycieli na drodze awansu zawodowego znajdują się:

Rozpoczęcie stażu na nauczyciela kontraktowego - Natalia Wnęk.

Kontynuacja stażu na nauczyciela mianowanego – Magdalena Piwowar, Marzena Bobek – Śnieżek, Magda Ćwian, Małgorzata Nogaj. Kontynuacja stażu na nauczyciela dyplomowanego – Martyna Leszczak.











Szkoła Podstawowa - dydaktyka.

Na pierwszym etapie w kl. I - III za wyjątkiem religii i j. angielskiego zajęcia prowadzone są w systemie zintegrowanym przez jednego nauczyciela, klasyfikacja semestralna odbyła się na podstawie oceny opisowej, wszyscy uczniowie zostali sklasyfikowani. Uczniowie wszystkich klas realizują podstawę programową według ramowego planu nauczania.

5 INFORMACJE O PRACY ZESPOŁU SZKÓŁ IM ŚW RODZINY

Analizując wyniki otrzymane przez uczniów na drugim etapie dla kl. IV - VIII należy stwierdzić, że:

  1. Pomimo znacznej różnicy w ilości opuszczonych lekcji nieznacznie tylko zmienił się procentowy poziom obecności w porównaniu do analogicznego okresu roku szkolnego 2018/19:

- frekwencja w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/19 wynosiła 94,07% - obecnie 94,37. Średnio na ucznia z klas IV-VIII przypada 38 godzin co w przybliżeniu oznacza ok. 6 dni nieobecności. W ubiegłym roku było to odpowiednio 18 godzin co w przybliżeniu oznaczało ok. 3 dni nieobecności. Podobna 93,72 frekwencja dotyczy uczniów klas 0-III, dla których nie jest liczona liczba opuszczonych godzin.

  1. W porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku szkolnego n średnia ocen utrzymała się niemal na tym samym poziomie: w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/19 średnia dla klas IV - VII wynosiła 4,148 obecnie 4,140.
    Liderem okazała się klasa IV, drugie miejsce zajęła klasa VI trzecie klasa V, czwarte kl. VII a, piąte klasa VIII i szóste klasa VII b.

Dziewięciu uczniów szkoły podstawowej brało udział w 4 konkursach, organizowanych przez KO w Rzeszowie. Niestety bez efektów.


Na koniec I semestru, za naukę i zachowanie wyróżniono 52 uczniów tj. o 6 więcej niż
w roku poprzednim. Za frekwencję wyróżniono 47 osób. (w poprzednim 50 ). Stypendium za naukę pobierało 18 uczniów ( w poprzednim 23).

W szkole poważnych problemów wychowawczych nie notuje się, z analizy ocen
z zachowania wynika, że uczniów z zachowaniem poprawnym jest 2, z zachowaniem nieodpowiednim 0 i z nagannym 1 .

Problemem dla nauczycieli są, uczniowie, którzy wymagają dużego wysiłku ze strony uczących. Szczególnie trudny jest przypadek ucznia klasy czwartej. Przypadek ten został szczegółowo opisany przez wychowawczynię. U części uczniów utrzymuje się tendencja braku motywacji do nauki i lekceważenie obowiązków ucznia związanych
z przygotowaniem do zajęć lekcyjnych oraz odrabianiem prac domowych.

Opieka medyczna sprawowana jest jeden raz w tygodniu przez higienistkę
szkolną.


Wychowanie – Zespół Szkół


W sferze wychowawczej można zauważyć, że są uczniowie chętni do pracy
w szkole, biorą udział w uroczystościach szkolnych, podejmują prace w organizacjach uczniowskich.

Należy podkreślić bardzo dobrą współpracę z radami rodziców oraz z rodzicami. Jednak brak jest wyraźnego wsparcia szkoły przez część rodziców co do należytego wypełniania obowiązków przez młodzież. Część rodziców nie motywuje silnie swoich dzieci do nauki, obowiązków, nie odczuwając takiej potrzeby. Nadal utrzymuje się negatywna tendencja dotycząca niewielkiej ilości czasu poświęcanego na naukę własną w domu. Do rzadkości należą zachowania związane z przemocą fizyczną czy psychiczną. Są to sporadyczne przypadki, na które właściwie reagują wychowawcy. Kilku uczniów objętych jest szczególną opieką wychowawców , niektórzy korzystali z pomocy pedagoga.

Uczniowie zespołu szkół uczestniczyli w wielu doniosłych wydarzeniach, spośród których należy:


Opieka dotycząca całego zespołu szkół.

  1. Sprawowana opieka w czasie zajęć i przerw jak i wycieczek jest ze strony nauczycieli prawidłowa.

  2. Na terenie szkoły nie zanotowano groźniejszych wypadków. Najpoważniejsze to oraz stłuczenia, skręcenia. Wszystkie zdarzenia miały miejsce podczas lekcji wychowania fizycznego. Również podczas wyjazdu na narty nie doszło do żadnego urazu.

  3. W I semestrze wszyscy chętni uczniowie codziennie otrzymywali kubek gorącej herbaty.

  4. Z funduszy GOPS w Niebylcu 18 uczniów otrzymuje codziennie ciepły posiłek.

Ogólne podsumowanie zadań z planu nadzoru pedagogicznego.

Nadzór pedagogiczny prowadzony był zgodnie z rozporządzeniem z dnia
25 sierpnia 2017 roku. Realizacja nadzoru odbywała się zgodnie
z planem nadzoru pedagogicznego na rok szkolny 2019/2020.

W ramach nadzoru realizowano:

  1. Ewaluacja wewnętrzna – w trakcie ewaluacji jest zagadnienie: „Identyfikacja barier we wdrażaniu nowej podstawy programowej” oraz „Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich”.

Kontrola - W I semestrze na bieżąco monitorowane było wdrażanie oraz realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego poprzez kontrolę zgodności zapisów w e - dzienniku, z podstawą programową.
W pierwszym semestrze dokonano:

Poprzez próbne egzaminy oraz zaplanowane badania sprawdzano stopień wdrażania podstawy oraz nabywanie kompetencji kluczowych u uczniów. Obszerne analizy wyników oraz sprawozdania nauczycieli znajdują się w dokumentacji szkoły. Dokonano szczegółowej oceny efektów działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły. Zgodnie z planem nadzoru, dokonano dwóch obserwacji lekcji. Szczególną uwagę zwrócono na:
- stosowanie różnorodnych form, metod, środków dydaktycznych podnoszących efektywność procesu nauczania - uczenia, technologie TIK,

- umiejętność indywidualizacji nauczania

- formy oceniania i sposób uzasadniania oceny

- aktywne metody w procesie dydaktycznym, kształcenie kreatywności i innowacyjności
u uczniów.



Wspomaganie – Przeprowadzono konferencję szkoleniową:

  1. Zakładowy Fundusz Socjalny w świetle nowych przepisów.

  2. Zmiany w planowaniu WDN.


Antoni Baszak


513-14-17%20Podstawowe%20informacje%20dla%20kandydata%20na%20dawce%20komorek%20krwiotworczych
6 NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRACY DYPLOMOWEJ 1 TYP I
A INFORMACJE OGÓLNE WYPEŁNIA ZESPÓŁ KIERUNKU NAZWA MODUŁU (BLOKU


Tags: informacje o, szkół, pracy, rodziny, informacje, zespołu