INSTRUKCJA PRAC SPOŁECZNIE UŻYTECZNYCH 1 JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA ZOBOWIĄZANA JEST

GUS – APLIKACJA UBYTKI INSTRUKCJA INSTALACJI UWAGI
INSTRUKCJA OBS UGI PROGRAMU THETA MUSIC COMPOSER V
INSTRUKCJA OBSŁUGI PILOT DO 2

14 K AMERA KOMPAKTOWA DAYNIGHT·INSTRUKCJA OBSŁUGI DS2CC1197P INSTRUKCJA OBSŁUGI
15 NDAP DKN PRZYKŁADOWA INSTRUKCJA W SPRAWIE ORGANIZACJI I
2017OP… INSTRUKCJA ROZLICZENIA KOŃCOWEGO DOTACJI ZE ŚRODKÓW WFOŚIGW W

Jednostka organizacyjna zobowiązana jest do:

INSTRUKCJA PRAC SPOŁECZNIE UŻYTECZNYCH


  1. Jednostka organizacyjna zobowiązana jest do przyjęcia skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy, zwany dalej PUP, osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku w celu wykonywania prac społecznie użytecznych.


  1. Osoba bezrobotna może wykonywać prace społecznie użyteczne tylko w terminie wskazanym przez jednostkę na Skierowaniu- do wykonywania prac społecznie użytecznych.


  1. Jednostka organizacyjna, w której wykonywane są prace społecznie użyteczne zobowiązana jest do zapewnienia skierowanym przez PUP osobom bezrobotnym bezpiecznych i higienicznych warunków wykonywania pracy oraz przestrzegania przepisów prawa pracy dotyczących zatrudniania kobiet przy pracach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia.

  2. Jednostka organizacyjna zobowiązana jest do zapoznania bezrobotnego z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz p. poż. (druk: Oświadczenie osoby skierowanej do wykonywania prac społecznie użytecznych o zaznajomieniu się z warunkami BHP).


  1. Jednostka organizacyjna zobowiązana jest do pouczenia osoby bezrobotnej skierowanej do wykonywania prac społecznie użytecznych o konieczności informowania jednostki o utracie statusu osoby bezrobotnej oraz, że świadczenia pieniężne pobrane nie zgodnie z prawem podlegają zwrotowi (druk: Oświadczenie osoby skierowanej do wykonywania prac społecznie użytecznych o konieczności informowania o zmianach mających wpływ na wypłatę świadczeń za prace społecznie użyteczne).


  1. Jednostka organizacyjna zobowiązana jest do pouczenia osoby bezrobotnej skierowanej do wykonywania prac społecznie użytecznych o konieczności przestrzegania ustalonego w miejscu wykonywania pracy społecznie użytecznej porządku i dyscypliny (druk: Oświadczenie osoby skierowanej do wykonywania prac społecznie użytecznych o zaznajomieniu się z warunkami BHP).


  1. Jednostka organizacyjna, w której odbywają się prace społecznie użyteczne zobowiązana jest zaopatrzyć osobę bezrobotną skierowaną do prac społecznie użytecznych w odzież ochronną i narzędzia pracy.



  1. Jednostka organizacyjna, w której odbywają się prace społecznie użyteczne zobowiązana jest wyznaczyć osobę, która będzie nadzorowała pracę osób bezrobotnych skierowanych przez PUP i przekazać tą informację do Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku (druk: Oświadczenie jednostki organizacyjnej o zapoznaniu się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi prac społecznie użytecznych).


  1. Jednostka organizacyjna, w której odbywają się prace społecznie użyteczne zobowiązana jest do przestrzegania tygodniowej normy 10 godzin czasu pracy dla osób wykonujących prace społecznie użyteczne.


  1. Jednostka organizacyjna, w której odbywają się prace społecznie użyteczne zobowiązana jest powiadomić pisemnie w ciągu 5 dni Wydział Rozwoju Społecznego oraz Powiatowy Urząd Pracy, o niestawieniu się do pracy bądź o niezdolności do pracy w wyniku choroby osoby bezrobotnej skierowanej do wykonywania prac społecznie użytecznych.


  1. Jednostka organizacyjna, w której odbywają się prace społecznie użyteczne zobowiązana jest do prowadzenia ewidencji czasu pracy osoby bezrobotnej (druki: Karta ewidencji czasu pracy osoby bezrobotnej oraz Ewidencja wykonywania prac społecznie użytecznych).


  1. Jednostka organizacyjna, w której odbywają się prace społecznie użyteczne zobowiązana jest do wypłacania osobom bezrobotnym świadczeń z tytułu prac społecznie użytecznych w okresach miesięcznych z dołu w wysokości 8,10 zł za każdą przepracowaną godzinę pracy oraz przekazania bezrobotnym na ich wniosek
    w terminie 7 dni (art.217.§1 KPA)
    zaświadczenia o wysokości osiągniętego przychodu w danym miesiącu (druk: Zaświadczenie o wysokości osiągniętego przychodu w miesiącu 2015r. z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych).


  1. Jednostka organizacyjna, w której odbywają się prace społecznie użyteczne zobowiązana jest do sporządzania co miesiąc wniosku o refundację 60% świadczeń pieniężnych wypłaconym bezrobotnym (druk: Wniosek o refundację kwoty świadczeń pieniężnych wypłaconych bezrobotnemu z tyt. wykonywania prac społecznie użytecznych) oraz przekazania go do 5-go każdego miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczy wraz z kopią listy wypłaconych świadczeń (druk: Lista świadczeń wypłaconych bezrobotnym bez prawa do zasiłku za wykonane prace społecznie użyteczne); kopią ewidencji wykonywania prac społecznie użytecznych w danym miesiącu (druk: Ewidencja wykonywania prac społecznie użytecznych), kartami ewidencji czasu pracy (druk: Karta ewidencji czasu pracy) w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych oraz kopią zwolnień lekarskich do Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku (wszystkie kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem).


  1. Jednostka organizacyjna, w której odbywają się prace społecznie użyteczne zobowiązana jest zabezpieczyć we własnym zakresie kwotę 60% świadczeń pieniężnych przeznaczonych na wypłaty dla osób wykonujących prace społecznie użyteczne, które zostaną zrefundowane z Funduszu Pracy. Refundacja w/w kwoty następuje w terminie 30 dni na podstawie zbiorczego wniosku o refundację wszystkich jednostek organizacyjnych, w których odbywają się prace społecznie użyteczne, złożonego przez Urząd Miejski w Powiatowym Urzędzie Pracy. Urząd Miejski zobowiązany jest złożyć w/w wniosek do 20-go każdego miesiąca następującego po miesiącu, którego wniosek dotyczy.


  1. Jeżeli osoba bezrobotna skierowana do wykonywania prac społecznie użytecznych naruszy porządek i dyscyplinę w miejscu wykonywania prac społecznie użytecznych to jednostka organizacyjna, w której odbywają się prace społecznie użyteczne zobowiązana jest niezwłocznie powiadomić o tym fakcie w formie pisemnej Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Decyzję o pozbawieniu osoby możliwości wykonywania prac społecznie użytecznych podejmuje Urząd Pracy na wniosek jednostki.


  1. Wszelkie zmiany dotyczące terminu, rodzaju wykonywania prac oraz kosztów mające wpływ na Roczny szczegółowy harmonogram wykonywania prac społecznie użytecznych na 2015 stanowiący załącznik do Zarządzenia Nr 177/15 Prezydenta Miasta Gdańska
    z dnia 12 lutego 2015r, jednostka organizacyjna
    zobowiązana jest zgłaszać pisemnie do Wydziału Rozwoju Społecznego.



  1. Jednostka organizacyjna zobowiązana jest do stosowania druków przesłanych przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz zamieszczonych na stronie internetowej http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,777.html


  1. W sprawach nie uregulowanych w niniejszej instrukcji jednostka organizacyjna zobowiązana jest do kontaktowania się z Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku – nr telefonu 58 323 67 84 Magdalena Reinke ( kwestie finansowe) oraz 58 323 67 67 Anna Przybyszewska ( kwestie merytoryczne).














3



5 INSTRUKCJA GOSPODARKI KASOWEJ W SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ SŁUŻBY ZDROWIA
6.Instrukcja_bhp_obsugi_wentylatora_wolnostojcego
A (R12) INSTRUKCJA O UŻYTKOWANIU URZĄDZEŃ RADIOŁĄCZNOŚCI POCIĄGOWEJ WARSZAWA


Tags: instrukcja prac, jednostka, użytecznych, instrukcja, społecznie, organizacyjna, zobowiązana