REGULAMIN ZASADY REALIZACJI I ZAGOSPODAROWANIA MIEJSC PARKINGOWYCH I GARAŻY

5 REGULAMIN KONKURSU Z TECHNOLOGII
REGULAMIN BIURA STOWARZYSZENIA LGD – PARTNERSTWO IZERSKIE §1
REGULAMIN ORGANIZACYJNY URZĘDU GMINY GIERAŁTOWICE SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ

REGULAMIN RADY RODZICÓW ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE §
REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „MÓWIĘ
REGULAMIN TURNIEJU FTS 1 NAZWA TURNIEJU WIRFESTIWAL

Regulamin

Zasady realizacji i zagospodarowania miejsc parkingowych i garaży

§1

1. Zarząd Spółdzielni zobowiązany jest do działań w celu zabezpieczenia odpowiedniej ilości miejsc parkingowych w eksploatowanych nieruchomościach.

2. Działania powyższe polegają na wytypowaniu możliwych do realizacji miejsc parkingowych
w nieruchomościach których ilość jest zdecydowanie niewystarczająca poprzez:

- przedkładanie propozycji realizacji budowy parkingów w nieruchomościach organom samorządowym,

- przedkładanie propozycji w zakresie niezbędnych wydatków do rocznego planu rzeczowo-finansowego

- występowanie ze stosownymi wnioskami do władz samorządowych i właścicieli dróg położonych
w sąsiedztwie zarządzanych nieruchomości mieszkaniowych

- rozważenie możliwości nabywania na rzecz poszczególnych nieruchomości terenów sąsiednich
z przeznaczeniem na powiększenie nieruchomości w celu zabezpieczenia potrzeb parkingowych

-działania w zakresie umożliwienia mieszkańcom możliwości nabycia garaży, miejsc pod zabudowę garażową, odpłatnych miejsc parkowania itp.

§2

1. Przy ustalaniu lokalizacji miejsc parkingowych należy kierować się obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, ochrony środowiska i wnioskami mieszkańców danej nieruchomości.

2. Zaleca się przeprowadzanie konsultacji w sprawie budowy nowych miejsc parkingowych
w istniejących nieruchomościach poprzez:

3. W przypadkach spornych lokalizacji, o realizacji projektu może decydować większość na zwołanym do tego celu zebraniu mieszkańców danej nieruchomości lub liczba głosów oddana przez członków
i właścicieli lokali niebędących członkami w formie pisemnej.

§3

1. Na wniosek osób niepełnosprawnych posiadających kartę parkingową, wydaną na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym, część parkingu winna być oznaczona do ich wyłącznego korzystania. Liczba stanowisk oznaczonych w stosunku do liczby stanowisk ogółem powinna być proporcjonalna/nie mniej jednak niż jedno stanowisko parkingowe/ wobec zgłoszonej do spółdzielni liczby osób uprawnionych w stosunku do liczby lokali w danej nieruchomości.

2. Na wniosek osoby niepełnosprawnej jw. lecz o znacznym stopniu niepełnosprawności może być oznaczone miejsce parkingowe do wyłącznego jej korzystania. Osoba korzystająca z takiego prawa będzie zobowiązana do pokrywania opłaty eksploatacyjnej wynikającej z kosztów Spółdzielni związanych z zajmowaną powierzchnią którą zatwierdza Rada Nadzorcza.

§4

Na terenach Spółdzielni należących do danej nieruchomości zasady realizacji i zagospodarowania miejsc parkingowych określa uchwała Rady Nadzorczej

§5

1. Na wolnych terenach inwestycyjnych Spółdzielnia może organizować zabudowę garażową poprzez opracowanie planów zagospodarowania, budowę garaży lub sprzedaż miejsc pod ich zabudowę.

2. Dla członków którzy złożą oświadczenie ,iż nie posiadają aktualnie tytułu własności garażu lub działki garażowej w pobliżu miejsca zamieszkania aktualnego lub docelowego/2km/, ustanawia się pierwszeństwo w nabyciu garażu lub terenu pod jego zabudowę, stosownie do stażu członkowskiego w Spółdzielni. Pierwszeństwo może być ograniczone wyłącznie dla członków zamieszkałych w osiedlu w którym zabudowa jest realizowana lub którzy mają zawartą umowę na budowę lokalu w danym osiedlu. Decyzję w tej sprawie podejmuje Zarząd po konsultacji z Radą Nadzorczą .

3. Nabycie własności gruntu o którym mowa w pkt.2 następuje na podstawie aktualnej wartości gruntu w danym osiedlu. Wartość tą określa Zarząd na podstawie informacji o aktualnych cenach gruntu, przyjętej wartości gruntu do określenia opłat za użytkowanie wieczyste na terenie osiedla itp. z uwzględnieniem innych kosztów poniesionych przez spółdzielnię na przygotowanie terenu.
W przypadku trudności w jej ustaleniu Zarząd może zasięgnąć opinii rzeczoznawcy.

4. W przypadku braku chętnych z pkt.2 sprzedaż następuje poprzez ogłoszenie przetargu, przy cenie wyjściowej zgodnej z pkt.3. Przy braku chętnych na przetargu sprzedaż może nastąpić z wolnej ręki. Obniżenie wartości wywoławczej wymaga ponownie złożenia propozycji nabycia nieruchomości członkom z pkt 2.

§6

1. Odśnieżanie miejsc parkingowych nie stanowi obowiązku służb porządkowych spółdzielni
o charakterze ciągłym.

2. Obowiązkiem Spółdzielni jest dołożenie wszelkich starań w celu zapewnienia ciągłości dojazdu,
z zastrzeżeniem iż w przypadku nagłych, obfitych opadach śniegu pierwszeństwo odśnieżania dotyczy zapewnieniu dojść i dojazdu do budynków.

3. W przypadku długotrwałych ,obfitych opadów śniegu spółdzielnia w ramach możliwości finansowych realizuje odśnieżanie miejsc parkingowych, zwracając się do mieszkańców o usunięcie pojazdów w celu prowadzenia robót.

§7

  1. Członkowie i użytkownicy lokali są zobowiązani do parkowania pojazdów zgodnie z zasadami ruchu drogowego, oznakowaniem i w sposób najmniej uciążliwy dla innych mieszkańców.

  2. Na parkingach należących do nieruchomości Spółdzielczych mogą być parkowane jedynie samochody osobowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony które zostały dopuszczone do ruchu drogowego, posiadające aktualne badanie techniczne, oraz objęte obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu.

  3. Członkowie i użytkownicy lokali winni usunąć z miejsc parkingowych pojazdy niesprawne lub nieużytkowane blokujące możliwość korzystania z miejsc postojowych współmieszkańcom.
    W przypadku otrzymania skargi na takie zachowanie i nie usunięcia pojazdu, pomimo stosownego wezwania z ustalonym terminem realizacji, Spółdzielnia Mieszkaniowa może naliczyć opłaty za ich parkowanie i odholowanie na inne wyznaczone miejsce. Wysokość tych opłat określa się
    w analogicznej wysokości do stawek zawartych w uchwale Rady Powiatu Łaskiego w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu.

  4. Na terenie nieruchomości mieszkalnych mogą być parkowane wyłącznie pojazdy zarejestrowane na osoby zamieszkujące daną nieruchomość lub których użytkowanie zostało przez te osoby zgłoszone do administracji. Zakaz nie dotyczy krótkotrwałego postoju przez okres nie dłuższy niż 48 godz. Do pojazdów nie spełniających tych wymogów stosuje się analogiczne zasady z pkt.3

  5. W przypadku trudności w ustaleniu adresu właściciela pojazdu /brak tablic rejestracyjnych, odmowa lub brak możliwości udzielenia informacji przez Policję i właściwy organ administracji itp./ za dostarczenie wezwania do usunięcia pojazdu, przyjmuje się czynność dwukrotnego komisyjnego pozostawienia upomnienia w widocznym miejscu na pojeździe.




ZAŁĄCZNIK NR 1 DO REGULAMINU KORZYSTANIA Z MATERIAŁÓW
ZAŁĄCZNIK NR 1 DO REGULAMINU REKRUTACJI I UCZESTNICTWA
ZAŁĄCZNIK NR 2 DO REGULAMINU PRZYZNAWANIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH


Tags: garaży §1, budowę garaży, regulamin, zasady, miejsc, parkingowych, realizacji, zagospodarowania, garaży