III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

I XVIII OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM NAUKOWE „NOWE WYZWANIA DLA FOTOGRAMETRII
III OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM “REAKTORY WIELOFAZOWE I WIELOFUNKCYJNE DLA PROCESÓW
III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM NAUKOWE DZIEDZICTWO KULTUROWE W DOBIE NOWYCH MEDIÓW
PRZEGLĄD GEOLOGICZNY VIII OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM HYDROGEOLOGICZNE WSPÓŁCZESNE PROBLEMY HYDROGEOLOGII
SYMPOZJUM INSTYTUTU PALLOTTIEGO MISTYCZNA DROGA PALLOTTIEGO MODLITWA W DOŚWIADCZENIU

III Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna

Notki biograficzne:



III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

Dr Albert Alonso

Przewodniczący Zarządu Międzynarodowej Fundacji Opieki Zintegrowanej (IFIC).
Jest  głównym autorem i realizatorem  wdrożenia  zintegrowanej opieki zdrowotnej z wykorzystaniem systemów IT w Hospital Clinic w Barcelonie, gdzie pracuje naukowo.  Posiada tytuł doktora nauk medycznych i stopień podyplomowy z zarządzania i organizacji systemów informatycznych. Bierze udział w licznych projektach badawczo-rozwojowych finansowanych ze środków  UE,  często jako członek zespołu koordynującego, m.in.: HOMECARE, NEXES, Project INTEGRATE i SIMPATHY.

Prof. dr hab. med. Piotr Czauderna III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMED). Radny Gdańska i wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska (w kadencji 2014-2018).

Od 2015 r koordynator sekcji ochrony zdrowia Krajowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.  

Pracował jako chirurg dziecięcy w szpitalu w Rijadzie (Arabia Saudyjska). Odbył wiele zagranicznych staży naukowych, m.in.: w USA, Austrii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W 2014 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania medycznego i uzyskał tytuł Master of Business and Administration (MBA)  – GFKM i University Aix-en-Provence. Jest członkiem licznych polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, a także członkiem honorowym Ukraińskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. W latach 2008-2009 był pełnomocnikiem Rektora GUMED ds. Budowy Nowego Szpitala Uniwersyteckiego (Centrum Medycyny Inwazyjnej).

W latach 2012-2014 był prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Przez dwie kadencje był przewodniczącym międzynarodowej grupy ds. leczenia guzów wątroby u dzieci – SIOPEL. Aktualnie jest konsultantem ds. chirurgii dziecięcej województwa pomorskiego, członkiem Komisji Nagród przy Ministrze Zdrowia oraz przewodniczącym krajowej Komisji Akredytacyjnej z chirurgii dziecięcej. Ponadto jest członkiem Komitetu Naukowego Międzynarodowego Towarzystwa Onkologii Pediatrycznej (SIOP), a także prezydentem Europejskiej Sekcji Chirurgii Dziecięcej Międzynarodowej Unii Specjalistów Medycznych (UEMS). 

Jego zainteresowania naukowe obejmują głównie problem leczenia nowotworów, zwłaszcza guzów wątroby, oraz zastosowań wideochirurgii u dzieci. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych projektach naukowych jako wykonawca lub ich kierownik. Jest współautorem polskich i zagranicznych podręczników oraz ponad 180 polskich i zagranicznych prac naukowych. Był realizatorem programów badawczych w Unii Europejskiej: FP7, ERA-Net i Horizon 2020. 



III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

Prof. dr hab. Jacek Bigda - absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie prorektor ds. rozwoju i organizacji kszłacenia tej uczelni. Stażysta Instytutu Weizmanna. Od 2001 roku kierownik Zakładu Biologii Komórki Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed. W latach 1996-1999 pełnił funkcje prodziekana, a w latach 1999-2005 dziekana Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii, unikatowej jednostki w skali całego kraju.  W latach 2005-2012 pełnił funkcję prorektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, odpowiedzialnego za rozwój i współpracę międzynarodową, następnie nadzorował pracę biura rektora ds. strategii i współpracy międzynarodowej.Uczestniczy również w planowaniu rozwoju metropolii i regionu. Jest członkiem Rady Programowej Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Pomorskiego Forum Terytorialnego, ciała doradczego marszałka województwa. Aktywną działalność organizacyjną  łączy z dydaktyczną i naukową. Jest autorem ponad 50 publikacji oraz 6 patentów, kierownikiem i wykonawcą grantów KBN, Ministerstwa Nauki i NCN.





Lek.Marcin Kuta -III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

Radny Województwa Małopolskiego
Komisja Ochrony Zdrowia - przewodniczący komisji
Wykształcenie:
Lekarz medycyny, absolwent Akademii Medycznej w Krakowie (obecnie CM UJ); Specjalizacje medyczne z zakresu chorób wewnętrznych oraz organizacji ochrony zdrowia;
Studia podyplomowe na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie;
Miejsce pracy: Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie – dyrektor szpitala od 2004;

Doświadczenie zawodowe:
Lekarz - asystent szpitala, podstawowej i specjalistycznej opieki ambulatoryjnej oraz pogotowia ratunkowego;
Lekarz Wojewódzki i Dyrektor Wydziału Zdrowia woj. tarnowskiego w latach 1995-1998;
Dyrektor ds. medycznych i Członek Zarządu Małopolskiej Regionalnej Kasy Chorych w latach 1999-2002;
Naczelny Lekarz Specjalistycznego Szpitala im.E.Szczeklika w Tarnowie – 2003;

Doświadczenie samorządowe:
Radny IV kadencji Sejmiku Województwa Małopolskiego w latach 2010 – 2014,
Wiceprzewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia,
Członek Komisji Kultury SWM;

Pełnione funkcje społeczne:
Obecnie:
Przewodniczący Rady Społecznej Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego;
Członek Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie;
Przewodniczący Rady Społecznej Centrum Medycznego „Kol-Med” w Tarnowie;
Członek Rady Nadzorczej Mościckiego Centrum Medycznego Sp. z o.o.;
Członek Zarządu Stowarzyszenia Szpitali Małopolski.



Lek. Iwona Wójcik III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

Ekspert ds. funduszy europejskich w obszarze zdrowia Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. Wieloletnie doświadczenie zawodowe związane
z pozyskiwaniem funduszy europejskich. Koordynator wielu projektów w obszarze zdrowia.

Członek Regionalnego Forum Terytorialnego na Dolnym Śląsku

Prezes - Fundacji na Rzecz Medycyny Rodzinnej  

 Dyrektor Biura - Pracodawcy Zdrowia,

Pełnomocnik Zarządu - Dolnośląski Związek Lekarzy Rodzinnych Pracodawców,

Lek. Joanna Zabielska-Cieciuch

III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

specjalista medycyny rodzinnej, psychodietetyk, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia. Wiceprezes Podlaskiego Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie, ekspert Federacji Porozumienie Zielonogórskie w zakresie prac Sejmowej Komisji Zdrowia, autorka felietonów w prasie medycznej.





III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT



Lek. Anna Osowska rocznik 1966, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (cztery pierwsze lata studiowała w Gdańsku).

Specjalista chorób wewnętrznych(2002), endokrynolog(2008), studia podyplomowe Marketing i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia(2004).

Od 1991 roku związana zawodowo w Gminą Sępopol na Warmii i Mazurach. Najpierw jako lekarz POZ/kierownik w ZOZ- Przychodnia Rejonowa, potem Dyrektor w Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, obecnie lekarz POZ/właściciel NZOZ "Nasza Przychodnia". Opiekun Koła Cukrzyków w Sępopolu od 1993 roku. Hobbystycznie para się dziennikarstwem i pisarstwem. Publikowała w "Zdrowiu dla Każdego", "Gminie", obecnie w Biuletynie Lekarskim OIL w Olsztynie; autorka powieści obyczajowych : "W cieniu papierówki"(2013) i "Ucieczka"(2016). Członek Grupy Literackiej Barcja. W 2014 r. odznaczona przez Prezydenta RP za działalność społeczną Srebrnym Krzyżem za Zasługi.

Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa WMZLPPZ.



III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT



Prof. dr hab. Karol Kozak, z Wydziału Medycznego Politechniki w Dreźnie (Medical Faculty, Technical University Dresden), gdzie prowadzi badania z zakresu biomedycyny i bioinformatyki. Specjalizuje się w stosowaniu narzędzi informatycznych w badaniach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem technik obrazowania.

Wykształcenie:

magister nauk technicznych w zakresie Elektrotechniki i Informatyki, Politechnika Radomska (Polska) oraz Techniczny Uniwersytet w Dreźnie (Niemcy), 2011

doktor nauk technicznych w zakresie Bioinformatyki, Wydział Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Instytut Maxa Plancka w Dreźnie (Niemcy)

Obecnie:

Profesor na Wydziale Informatyki, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Profesor na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie

Współpracownik Centrum Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia / Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych

III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

Artur Prusaczyk

Lekarz ginekolog-położnik z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Aktualnie w trakcie specjalizacji z ginekologii onkologicznej. Przez lata w kręgu jego zainteresowań znajdowała się profilaktyka oraz opieka nad kobietą ciężarną.

Pan Artur Prusaczyk to współzałożyciel i Wiceprezes Zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o. o. w Siedlcach. Spółka łącznie zarządza 33 placówkami na Mazowszu i Lubelszczyźnie, w których realizuje świadczenia z zakresu podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej (w tym dwa Zakłady Opiekuńczo – Lecznicze). Pan Prusaczyk należy do zespołu projektowo-badawczego Artur Prusaczyk jest odpowiedzialny w firmie Centrum za działalność w zakresie medycyny prewencyjnej / profilaktyki i zarządzanie projektami. Jest również współautorem kluczowych programów medycznych zaimplementowanych w CMD: Bilansów dorosłych - diagnostyki w kierunku wykrycia chorób przewlekłych i onkologicznych w połączeniu z badaniami profilaktycznymi oraz model opieki nad pacjentem chorym przewlekle w POZ - Grupy Dyspanseryjne. W 2016 roku uczestniczył w pracach Banku Światowego na temat opracowania i rozwoju Opieki Koordynowanej w Polsce jako jeden z grupy ekspertów. Jest autorem kilkunastu publikacji oraz wystąpień na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach. Tematyka wystąpień dotyczyła głównie profilaktyki ginekologicznej oraz rozwiązań finansowo - organizacyjnych w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. Jest członkiem PTG, PTGO, PTEZ, IFIC oraz ESGO.

Ewa Borek

Prezes Fundacji „MY Pacjenci”

Ewa Borek, MD, MBA, lekarz, menadżer, ekspert z wieloletnim doświadczeniem pracy na rzecz poprawy dostępu pacjentów do nowoczesnych terapii. Ekspert w dziedzinie organizacji
i finansowania ochrony zdrowia oraz zdrowia publicznego. Absolwentka studiów MBA Illinois University oraz kursu HTA w London School of Economics. Organizator dużych międzynarodowych projektów edukacyjnych, wśród których warto wymienić projekt Wolność Oddechu, który realizowany w szkołach podstawowych w całej Polsce doprowadził do upowszechnienia wiedzy
o astmie wśród 1 mln uczniów, czy projekt Rak Piersi od A do Z, który zaowocował wzrostem świadomości praw pacjenta wśród polskich Amazonek. Autorka bloga www.pacjenci.blogspot.com oraz licznych publikacji w prasie branżowej, poruszających tematykę z zakresu usprawnienia systemu ochrony zdrowia. Ekspert aktywnie wspierający organizacje pacjenckie. Obecnie od 2012 roku Prezes Fundacji MY Pacjenci www.mypacjenci.org działającej na rzecz zwiększenia partycypacji pacjentów
w procesie podejmowania decyzji w ochronie zdrowia. Fundacja jest thinktankiem obywatelskim
w ochronie zdrowia, zajmującym się tematyką partycypacji, pacjentocentryzmu, budowy kompetencji zdrowotnych, zdrowia publicznego, ekonomiki zdrowia oraz rozwoju postaw o charakterze „patients empowerment”. Jest współautorem licznych opracowań, stanowisk i raportów Fundacji dostępnych pod linkiem http://mypacjenci.org/raporty.html.


Najważniejsze bieżące inicjatywy Fundacji MY Pacjenci to:

www.pacjencidecyduja.pl

www.razemdlazdrowia.pl

www.rodzicedlazdrowia.pl

www.glodnizmian.pl





III SYMPOZJUM ZINTEGROWANA OPIEKA ZDROWOTNA NOTKI BIOGRAFICZNE DR ALBERT

prof. nadzw. Jarosław J. Fedorowski



Prezes Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia, Prezes Polskiej Federacji Szpitali. Gubernator i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali. Wiceprzewodniczący platformy Zdrowe Zdrowie Pracodawców RP. Specjalista chorób wewnętrznych, kardiologii oraz organizacji kompleksowej ochrony zdrowia. Po studiach na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej pracował w Wojewódzkim Ośrodku Kardiologii w Zabrzu oraz Katedrze Mikrobiologii w Katowicach. Po nostryfikacji dyplomu lekarza w USA ukończył szkolenie specjalizacyjne w szpitalach uniwersyteckich w Nowym Jorku i Savannah. Przez wiele lat pracował w USA jako samodzielny lekarz specjalista, szef departamentu medycyny i członek zarządu szpitala klinicznego oraz nauczyciel akademicki. Pracował także jako specjalista konsultant w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Konsultant Sieci Medycznej University of Vermont z siedzibą w Burlington


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego Wydział Nauk Humanistycznych Sympozjum Odpowiedzialność
UPRZEJMIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SYMPOZJUM NAUKOWYM „TRWAŁOŚĆ
WNIOSEK O OBJĘCIE PATRONATEM KONFERENCJSYMPOZJUMSEMINARIUM 1 WNIOSKODAWCA (IMIĘ NAZWISKO


Tags: albert alonso, zintegrowana, zdrowotna, sympozjum, biograficzne, opieka, albert, notki