7 I ZA PRIZNANJE «ZLATNE RUKE» (PLAKETA S PISANIM

7 I ZA PRIZNANJE «ZLATNE RUKE» (PLAKETA S PISANIM
DOBITNIKI PLAKET IN PRIZNANJ OBČINE DORNAVA PRIZNANJE PRVEGA ŽUPANA
DRUŠTVO MEPI MEDNARODNO PRIZNANJE T +386 (0)41 926

MEĐUNARODNO PRIZNANJE HRVATSKOGA JEZIKA LOBEL MACHALA NACIONALNA I SVEUČILIŠNA
NAGRAJENCI OB OBČINSKEM PRAZNIKU 2018 PRIZNANJE ŽUPANA ANTON KOŠIR
OBRAZEC C MNENJE KOMISIJE ZA PRIZNANJE PRAVICE DO IZBIRE

Broj: 02/284-1999

7



  1. Za priznanje «ZLATNE RUKE» (Plaketa s pisanim priznanjem):

- za dostignuća u obrtu i dugogodišnji rad na promidžbi obrtništva



  1. MILENA DELIĆ – Rođena je 13. veljače 1965. godine u Bjelovaru. Udana već 29 godina i majka troje djece.

Obrt ''MIDEX'' registriran je 2006. godine no i prije obavljala knjigovodstvene usluge te se time bavi već 30 godina. Trenutno u obrtu ima troje zaposlenih. U obrtu rade s više od 50 poslovnih komitenata iz raznih djelatnosti kao što su proizvodne, uslužne, ugostiteljske, informatičke djelatnosti te iz drvne, metalne i tekstilne industrije, a također surađuju s uvoznicima i izvoznicima. Klijentima se pomaže u komunikaciji s institucijama, carinama i ostalim.

Kao knjigovodstveni servis, nisu samo orijentirani na evidentiranje dokumentacije klijenata već prate njihove poslovne procese, trude se pomoći kroz savjetovanje i aktivno sudjelovanje u organizaciji poslovanja. Kroz ured su prošli i učenici koji su obavljali praksu, te učenici koji su trebali samo pomoć u izradi završnog rada kao i nekolicina studenata na praksi.

Aktivan je član Obrtničke komore Bjelovarsko-bilogorske županije, i to dva mandata (2010-2018) u Nadzornom odboru OKBBŽ, te je bila i u Skupštini Udruženja obrtnika Garešnica u kojoj je aktivno sudjelovala. Također je i aktivan član ''HR računovođa'' , te sudjeluje u skupovima za računovodstvo.

Uključena je u razne humanitarne akcije poput IPA (Međunarodno policijsko udruženje) koje provodi razne akcije za sprječavanje ovisnosti.


  1. DALIBOR ČERMAK rođen je 08. kolovoza 1965. godine.

Obrt Elektroradionica otvoren je 1. srpnja 1993. godine, te punih 25 godina uspješno posluje. Od 1995. godine osposobljava učenike zanimanje elektroinstalater, te je do danas osposobio cca 30 učenika. Zapošljava dva radnika. Uključen je u obrazovanje za obrtnička zanimanja. Ulaže svoje stručno znanje i organizatorske sposobnosti, te u svom radu ima trojaku odgovornost: prema naučniku, prema osobnom poslovanju i prema gospodarstvu i društvu.

U Hrvatskoj obrtničkoj komori jedan je od 9 imenovanih ambasadora naukovanja u sklopu Projekta „Uključite se u Europska partnerstva za naukovanje“ u okviru EU programa koji ima za cilj promovirati naukovanje.

Na promocijama obrtničkih zanimanja aktivan je kao majstor stručni učitelj, svojim primjerom i iskustvom ostalim obrtnicima daje poticaj da se aktivno uključe u provedbu izobrazbe.

Aktivan je u tijelima komorskog sustava:

- Predsjednik je ispitne komisije za majstorski ispit za zanimanje elektroinstalater,

- Član je Komisije za licenciranje radionica za provođenje praktične nastave za elektrostruku

- Član je ispitne komisije u Obrtničkoj školi za pomočnićke ispite za zanimanje elektroinstalater,

- Bio je član Skupštine Obrtničke komore Bjelovar.

Ponosni smo što imamo obrtnika koji svoje znanje nesebično prenosi na mlade, jer kako sam ističe, i on je nekada bio učenik.

Uz sve unaprijed dogovorene poslovne obveze, koje su samo dokaz njegove odgovornosti prema poslu i radu gosp. Dalibor nije bio u mogućnosti sudjelovati na svečanoj Završnoj konferenciji spomenutog Projekta „Uključite se u europska partnerstva za naukovanje“ održanoj 12. rujna 2018. g. u Hotelu Dubrovnik u Zagrebu, gdje su dodijeljeni znakovi TRADEMARK kao dokaz kvalitetnog izvođenja praktične nastave, te ovom prilikom gosp. Čermaku kao jednom od 9 ambasadora naukovanja koji nesebično i strpljivo svoje vrijeme i znanje ulažu u mlade generacije dodjeljujmo ovaj znak kvalitete da nas uvijek podsjeti da bez poslodavaca nema naukovanja, a ni kvalitetne radne snage.

Također Daliboru Čermaku Hrvatska obrtnička komora dodjeljuje Povelju za izniman doprinos razvoju obrta i obrtničkih institucija.


  1. MARIJAN SMEŠNJAK –Rođen je 19. svibnja 1955. g. u Bjelovaru. Školu za dimnjačara pohađao je u Zagrebu 1982. i 1983.g.

Dimnjačarski obrt otvorio je 29. lipnja 1983.g. i od tada neprekidno radi u svom obrtu, što znači punih 35 godina.

Dugi niz godina ima koncesiju za dimnjačarske poslove za rajon Bjelovar i okolne općine. Zapošljava 2 radnika, te voli svoj posao.

  1. IBIŠI ASAN rođen je 1961. godine. Vodi obrt u Čazmi pod nazivom Ugostiteljska radnja „Slastičarnica“. Od svoje petnaeste godine bavi se slastičarstvom.

1996. godine je otvorio obrt i tako nastavio obiteljsku tradiciju slastičarstva. Lokal u kojem radi, prethodno je radio otac, koji se bavio slastičarstvom od 1965. godine i to stalno u istom prostoru.

U slastičarni se mogu naći isključivo proizvodi koje samostalno proizvodi, a najpoznatiji je ručno rađeni sladoled od kojega je izbor raznolik.

Kako posluje na istom mjestu dugi niz godina, trudi se održati prepoznatljivu kvalitetu proizvoda kao i tradicionalno okruženje.


  1. MARIJAN DUBRAVAC rođen je 16.07.1955. u Dežanovcu gdje je završio osnovnu školu. Srednju školu upisuje i završava u Daruvaru. Po završetku srednje škole zapošljava se u „Servisu traktora Daruvar“. Nakon nekoliko godina počinje raditi u „Čazmatrans Kutina“.

1983. godine otvara obrt, u koji je danas uključio i djecu te obiteljski obavljaju sve zadane poslove. Volonterski je obnašao dužnost predsjednika Općinskog vijeća, od 1993. do 1996. godine te nakon toga još jedan mandat od 1996. do 2001 godine.

Od 2002. godine proširuje djelatnost na servis traktora, trgovinu traktorskih dijelova te prodaju traktora. Obrađuje 225 ha zemlje na kojima uzgaja žitarice.

Trenutno ima 6 zaposlenih radnika, zaposlenicu na knjigovodstvenim poslovima te dva naučnika. Naučnike na praktičnu nastavu za zanimanja automehaničar i mehaničar poljoprivredne mehanizacije prima od 2005.. Uspješno surađuje sa Tehničkom školom Daruvar koja upisuje učenike obrtničkih zanimanja. Bio je član komisije za polaganje pomoćničkih ispita za zanimanja: automehaničar i mehaničar poljoprivredne mehanizacije.











  1. Za priznanje «MLADE RUKE» (Plaketa s pisanim priznanjem)

- za postignute uspjehe u praktičnom i stručno-teoretskom naukovanju


  1. MARKO BAUKOVAC – rođen je 30.04.2001. g. u Bjelovaru. Osnovnu školu je pohađao u Novoj Rači, a sada pohađa Obrtničku školu Bjelovar za zanimanje: zavarivač. Za ovo priznanje predložio ga je obrtnik Antun Vujnović, vlasnik tokarsko strojobravarske radione, koji navodi da na praktičnoj nastavi pokazuje odlične rezultate na području zavarivanja, ali i ostalima poslovima prema nalogu svoga mentora. Nakon završene škole zaposlit će ga u radionici obrtnika Antuna Vujnovića, jer je to zaslužio s obzirom na napredak i trud koji ulaže u svoje zanimanje.


  1. MATO ŠULENTIĆ – rođen je 11.03.2000. g. u Bjelovaru. Školske godine 2017./2018. bio je učenik 3.b razrednog odijela, obrazovni program automehatroničar. Od prvog razreda član je Učeničke zadruge „Kockavica“. Aktivno sudjeluje u izvannastavnoj grupi Mladi automehatroničari, te na međužupanijskom natjecanju automehaničara i automehatroničara u Slavonskom Brodu, gdje je osvojio drugo mjesto. Tim rezultatom plasirao se na Državno natjecanje u Zagrebu na kojem je osvojio četvrto mjesto u Republici Hrvatskoj. Vrlo je odgovoran, savjesno obavlja povjerene zadaće i primjenjuje struku. Odmah nakon završetka školovanja dobio je posao kod poslodavca, gdje je obavljao praktičnu nastavu, što je najveći pokazatelj ponašanja, zalaganja i truda naučnika.


  1. MARIO VRBEK – nastavničko vijeće Obrtničke škole Bjelovar za priznanje „Mlade ruke“ za šk.god. 2017./2018. predlaže Maria Vrbeka. Odličan je učenik 3. e razreda, zanimanje elektroničar-mehaničar.

Cijelo vrijeme školovanja je zainteresiran i uspješan u stručnim predmetima. Nema neopravdanog izostanka, vrlo rado ostaje i poslije nastave pomagati u realizaciji projekta koje smo prezentirali u i izvan škole. Često sam predlaže sklopove i uređaje za izradu. Ako nema vremena i mjesta u školi, izradu nastavlja samostalno kod kuće.

Druželjubiv, ali i odlično prihvaćen ne samo u svome razredu nego u cijeloj školi. Promovira svoju školu pokazivanjem svojih radova u drugim školama, ali i na izložbama gdje su njegovi radovi uvijek zapaženi. Trenutno je u toku izrade još nekoliko uređaja koji daleko nadmašuju nivo znanja koji je potreban u redovnoj nastavi.

Voli pomagati kolegama, jer Mario pomaže tako da se nitko ne osjeća podcijenjen zbog slabijeg znanja. Svojim uzornim radom i ponašanjem potiče kolege da se ponašaju i rade slično.







  1. Za priznanje «Plaketa Obrtničke komore Bjelovar» (Plaketa s pisanim priznanjem)

- za dugogodišnji rad i suradnju s HOK – Obrtničkom komorom Bjelovarsko-bilogorske županije i pripadajućim udruženjima obrtnika


  1. GRAD DARUVAR – na prijedlog Udruženja obrtnika Daruvar

Grad Daruvar je naselje s dugom urbanom povijesti, uskoro će navršiti dvije tisuće godina svojeg postojanja kao moderne cjeline. Regionalno je središte županije u turizmu, te vinogradarstvu i voćarstvu.

Najstarije poznato naselje, smješteno pored ljekovitih geotermalnih izvora na prostoru daruvarske kotline datira od 4. stoljeća prije Krista.

Za važnost koju ima kroz povijest, a i danas, neosporivu zaslugu imaju geotermalna vrela, čija je ljekovitost poznata od početka postojanja i života na ovim prostorima. Rimljani osnivaju svoje naselje pod imenom Aquae Balissae u značenju ”Vrlo jaka vrela”, tj. današnji Daruvar.

Ipak, presudno za razvoj grada i ljekovitih kupki bio je dolazak grofa Antuna Jankovića 1745. g.

Antun pl. Janković mijenja hrvatsko ime naselja Podborje, u mađarsko Daruvar, u značenju Ždralov grad ili točnije Ždralov dvorac, prema prelijepom baroknom dvorcu koji je započeo graditi 1771. g.

Grof Janković naseljava svoje vlastelinstvo poljoprivrednicima i obrtnicima iz Hrvatske, Češke, Slovačke, Njemačke i Mađarske.

No ono čime su Jankovići obilježili svoje djelovanje, zasigurno je gradnja blatnih kupki na ljekovitim geotermalnim izvorima. Time je Daruvar postao poznato termalno lječilište sve do danas.

Od industrijskih objekata, od 1840. g. kad je sa radom započela Daruvarska pivovara, pa do 1918. g., u Daruvaru je uz nju radila pilana i suknara, dok je glavna gospodarska grana bila šumarstvo. Mnogo brže od industrije razvijala se trgovina i ugostiteljstvo, zaslugom uspješnog rada termalnog lječilišta.

1912. g. Kotar Daruvar je imao 63 trgovca, 412 obrtnika, 68 ”sitničara”, 41 gostioničara i 92 krčmara.

Nakon Prvog svjetskog rata u Daruvaru djeluje i ciglana, ljevaonica željeza i tvornica strojeva, pletionica, staklana, tiskara i jedna električna centrala zvana ”munjara”.

Svoje gospodarske resurse Daruvar želi usmjeriti na revitalizaciju poljoprivrede i prehrambene industrije u obiteljskim gospodarstvima, te stvaranje uvjeta za jačanje kontinentalnog turizma za koji postoji snažna osnova (izvori tople vode, športski tereni, šetališta, parkovi te hipodrom).

Ukupan broj stanovnika grada je 11.633, a sam Daruvar ima 8.567 stanovnika.

Grad Daruvar ostvaruje uspješnu suradnju sa Udruženjem obrtnika tako da subvencionira obrtnike pri zapošljavanju novih djelatnika, pri otvaranju novih obrta te isto tako financijski podržava rad Udruženja u pojedinim aktivnostima.


  1. ZDENKO LIPOVSKI Rođen je 19.07.1946. u Daruvaru u obrtničkoj obitelji oca krojača. Završio je Češku osnovnu školu u Daruvaru te nastavio srednjoškolsko grafičko obrazovanje u Zagrebu. Po završetku srednje škole vraća se u rodni grad-Daruvar, te zapošljava u gradskoj tiskari.

1995 g. odlazi u mirovinu te volonterski podržava rad Udruženja obrtnika Daruvar. Tradicionalno, svake godine sudjeluje u podjeli poklona djeci obrtnika te njihovih zaposlenika, a također i ostaloj djeci grada Daruvara, u ulozi Djeda Božićnjaka. Rado se odaziva svakoj volonterskoj akciji te nesebičnim radom podržava razne akcije koje se odvijaju za Udruženje obrtnika Daruvar.

  1. TURISTIČKA ZAJEDNICA SJEVERNA MOSLAVINA-GAREŠNICA

Rad TZ Sjeverna Moslavina usmjeren je prema Strategiji razvoja turizma Grada Garešnice i susjednih općina čiji je cilj afirmirati Garešnicu i njenu okolicu kao zanimljivu turističku destinaciju kontinentalne Hrvatske, ojačati turističke potencijale kroz razvoj turističke infrastruke te privući veći broj posjetitelja i povećati turistički promet na području Turističke zajednice Sjeverna Moslavina. Kako bi se na tržištu mogli ponuditi cjeloviti turistički proizvodi i usluge potrebno je povećati interes i povezati sve potencijalne poslovne subjekte (institucije, obrtnike, poduzetnike, poljoprivredna gospodarstva i udruge) koji čine temelj turističkog razvoja, izgraditi međusobno povjerenje, dobru komunikaciju, a sve u svrhu jačanja turističke ponude, povećanja konkurentnosti i podizanja kvalitete života lokalnog stanovništva.

Na tim osnovama ostvarena je i dobra dugogodišnja suradnji s UO Garešnica. Kroz mnoge zajedničke manifestacije od GastoFlore, Adventa, Fišijade, Uskrsnog sajma te odlazaka na mnogobrojne sajmove i manifestacije širom Hrvatske, zajedničkim nastupima kroz bogatu gastro, kulturnu i turističku ponudu promoviramo i predstavljamo potencijal Garešnice, kao značajne destinacije kontinentalne Hrvatske.


  1. DJEČJI VRTIĆ “VLADIMIR NAZOR” DARUVAR

Počeo je s radom 02.06.1952. g. na inicijativu Gradskog narodnog odbora, te je na samom početku bilo upisano 34-etvoro djece, ali se broj ubrzo utrostručio pa se radilo u 4 odgojne skupine. Vrtić nije prestao sa radom ni za vrijeme najžešćih napada na grad te je rad u to teško vrijeme organiziran u skloništu robne kuće. Danas Vrtić ima 10 odgojnih skupina sa oko 240 djece i 32 zaposlenika.

2008. g. Vrtić je dobio modernu polivalentnu sportsku dvoranu te kuhinju sa skladišnim prostorima.

Posjeduje veliki voćnjak pravilnoga četverokutnog oblika, koji služi kao igralište za djecu i jedan je od najljepših-najprikladnijih vrtićkih prostora u našoj zemlji.


POVELJA HRVATSKE OBRTNIČKE KOMORE


1. ANTUN MIHATOVIĆ – rođen je 15.05.1957. godine u mjestu Kajgana kod Garešnice. Osnovnoškolsko obrazovanje započeo u mjestu rođenja, a završio u Osnovnoj školi Garešnica. Nakon završetka osnovne škole, školovanje

nastavlja u Srednjoškolskom centru „Milenko-Brković-Crni“ u Kutini gdje je po završetku stekao srednju stručnu spremu: zanimanje automehaničar.

Nakon završetka srednje škole, a do odlaska u JNA, zaposlio se u obrtničkoj radionici dugogodišnjeg garešničkog majstora Josipa Gajera, kojem duguje zahvalnost radi ukazanog povjerenja i količine znanja koju mu je prenio, te motiv da i sam jednog dana postane samostalni obrtnik i da radi u svojoj radionici.

Po povratku iz JNA zaposlio se u radionici PIK-a Garešnica kao automehaničar. 1979. g. u Garešnici je započela s radom Tvornica za protektiranje guma teretnih vozila, koja je bila u sastavu „Zagrebačkih transporta“ poduzeća za prijevoz putnika i tereta, te je posao pronašao u novoj tvornici gdje je ostao sve do 1991. godine.

U proljeće 1991. g. otvorio je obrt kojem je glavna djelatnost popravak i održavanje vanjskih i unutrašnjih guma, te od 1.7.1995. dopunio potrebnom opremom I proširio djelatnost. Proširenjem djelatnosti zaposlio je jednog djelatnika, koji i danas radi u njegovoj radionici. Član je Skupštine Udruženja obrtnike Garešnica, te član pojedinih odbora koji djeluju unutar Udruženja.


2. SVJETLANA DAMJANOVIĆ – Rođena je 08.04.1978 u Kutini. Srednju školu “Ivan Seljanec” u Križevcima završila je 1996. g., te odmah po završetku škole počela raditi i nakon 11 godina radnog staža otvorila vlastiti obrt u Garešnici.

Od 2007. godine pa do sada, imala na naukovanju dvadesetak naučnika od kojih su danas mnogi samostalni frizeri.

Članica je Upravnog odbora Udruženja obrtnika Garešnica, kao i predsjednica Ceha frizera UO Garešnica već dva mandata.

U svom mandatu organizirala je odlazak frizera UO Garešnica na razne seminare i edukacije.

Aktivna je na svim događajima koje UO Garešnica organizira.


/var/www/doc4pdf.com/temp/153847.doc


PRIJAVA KANDIDATA ZA PRIZNANJE IN NAGRADE UP FM SKLADNO
PRIJEDLOZI ZA PRIZNANJE NAJMENADŽERNAJKOMPANIJA ZA NAJMENADŽERA U MALOM BIZNISU
PRIZNANJA IN UGOTOVITVE OČETOVSTVA TER POSVOJITVE OTROK PRIZNANJE OČETOVSTVA


Tags: (plaketa s, bjelovar» (plaketa, «zlatne, (plaketa, priznanje, ruke», pisanim