ZASADY I TRYB ZALICZANIA PRAKTYK PRZEZ STUDENTÓW KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO

(WZÓR) REGULAMIN WYNAGRADZANIA ZASADY OGÓLNE ART 1 1 REGULAMIN
1-Zasady_zmiana_2018-09_regulamin_kierunek1_umowa_wn_wspolny_zal4
12 ZASADY ŻYWIENIA VIOLETTA KUKLIŃSKA WOŹNY PROSZĘ ZAPOZNAĆ

14 PROF DR HAB INŻ CZESŁAW GRABARCZYK ZASADY BUDOWANIA
2 KRYTERIA KWALIFIKACYJNE INDEKSU AKTYWNOŚCI DEALERSKIEJ ORAZ ZASADY OCENY
20200629R ZASADY PRZEBIEGU EGZAMINU DYPLOMOWEGO NA STUDIACH MAGISTERSKICH

PROGRAM PRAKTYK

Zasady i tryb zaliczania praktyk przez studentów

kierunku Bezpieczeństwo narodowe

na Wydziale Nauk Społecznych i Technicznych WSHE we Włocławku


  1. Cele praktyki

Praktyka zawodowa stanowi integralną część kształcenia studentów na Wydziale Nauk Społecznych i Technicznych WSHE. Ma ona na celu zapoznanie studentów kierunku bezpieczeństwo narodowe z zasadami organizacji i funkcjonowania jednostek administracji zespolonej, niezespolonej, służb porządku publicznego oraz jednostek wchodzących w skład militarnego podsystemu bezpieczeństwa państwa.

W czasie trwania praktyki student może zebrać niezbędne informacje do pracy licencjackiej. Ma ona również na celu weryfikację zdobytej wiedzy, nabytych umiejętności oraz kompetencji społecznych zgodnie z Krajowymi Ramami Kwalifikacji.


  1. Zadania praktyki

Praktyka pozwoli studentowi na:


  1. Miejsce praktyki

Wszystkie praktyki realizowane w ramach programu studiów powinny umożliwiać uzupełnienie studentom wiedzy teoretycznej, przede wszystkim jednak powinni posiąść elementy wiedzy praktycznej. Biorąc pod uwagę fakt, że wymiar czasowy odbywanych praktyk jest ograniczony szczególnie starannie należy dobierać tematykę i miejsce odbywanych praktyk. W związku z tym proponuje się następujący zakres merytoryczny praktyk oraz instytucje, w których powinny być realizowane:


Miejsce praktyki student może wybrać samodzielnie lub za pośrednictwem WNSiT WSHE. Uczelnia może zorganizować zajęcia w formie praktyk zawodowych, na bazie jednostek organizacyjnych, w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.


  1. Organizacja praktyki

Za prawidłowy przebieg praktyki zawodowej odpowiadają władze wydziału. Jest ona organizowana w wymiarze określonym w pkt 2 Regulaminu Praktyk Zawodowych.

Wymiar czasu odbywania praktyki wynosi: 240 godz. (6 tyg. x 5 dni x 8 godz.).

Praktyki realizowane są po drugim i czwartym semestrze studiów w łącznym wymiarze 6 tygodni (6 tygodni x 5 dni x 8 godzin).



  1. Obowiązki studenta - praktykanta

Do podstawowych obowiązków studenta – praktykanta należy:


  1. Zaliczenie praktyki

Zaliczenia praktyki dokonuje opiekun praktyk.

Podstawą zaliczenia jest prawidłowo wypełniony Dziennik Praktyk oraz zaświadczenie z pozytywną oceną podpisane przez kierownika jednostki, w której student odbywał praktykę. Te dokumenty przechowywane są w aktach osobowych studenta. Zaliczenie praktyki potwierdza się wpisem do indeksu.

Zaliczenia praktyki może być dokonane na podstawie zaświadczenie o zatrudnieniu zgodnym z kierunkiem studiów lub prowadzonej działalności gospodarczej. Wówczas nie wymaga się prowadzenia Dziennika Praktyk.

Udział studenta w konferencjach naukowych realizowanych przez wydział, może stanowić podstawę zaliczenia praktyki.










Włocławek, dn. 17.01.2013 r.




3



21102009 R ZASADY TWORZENIA LISTY RANKINGOWEJ STUDENTÓW W SYSTEMIE
3 AUTOSHAPE 2 ZASADY ŻYWIENIA VIOLETTA KUKLIŃSKA WOŹNY
3 DZIECKO LEWORĘCZNE ZASADY POSTĘPOWANIA I PROGRAM ĆWICZEŃ


Tags: bezpieczeństwo narodowe, kierunku bezpieczeństwo, zasady, praktyk, przez, zaliczania, kierunku, bezpieczeństwo, studentów