PONAD 12 TYSIĘCY – TYLE PODPISÓW POD PETYCJĄ DO

2 PONADZAKŁADOWY UKŁAD ZBIOROWY PRACY DLA PRACOWNIKÓW PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA
ANKIETA DOTYCZĄCA LOSÓW ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM WINCENTEGO
BADANIE LOSÓW ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SOMPOLNIE KAŻDEGO

CENNIK PONADSTANDARDOWEGO WYPOSAŻENIA I USŁUG PRICELIST OF ADDITIONAL
DNIA 22 PAŹDZIERNIKA 2015 R W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
DZIAŁANIEPODDZIAŁANIE PO WER 43 WSPÓŁPRACA PONADNARODOWA FISZKA PROJEKTU POZAKONKURSOWEGO

Ponad 12 tysięcy – tyle podpisów pod petycją do Ministra Zdrowia w sprawie przyznania Międzynarodowemu Centrum Onkologii Affidea w Otwocku kontraktu zostało złożonych w Ministerstwie Zdrowia przez Panią Beatę Ciemerych, byłą pacjentkę ośrodka

Ponad 12 tysięcy – tyle podpisów pod petycją do Ministra Zdrowia w sprawie przyznania Międzynarodowemu Centrum Onkologii Affidea w Otwocku kontraktu zostało złożonych w Ministerstwie Zdrowia przez Panią Beatę Ciemerych, byłą pacjentkę ośrodka.


Jest to inicjatywa, jaką spontanicznie podjęli pacjenci ośrodka radioterapii w Otwocku, poruszeni informacją o konieczności wstrzymania przyjęć nowych chorych oraz o braku możliwości rozpisania konkursu przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ.


Jesteśmy zaskoczeni skalą poparcia dla naszego ośrodka. 12 tysięcy osób to tyle samo pacjentów ilu rocznie poddawanych jest radioterapii w Centrum Onkologii.  Podpisy pod petycją złożyli nie tylko mieszkańcy samego Otwocka i Warszawy, ale również wielu innych odległych miast Polski. Chciałbym im wszystkim za to serdecznie podziękować – mówi Jarosław Furdal, Prezes Zarządu Affidea. Brak dostępu do radioterapii w Otwocku, które już teraz jest nowoczesnym ośrodkiem leczenia nowotworów i który we współpracy ze szpitalami publicznymi zapewnia kompleksową opiekę onkologiczną nad pacjentami oznacza poważne problemy nie tylko dla samych chorych, ale również dla całego funkcjonującego na tym terenie publicznego systemu ochrony zdrowia. – dodaje.


Narodowy Fundusz Zdrowia pomimo znacznych udokumentowanych ograniczeń w dostępie do zabiegów z zakresu radioterapii na terenie województwa mazowieckiego odmawia rozpisania konkursu i zakontraktowania tych usług dla pacjentów w placówce w Otwocku.


Pacjenci onkologiczni leczący się w Międzynarodowym Centrum Onkologii Affidea w Otwocku stanowili aż 20% wszystkich pacjentów leczonych na Mazowszu. Innymi słowy co 5-ty chory z nowotworem z tego regionu trafiał na leczenie radioterapeutyczne właśnie do ośrodka radioterapii w Otwocku, który na stałe wpisał się już w mapę województwa i został wymieniony m.in. w raporcie nt. stanu radioterapii w Polsce przygotowanego na zlecenie Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, jako oferujący leczenie teleterapii i brachyterpii w regionie.


Pacjenci chorzy na nowotwory od pierwszych dni działania ośrodka, tj. od kwietnia 2013 roku masowo zgłaszali się do niego z prośbą o pomoc. Mimo braku kontraktu z NFZ poddawani byli bezpłatnemu leczeniu, ponieważ w przeciwnym razie musieliby tygodniami, a niektórzy nawet miesiącami, czekać na rozpoczęcie terapii w innych placówkach medycznych, a chodziło o zabiegi ratujące życie i zdrowie.


Ośrodek Affidea w Otwocku posiada pozytywną opinię Konsultanta w dziedzinie Radioterapii Onkologicznej Województwa Mazowieckiego oraz Konsultanta Krajowego. Oznacza to, że spełnia wszystkie współczesne wymogi i standardy w zakresie bezpieczeństwa i prawidłowego leczenia chorych. Placówka od początku swojej działalności objęła opieką ponad 3 tysiące pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową.





III POWIATOWY KONKURS CHEMICZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU
INFORMACJA DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 W KIELCACH
INFORMATYKA – KLASA I DZIAŁ WYMAGANIA PODSTAWOWE UCZEŃ PONADPODSTAWOWE


Tags: petycją do, pod petycją, ponad, podpisów, petycją, tysięcy